Esimden hirsimi alamiyorum sinir mideme vurdu ne yapiyim iyi bi ders icin

bigunmutlaka

;)
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2015
3.494
2.753
35
Ahh oyle ellerim titriyoki evin icinde volta atiyorum dogru kelimeleri ve derdimi umarim anlatabilirim
Simdi dun oglen esimle telefonda konustuk o calisiyodu dediki aksam avm ye ugrayabilirim matkap alcam bende dedimki bugun patlican kozlucem cocuk zaten durmuyo yarin gidersin tamam olur o zaman dedi
Sunuda belirtiyim evde yemek vardi sirf o sevmiyo diye onun icin patlicanla ugrastim
2 kizim var kucuk huzursuz durmuyo bi aglama halleri dis cikariyo tam onun eve gelme saatinde patlicanlari koydum ocaga cocuk mizliyo bi yandan bende diyorumki 5 dk ya gelir tam heryer koz oldu elimi bulastirdim cocuk agliyo heryere tirmaniyo bi yandan bizimki yok atiyorum telefon kapali zar zor yemegi hazir ettim cocuk aglamaktan yorgun dustu 2 saat sonra geldi bizimki ben avm ye gitcem dediydimya diyo...
Kudurdum ben onca ugras mutfak batmis cocugun sesi asagilardan duyuluyo adamin aciklamasi unutmus...bana basta bu aksam gitcem dediydi aklinda o kalmis yarina erteledigimizi unutmus
Saat oldu 9 mutfak batik cocuk hala mizik bende soylendim durdum bide mahallede bilgisayarci var ona ugramam gerek demez mi ben kizdim yemedim yemek oda yedi bilgisayarciya gitti 10 dk ya gelirim yarim saatte oyle gecti bu geldiginde cocugu uyutmaya calisiyodum dedimki o git o mutfagi temizle gitti temizledi.. konusmadan uyuduk bide hem suclu hem guclu ben cok uzatmisim napain unutmusmus
Bugun hic aramadi beni bende saydirmamak icin tuttum kendimi ogleden sonra midem cok agriyo yarin annemlerle hastaneye gitcem filan dedim hic tik yok bugun isten 1 saat erken geldi bende midem agriyo dedim diye sandim ne dese begenirsin arabanin lastigi inikmis onla ugrascakmis yok arabasina lamba bilmem ne takcak mis geldi ustunu degisip cikti yemek yemicen mi dedim yok dedi
Simdi ben napiyim resmen tahrik ediyo beni tam isi gucu oturdu duzunimizi kurduk hersey yoluna girdi derken kani bitlendi derlerya o hesap
Kizim ilk okula baslayacak oburu ise 1 yasinda simdi daha gelmedi ayrilmak istiyorum dicem cocuklara kiyamiyorum ama bu sorumsuzlugada tahammul edemuyorum eger bi hafta sonu bizi gezdirdiyse yedirip icirdiyse 3 gun kendi yapar oyle gezmesi yokta asagida saatlerce arabayla ilgilenir yada balkonda oturur yada bilgisayarda oyun oynar ben cocuklari uyuturum etrafi toplarim cocuklariyla ilgili ama gonlu olunca..kizlar zaten erken uyuyo bi sohbet iletisim yok sanki ev otel e ayrilsam kurulu duzenimi bozmak istemiyorum ama boylede kullanilmis hissediyorum yani adam taviz vermiyo aman tadimiz kacmasin aman benim hatun suna kirilir sunu dert eder yok hic biseyden geri kalmiyor
Sorsan ailesine cok bagli bize deli olur bana asik cocuklari cok sever ama hep lafta..
Napiyimda ders olsun bilemedim gelince ayrilmak istiyorum deyim mi bu boyle olmaz filan deyim en azindan nasilsa bu beni boyle ceker demesin hadi bi akil verin baciniza

Ayrılmak çok ağır değil mi? Anlıyorum farketmesini istiyorsunuz ama bunu koz olarak kullanmamalısınız. Derdinizi konuşun anlatın.

Esinize evle ve cocuklarla cok yoruldugumuzu kendinize bir yardimcinin sart oldugunu soyleyiverin. Bir temizlikci tutun haftalik utunuzu falanda yapsin. Siz sadece cocuklarinizla ilgilenin onlar uyuduklari vakitte iki yemek atin ocaga. Haftasonu zaten adam sizi gezdiriyormus. Bosanmadan once daha mantikli cozumler uretilebilir.

