Eşimin davranışlarını değiştirmeyi cok isterdim..Azıcık zariflik cok mu...?:(

lizzie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
544
1
kızlar merhaba..eşimin toplum içinde bana olan davranıslarını hiç hoş bulmuyorum ne yazıkki:KK43: bu beni cok üzüyor.en basit örneği annesiyle babasının evine gittiğimizde gecen sefer benim yanıma oturmak beni sahiplenmek yerine gitti en uzagıma oturdu ..onların evinde yemek yerken de öyle..yanımda oturmadı.sordugumda önemsizmiş bunlar...belki de kimbilir benim beklentilerimdi bunlar.

gecen sefer de caddede yürürken iş yerinden bi kız arkadasıyla denk geldik.tanıstırdı falan,sonra kız giderken(ii aksamlar derken) eşimin koluna dokunmasın mı?!!bnm yanımda üstelik!sinir oldum tabi..sen cesaret vermesen bunlar ne die bi erkeğin koluna dokunsun ki..iş yerinde biraz mesafeli ol dikkat et kendine!dedim.o da 'erkek gibi bi kız zaten,abartılcak bişi yok.işyerinde cok erkek var o da erkeklerle cok alısık hareket etmeye'dedi.neyse yuttum artık..ya sizce ben mi cok kıskancım.kızlar empati yapıp fikirlerinizi söylerseniz cok sevinicem.

üstelik beni sinirlendiren bir diğer nokta da..bana ne yapmam gerektiğini sölemesi cogu zaman.hayır ihtiyacım yok zaten ama demesi deli edioo!mesela bi arkadası ve nişanlısıyla denk geliyoruz;'evlilik tarihlerini almışlar,tebrik edersin muhabbet acmak için'diyor.yani sanki ben onun demesine muhtacmısım gibi....

bunun gibi bir sürü şey beni onun arkadaslarından da kendisinden de sogutuo kimi zaman.kızlar ne yapmalıyım???artık birileriyle beni tanıstırmaya kalktığı zaman alarma geciorum...sanki her an beni tenkit edecekmiş gibi ya da bişi söleyip asabımı bozacakmş gibi gelio.cok kötü bir durum biliyorum:KK43:kafamçokkarıştı benim istediğim bana eşiymişim gibi davranması.insanların yanında da onure etmesi .tatlı dille konusması..zariflik yani..gittiğimiz bir ortamda benim yanımda olması bana güvenmesi.....hiç anlamıyorum,ona karsı bu duygularımın nasıl olustugunu......

canım tatlı dille bi anlatsan derdini ilk once şoyle evde guzel romantik bir yemek yerken"bençok uzuluyorum vs." diye guzel guzel konussan?

haa baktın olmuyo anlamıyo tatlı dili bırakıp adam akıllı anlat derrdini..

acaba birkaç pot mu kırdınız onun ailesinin arkadaşlarının
yanında ondan mı böyle davranıyor size?..mirmirmirmir

yani aslında şöyle bakıldığında önemsizmiş gibi duran ama sinir bozan şeyler bunlar,,
sana yapman gerekeni söylemeside siznir bozucu,tabiki birbirinize fikir verirsiniz ama incitmeden...
pot bile kırsan başkalrının yanında san güvenmeli söyleyeceğin şeyler konusunda,
tatlı bi dille hayatım aslında böyle söyleseydin daha iyiydi demeli..
yanında oturmamak da yanlış senin heran yanında olduğunu sen böyle hissediyorsa onada söylüyorsan buna dikkat etmeli diye düşünüyorum..
bence durumun senn açından ciddiyetini anlatmalı,ve güzel bir dille konuşmalısınyerimseniben

ewet canım kocalarımızamı kızalım kızlaramı bilmiyorum benim eşimin de öyle arkadasları var bir tane kız yavrum nasılsın diye mesaj atıyor aynı sey bana gelse kıyamnet kopar neymiş kızın huyı oymus dedikleride gercek aslında var öyle birsürü kız

sardunya 34 , hislerime tekrar tercüme oldun yaaaaaa.kızlar söyledikleriniz ne bir eksik ne bir fazla....hakkaten cocukmuş gibi eğitmeye calısıyor.bu hiç güzel deil...sanki kendileri cooook uzmanmış gibi...ooof ooofffff cahal olsak,cocuk olsak,nerde nasıl davranılcagını bilmesek içimiz yanmıcak!! evet öle salak kız cok kızlar yaaaaa. ne bu yaaaaa.zevzek insanlar!!!dokunmak zorunda mısn,cok kaba gelio bayanların böle seyler sergilemesi evli erkeklere...!!

