Eşime artık güvenemiyorum..

kafadar

Guru
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2008
370
214
merhabalar.biz eşimle severek evlendik ve bikaç gün sonra 8. yılımıza girecez.bu süre içerisinde birçok problemler yaşadık.bunların geneli eşim tarafından aldatılmam.her defasında eşimin iknaları,bir daha yapmıycamlarına güvenerek hayatıma devam etmeye çalıştım.tam herşey düzeldi derken hep birşeyle karşılaştım.ve her yaşadığım olay benden birşeyler aldı götürdü.her defasında daha çok yıkıldım..
Kendimde kusurlar aradım hala da aramaktayım.gün geldi aynalara bile bakmak istemedim,kendime olan güvenimi kaybettim.bunun yanında da kimseye güvenim kalmadı.
En son yaşadığımız olay çok yakın bi tarihti ve bu defa döktüm içimi eşime.
Ben dışa dönük bi insanım sorunlarımı konuşarak halletmeyi tercih ederim.içimdekileri olduğu gibi yansıttım eşime ve haklıyım o bunu biliyor.Tamam dedi,artık böyle bi sorun yaşatmıycam v.s dedi.
Şimdi bende giden gitti artık.ne yapsa ne etsede inanmıyorum.Bu durumum yanlış bunu biliyorum ama illaki de yansıtıyorum.gitmek istiyorum ben böyle bi evlilik istemiyorum.Eşime güvenmeden bu hayatı onunla nasıl paylaşabilirim nereye kadar gider.
bir tane kızımız var bu yıl birinci sınıfa başladı.ona bu haksızlığı yapamam.ama böylede ben iyi değilim ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.
Daha önce psikiyatriye gittim ama gittiğim doktor bana yardımcı olamadı,olamazdı biliyorum.benim yaşadıklarımı aklımdan nasıl silecekti ki.ben fikir istiyorum sağlıklı düşünemiyorum artık.böyle bi hayat istemiyorum..
Vereceğiniz fikirler benim için çok değerli eminim ki birçok kişiye de iyi gelecek..
şimdiden çok teşekkür ederim..

Kafadar, yaşadıklarımızı aklımızdan silmek gibi bir seçeneğimiz yok. Yaşamda hiçbir şeyi boşuna yaşamıyoruz. Aslında her yaşadığımız bize en az bir şey diyor, ama biz sıklıkla bize denenleri en azından o dönemde anlamıyoruz. Bu yaşadıklarınızı doğru işlemek, doğru anlamak ve yaşamınızı ona göre şekillendirmeniz çok önemli.
Kafadar, karşımızdakinin bize nasıl davranacağını biz belirliyoruz. Karşımızdakinin hoşumuza gitmeyen bir davranışı olduğunda ve biz bu davranışı kabul ettiğimizde, o davranış kabul görmüş oluyor, tekrarlanıyor. Düzelmiyor.
Evlilikte en önemli taşlardan birisi de güven taşıdır. O taşta onulmaz zedeler oluştuğunda evlilikte onarılamaz duruma gelir.
Genel anlamda ilişkinizin durumunu, güven taşınızın onarılıp onarılamayacağını sağlıklı bir şekilde anlamak istiyorsanız, yapmanız gereken eşiniz ile birlikte bir evlilik terapistine başvurmak. Sürecin sonunda boşanmaya karar verecekseniz bile, bu sağlıklı ve doğru bir karar olmalı. Bu da ancak profesyonel yardım ile olur.
Her şeyin sizin ve aileniz için iyi ve güzel olması dileğiyle,

X