Ben alıştım kütük tersten okuyunca da kütük o yüzden artık bu tür şeyleri takmıyorum konuşursa konuşurum kızlarım babalarına babakarıda kızlarına aşırı derecede düşkün eşime sorsan banada keyfime bakarım artık sende biraz geniş olmayı dene boşanmak çözüm değil

Ev isleri cocuklar agir gelmis bosanmak cok abes bir cozum yolu esinize bir yardimci tutmak istediginizi soyleyin ve bu konuda israrci olun kendinize ozel vakit ayiramamissiniz bunun gerginligi var bir bakici ya da temizlik icin gelen bayan sizi rahatlatir hem de esinize yuklenemis olursunuz madem esinizin biti kanlandi az biraz sizde sefasini surun ne rezil oluyorsunuz ki.

Yoruldugumu filan gectim dert ettigim o deil mesela aksam yemek saati evde olmasi ayni sofraya oturmak benim icin cok onemli pazar sabahlari cocuklarla kahvalti yapmak aksam ailece muhabbet film izlemek..sonucta bi aileyiz ama adam ailesinde bunlari gormemis sofra duzenleri yok herkes ayak ustu ayri ayri yer sulu yemek pismez baba cocuklardan bi haber anne hep depresyonda e esimin ailesi boyle olunca adam ne gorduyse onu gosteriyo ben ona biseyler katmak istedikce nato mermer nato kafa konusuyorum seninle vakit gecirmek istiyorum diyorum sana deger veriyorum diyorum 2 gun iyi oluyoruz 3. Gun elinde telefon acmis bi oyun yada gormemis gibi saatlerce arabasini siler haftada bir gun bize ayirir ama acisinida cikarir boyle sinirimi bozarak..keske ikinciyi yapmasaydim o cok istedi kizimda cok istiyodu tam isi gucude oturunca yaptik sanirim yazik olcak bu gidisle

bence yorgunluktan streslisnz bu kadr her zaman mi disari ckyor cnm? fazla disari cikan biride degl demssnz takmayn bu kdar cnm

Saçma sapan sebepler yüzünden hemen boşanalım demeyin ya. Az bunalınca boşanalım diyenler yüzünden ortada kalan birdünya çocuk var. Biraz yapıcı olun. Adam sizi gezdiriyor, bakıyor, çocuklarla ilgileniyor, mutfağına kadar temizliyor, daha ne istiyorsun. Kötü koca görmemişsin.

Ayrılık kelimesini dile getirmeyin! 1. de koyar 2. de normalleşir takmamaya başlar.
O yüzden ayrılık kelimesini, gerçekten ayrılmayacaksanız çıkartın aklınızdan.
Veya sinirle tamam der o zaman siz de kötü olursunuz.. iyice işin içinden ikinizde çıkamazsınız.
Aslında o kadar kötü biri gibi de gelmedi eşiniz.. kendine meşgale arayan bir türk erkeği canlandı gözümde..
Aşılamayacak bir sorun değil..
Yalnız size de şunu söylemeden edemeyeceğim.. halinden sürekli şikayet eden bir profil sezdim. Belki böyle olmayabilirsiniz ama karşınızdakine bunu hissettiyorsunuz..
Belki eşinizde bundan rahatsız olmuş olabilir.. çocukları evi ev işlerini öyle bir anlattınız ki valla ben bile soğudum :))

Ben ne yapayım o zaman bilemedim. İşte sabah a karşı gelir çocuklar hasta olur ben götürürüm daha bir pazar günü ailecek geçirmedik çünkü çalışıyor. Haftada 1 gün izin kullanabilirse mutluluktan havalara uçarım. 2 kızım var biri 5,5 biri 1,5 bırakacak kimsem yok hep benimle beraberler. Bugün ii yerinde organizasyon yok aradı ve araba ile ilgilenicem dedi.Tabi dedim.geç gelicek yani yine. Adam bu tarz işlerle ilgilenince rahatlıyor.Bende çocuklardan bunalıyorum bir gün aradım al çocuklarını ben gidiyorum bu evden dedim. Ama tabi ki lafta :)
Büyütmeyin bu kadar boşanmak falan böyle kolay mı?
Benim eşimde hep der sen benim kıymetlimsin ama iş icraata gelince odun odundur napayım şimdi araba ile ilgilenmeye gitti diye kavga mı çıkartayım onunda ihtiyacı var rahatlamaya.