Bence hicte önemsiz birsey degil bu arkadasim!!:kahve:

Cok haklisin, bir es olarak bunlari beklemen gayet dogal!:nazar:

Anladigim kadariyla esin arkadas cevresine cok önem veren bir insan yani onlarin yaninda cok dikkatli olmani istiyor muhtemelen...Neden acaba???fisfisfis

Esinle konus ve rahatsiz oldugun davranislarini anlat ona, ben cocuk degilim bana herseyi izah etmene gerek yok neyi nerde yapacagimi gayet iyi biliyorum de, is arkadasinin yaptigi olayida acaba benim is yerimdeki veya tanidigim herhangi bir erkek bunu yapsa hosuna gidermi de??:mymeka:

ben öyle kızlar var denmesinide doğru bulmuyorum..
varsa var tabiki ama eşimin böyle kızlarla sohbet etmesinede hiç gerek yok
kendini sakınsın böyle insanlardan eğer kızın davranışları oysa muhattap olmasın
eğer olmak zorundaysa iş gereği mesafeli olsun,
canım hiç kimse aradaki mesafeyi aşıp kendini zorla kabulettirmek istemes..
benim eşim hep der sen kendin meyil vermiceksin diyee çok doğruu bencede:nazar:

aynen öle konustum gülsüm sultan,ama insanda artık bi tedirginlik kalıyor....su anda hakkaten hiç bir arkadasıyla onunla aynı ortamda olmak istiyorum.belki bi kız yine usturupsuz davranır benimki de izin verir diye!yani insanlar atık konusmalarına bile dikkat etmio.bi erkek arkadasımın eşinin yanında ben olsam oldukça ihtimam gösteriridim.hakkaten zaman cok kötüüüüükötükedihüsosenağlama ondan belki de psikolojik destek almalıyım sırf bu yüzden!!belki de beraber eşimle!!! :eek:klava:çünkü bu tarz seyler beni hem sogutuo hem de aynısını ben de ona göstersem belki dilimizi daha ii anlarız diorum!!! artık o kademeye geldi........

bende ailemin yanında çekinirim.eşimle yan yana oturamam
kız arkadaşı koluna dokunsa ne olacak.bence çokta büyütülecek bir olay değil.hatta bilinçli bile yaptığını sanmıyorum.bazen hayatımızda motor davranışlar sergileriz.
bende bazen eşime bir yere gidecekken böyle yapalım,şöyle davranalım falan filan derim.hatta bazen eşim bana kızar.sen beni yönlendirmeye çalışıyorsun der.ama napayım elimde değil,ister istemez söylüyorum.

bazı konular için eşiniz benim önemsiz konular demiş, erkekler bizim gibi fazla ayrıntılara takılmazlar, ama siz bu cevabın karşılığı olarak benim için önemli diyerek nelere dikkat ettiğinizi belirtebilirdiniz.

ayrıca diğer konuda yani kıskançlık konusunda bende sizin gibiyim ama nişanlım oldukça anlayışlı hatta kıskanınca mutlu bile oluyor.yani diğer arkadaşların dediği gibi tatlı dillede anlatabilirsiniz bu durmu eşinize. mutluluklar diliyorum

samimiyet kurmamış olsa bile öyle yılışık kızlar varki, ve kıskançlıklarından huzur bozmak için özellikle yapıyorlar.kötükedihüso

işyerinde SS nazi subayı gibi dolaşmalı ki hiç bir kadın kız mesai arkadaşı bunu ona dışarda yapamasın. işyerinde samimiyet mutlaka olur...iyiniyeti suistimal edenler olacak diye insanlar moskof moskof çalışamazlar tatlım be yerimseniben

nazi subayı gibi dolaşmlarına gerek yokkii,
mesela ne gibi bi samimiyet olabilirki aralarında sedece işle ilgili olur kanımca
ozaman işle ilgiliyse yerini sınırını bilicek eşlerde kızlarda,
hee kızlar bilmiyırsa bunu gören eşler ona göre tavır takınıcak nazi subayı olunca anlıyorlarsa nazi subayı olsunlar...
örneğin benim eşimle konuşmaya çekinirler neden aradki mesefaden diye düşünüyorum..
hee iyi niyeti suistimal eden kızlara böyle davranmak hatta davranmamak gerekiyor kanımcayerimseniben

zaten tek isteğim bu extreme..umarım benim eşim de nasıl mesafe koyabilecegini öğrenir....ben yüz göz olmak istemiyorum ki keske bnm söylememe gerek kalmadan ceki düzen verse ama sanırım o zaman da cok sey istemiş olucam. :) eşini cok takdir ettim.hem sana güwen veriyo,hem de aranızdaki saygıyı azaltmıyo....

:mymeka: eşime bu tokat.
en son gittiğimiz akrabasının düğününde beni ailesinin masasına bırakıp arkadaşlarının yanına gitti. ben de o gelene kadar inatla çağırmadım. 2 saat kadar bir süre geçince, yanıma uğradı.sıkıldığım için surat yaptım ona bu sırada. buna sinirlendi bir de. velhasıl kelam bazı erkekler böyle nezaketten anlamıyor. ben uyardım eşimi; bir daha böyle yaparsan her yere tek gidersin bundan sonra,dedim. anladı mı öğreniriz yakında.

ailesi ile oldu mu, o gelip yanıma oturmadıkça ben gitmem. ailesinden birileri ile oturmasına fırsat veririm.bunda kızmam.