Ayrılık kelimesini dile getirmeyin! 1. de koyar 2. de normalleşir takmamaya başlar.
O yüzden ayrılık kelimesini, gerçekten ayrılmayacaksanız çıkartın aklınızdan.
Veya sinirle tamam der o zaman siz de kötü olursunuz.. iyice işin içinden ikinizde çıkamazsınız.
Aslında o kadar kötü biri gibi de gelmedi eşiniz.. kendine meşgale arayan bir türk erkeği canlandı gözümde..
Aşılamayacak bir sorun değil..
Yalnız size de şunu söylemeden edemeyeceğim.. halinden sürekli şikayet eden bir profil sezdim. Belki böyle olmayabilirsiniz ama karşınızdakine bunu hissettiyorsunuz..
Belki eşinizde bundan rahatsız olmuş olabilir.. çocukları evi ev işlerini öyle bir anlattınız ki valla ben bile soğudum :))
Bu konuda cok haklisiniz cok sikayetciyim 2.cocuga istemeden hamile kaldigimda asla dogurmam kendimde iki cocuga yetiscek potansiyeli gormuyorum yapamam dedim o kadar yalvardi o kadar istediki esim..ben hep yardimci olcam birlikte buyutcez yanliz birakmicam seni diye sozler yeminler etti bende ne ona ne bebegime kiyamadim e simdi adam birgun bizle ilgileniyo super ilgili koca-baba ondan sonra 3 gun sorumsuz basina buyruk gec gelmeler gece yarilarina kadar oyun oynamalar sanki bekar gibi e ben her 3 gunde bi kavga cikarmaktan dirdir etmektende biktim susup onemsemiyorum iyice ipin ucunu kaciriyo

O kadar aradan sonra , rahatlığa erişince yeni bebek böyle yapıyor insana işte :)
Boşanmayı asla ağzınıza almayın. Evliliğiniz bunu hak etmiyor bence.
Evliliğin huzurunu , bereketini alır boşanma/ayrılma kelimeleri..

Eşinizle oturup konuşun yine yeniden. Bu defa sizin bu yukunuzu nasıl alabilirsiniz bunun üzerine konuşun.

Bu kadar yoruluyorsanız ekstra yemek yapmayın.. Ve üstelik siz yemek yapmadan once söylemiş size. Keşke siz erteleseydiniz bir sonraki güne?

Lütfen sakin olun. İnanın şuan sinirli olduğunuz için böyle duşunuyorsunuz. Bence büyük bir sorun yok ortada.

Eğer sadece közlemişseniz patlıcanları , bundan sonra soymayın. Hemen közün üstünden alınca karnını yarın. İçine az tuz, baharatlar ve rendelenmiş kaşar koyup ağzını kapatarak sofraya getirin.
İçini çatalla alsın yiyecek kişi. Kumpir gibi düşünün. :) Ben hep öyle yapıyorum.
Hem pratik hem lezzetli oluyor.
Söylemeden geçemedim.

Yukarıda söylediklerime ilave olarak şunuda belirtmek isterim. Madem küçük çocuğunuz var öyleyse ev işlerinizi ona göre programların. Akşam yemeğinizi son dakika yapmak yerine çocuğunuz öğle uykusundayken yapabilirsiniz. Biz çocuklarımızı böyle büyüttük canım. Çocuk uyurken bir dünya iş yapardık. Beş dakika dinlenmeden uyanırdı. Ama şikayet etmezdik.
Birde canım sana abla nasihatı, bir ailede en son koşulacak konu boşanma konusudur. Bir evin içine boşanma konusu girince o evin tadı tuzu kalmaz, benden söylemesi.

Al iste adami aradim dun o kadar küsmusum kizmisim bigun hic konusmamisiz eve gelince konusalim soyliceklerim var dedim adam aradi arkadasiyla iciyomus dunya umrunda deil heralde iki konusir susar diyo kucuk beyniyle..
Yok yaa bitirmek istiyom diyecem elinin altinda hep cepte bilmesin

Ayy bian kendimi hayal ettim o curcunada bitaraftan mutfakla ugras ,cocuklar kendini yirtsin iyi bir sinir krizi gecirirdim hatta o cocuklar elimde kalirdi ...bebek aglama sesine tahammulum sifir
Not: cocuk sahibi olmayi dusunmuyorum bu canilikle...

gözünü seviyim bacım ya bende aldatıldın filan sandım konu baslığını görünce bence ayrılık biraz ağır oturup sakin sakin konusup çözüm yolları bulun

X