benim eşim bayanlarla gerçekten mesafeli olduğu halde, samimi davranışlar sergileyen bayan arkadaşlar da var. kişilik meselesi.bu kızlar, herkese öyle davranıyorlar. eşinin suçu olmayabilir.

yapacağın şey, sakin sakin birkaç kere söyleyeceksin. anlamıyorsa anlayacağı dilden konuşacaksın.kaydirigubbakcemile

anladım canımm.....
ama ben gene öyle düşünüyorum aradaki sınırı belirledikten sonra kimse o sınırı geçip çizginin öteki tarafına geçmez,eğer geçeecek birileri varsa ona haddini bildirdiğimiz an geri adım atarlar muhakkkak diye düşünüyorumyerimseniben
yha geçenlerde bi ark. konu açmıştı haddini bilmek sanırım oda şuanda devreye giriyor iştee,bilmeyenlere bildirmek de en güzeli olsa gerek...yerimseniben

neden yazınızı bi anda büyüttünüz anlamadım:nazar:
acaba ben okumakta zorlanıyorum diye bişeymi yazdım:uhm:
herhaldeki büyük harf bağarmaya tekavül ettiği için sizde bu yöntemi buldunuz kanımcakaydirigubbakcemile3
sonuç;herkesin görüşü farklıdıryerimseniben

kızlar merhaba..eşimin toplum içinde bana olan davranıslarını hiç hoş bulmuyorum ne yazıkki:KK43: bu beni cok üzüyor.en basit örneği annesiyle babasının evine gittiğimizde gecen sefer benim yanıma oturmak beni sahiplenmek yerine gitti en uzagıma oturdu ..onların evinde yemek yerken de öyle..yanımda oturmadı.sordugumda önemsizmiş bunlar...belki de kimbilir benim beklentilerimdi bunlar.

gecen sefer de caddede yürürken iş yerinden bi kız arkadasıyla denk geldik.tanıstırdı falan,sonra kız giderken(ii aksamlar derken) eşimin koluna dokunmasın mı?!!bnm yanımda üstelik!sinir oldum tabi..sen cesaret vermesen bunlar ne die bi erkeğin koluna dokunsun ki..iş yerinde biraz mesafeli ol dikkat et kendine!dedim.o da 'erkek gibi bi kız zaten,abartılcak bişi yok.işyerinde cok erkek var o da erkeklerle cok alısık hareket etmeye'dedi.neyse yuttum artık..ya sizce ben mi cok kıskancım.kızlar empati yapıp fikirlerinizi söylerseniz cok sevinicem.

üstelik beni sinirlendiren bir diğer nokta da..bana ne yapmam gerektiğini sölemesi cogu zaman.hayır ihtiyacım yok zaten ama demesi deli edioo!mesela bi arkadası ve nişanlısıyla denk geliyoruz;'evlilik tarihlerini almışlar,tebrik edersin muhabbet acmak için'diyor.yani sanki ben onun demesine muhtacmısım gibi....

bunun gibi bir sürü şey beni onun arkadaslarından da kendisinden de sogutuo kimi zaman.kızlar ne yapmalıyım???artık birileriyle beni tanıstırmaya kalktığı zaman alarma geciorum...sanki her an beni tenkit edecekmiş gibi ya da bişi söleyip asabımı bozacakmş gibi gelio.cok kötü bir durum biliyorum:KK43:kafamçokkarıştı benim istediğim bana eşiymişim gibi davranması.insanların yanında da onure etmesi .tatlı dille konusması..zariflik yani..gittiğimiz bir ortamda benim yanımda olması bana güvenmesi.....hiç anlamıyorum,ona karsı bu duygularımın nasıl olustugunu......

eşinle açık açık konuş bu durumdan rahatsızlık duyduğunu...
millet toplum içinde karısını yüceltirken seninkide rencide ediyo...
olacak iş değil doğrusu....
çok sinir bozucu bi durum...
allah sana sabır versin ne diyim...:kızgın:

.

şey soracagım aacabaeşin kova burcumu?

Son düzenleme:
allah kolaylik versin.. sadece sabir etmeni öneririm, bunlar esinin huylari, ve insanlardaki huylar kolay kolay degismez cok sabir ve uzun belkide cook uzun bir zaman ister... evlilik kolay degil ama herseyin basi sabir dir ve altan almaktir. sabir eden herzamen basarmistir, kafaya takmamaya calis birazda görmezlikten gel.. ve sorun etme.. herzaman tatli dilli ol,, erkekler kadinlarin dir dir etmelerinden nefret ederler malesef.. bunu yapabilirsen kocan kendiliginden sana ilgi gösterecektir.. düsünki günümüzde artik evliliklerde sabir gibi seyler gösterilmediginden yürümüyor..malesef eski devir degil.. biraz cekeceksin ama degecek buda sevgidir zaten,, sen herzaman tapilacak kadin olmaya calis ama önce sabir et kocana tatli dille konus ama uzatma, herzaman kisa ve öz konus yani dir dir yok... insallah hersey istedigin gibi olur,, herseyde bir hayir vardir.. demekki allah seni koca evinde siniyor

X