Eşim Prenses'imi istemiyor :(:(

Menekse_57

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2010
392
1
Kızlar ben bayramdan dönerken ufak bir tavşan aldım.3,5 aylık birşeydi.Annesini hamile kalınca bakan aile hepsine bakamadığından ufaklığı veriyorlarmış.Bende hamster alacağımdan eşime söyledim ilk başlarda sıcak baktı duruma.Sonra bayramdan sonra alıp eve getirdik.Ama eşin prenses ortalığa çiş yapıyor diye söylenmelere zavallı hayvanı itelemelere başladıSanki ortalığı o temizliyormuş gibi beni sevsin diye yanına gelen hayvana ''Git istemiyorum seni falan demeye başladı.
Dünde Prenses'in kabloları kemirdiğini falan gördük.İyikide elektrik çarpmamış kızımı.Bende onu balkona aldım ama balkon camla kapalı ama üşür diye korkuyorum.geceleri iceri yerine alıyorum ama ileride karlı günler olduğunda balkonda tutabilirmiyim onu ?
Bugün yine eşim prensesi iteleyince dayanamadım yüzümü asıverdim sinirdende ağladımKüçücük bebeğimin nesine dayanamıyor bilmiyorum.Böyle giderse tavşimi başkasına verecem ama nasıl ayrılırım bilemiyorum Çok asabım bozuldu :KK14::KK14:

Kızlar ben bayramdan dönerken ufak bir tavşan aldım.3,5 aylık birşeydi.Annesini hamile kalınca bakan aile hepsine bakamadığından ufaklığı veriyorlarmış.Bende hamster alacağımdan eşime söyledim ilk başlarda sıcak baktı duruma.Sonra bayramdan sonra alıp eve getirdik.Ama eşin prenses ortalığa çiş yapıyor diye söylenmelere zavallı hayvanı itelemelere başladıSanki ortalığı o temizliyormuş gibi beni sevsin diye yanına gelen hayvana ''Git istemiyorum seni falan demeye başladı.
Dünde Prenses'in kabloları kemirdiğini falan gördük.İyikide elektrik çarpmamış kızımı.Bende onu balkona aldım ama balkon camla kapalı ama üşür diye korkuyorum.geceleri iceri yerine alıyorum ama ileride karlı günler olduğunda balkonda tutabilirmiyim onu ?
Bugün yine eşim prensesi iteleyince dayanamadım yüzümü asıverdim sinirdende ağladımKüçücük bebeğimin nesine dayanamıyor bilmiyorum.Böyle giderse tavşimi başkasına verecem ama nasıl ayrılırım bilemiyorum Çok asabım bozuldu :KK14::KK14:
kız allah iyiliğini versin emi.:KK6:
bende başlığı okuyunca hamilesinde eşin çocuğu istemiyor gibi düşündüm.:KK60:ortalığa çiş yapıyosa eşinde haklı bence..kolay gelsin..:KK9:

konu kalabalığı bence ne bu böyle ya..
başlık açmaya bile değmez.insanlar neleri dert ediyo kendine ya bukadar dertli insan varken...
:KK19::KK19:

Konu başlığında canınızı sıkan olayları burda paylaşabilirsiniz yazıyordu sadece o yüzden açtım.Yorum yapmak veya okumak istemeyen okumayabilir.Bende burdaki insanların sıkıntılarına karşı saygılıyım.Ama kimsenin sorunlarıyla alay etmiyorum.Lütfen biraz daha anlayışlı olun.Buranın yönetimi var dileyen konumu kiltleyebilir yanlış bir şey yazdıysam.

Konu başlığında canınızı sıkan olayları burda paylaşabilirsiniz yazıyordu sadece o yüzden açtım.Yorum yapmak veya okumak istemeyen okumayabilir.Bende burdaki insanların sıkıntılarına karşı saygılıyım.Ama kimsenin sorunlarıyla alay etmiyorum.Lütfen biraz daha anlayışlı olun.Buranın yönetimi var dileyen konumu kiltleyebilir yanlış bir şey yazdıysam.

benimde bir köpeğim var yarın birgün evlendiğimde eşim istemese çok kötü olurdum
seni anlayabiliyorum ama eşin prensesi atalımmı diye
yazık değilmi başlarda sevdiğine göre bir şekilde ikna edersin

bende bebeğinizi istemiyo sandım.. allahtan öyle bir sorununuz yokmuş. konuya girerken içim çok burkulmuştu....

gerçi hayvanlara karşıda çok zayıfımdır ben. ama size bi tavsiyem olacak, tavşanlar büyünce gerçekten kötü kokuyor... sizde dayanamayacaksınız.. benimde vardı çunki... dayanamadım verdim en sonunda.. kokusu gerçekten çok kötü oluyor...

Menekse,
bende hamılesın de esın bebegı ıstemıyor sandım :-)
Aslına bakarsan, esıne hak verıyorum
Bır tek kafes yada akvuryum hayvanı olabılır benım fıkrımce evın ıcınde.
Senı de anlıyorum, cok sevmıssın, ayrılmak ıstemıyorsun ama, evı temız bırakmıyormus kı.
Ne dıyeyım, dılerım orta yolu bulursunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederim kızlar.Hayvanı olan bilirki ayrılmaı çok zordur ama sokaga hayvanımı asla bırakmam.Bakabildigim kadar balkonda bakmaya çalışacağım bebüşümü.Ama üşürmü bilemiyorum kızlar daha önce bakanlar bilir ?

bende bebeğinizi istemiyo sandım.. allahtan öyle bir sorununuz yokmuş. konuya girerken içim çok burkulmuştu....

gerçi hayvanlara karşıda çok zayıfımdır ben. ama size bi tavsiyem olacak, tavşanlar büyünce gerçekten kötü kokuyor... sizde dayanamayacaksınız.. benimde vardı çunki... dayanamadım verdim en sonunda.. kokusu gerçekten çok kötü oluyor...

He bu arada hamile değilim kızlar hepiniz öyle sanmışsınız :KK9:

Anlayışınız için teşekkür ederim kızlar.Hayvanı olan bilirki ayrılmaı çok zordur ama sokaga hayvanımı asla bırakmam.Bakabildigim kadar balkonda bakmaya çalışacağım bebüşümü.Ama üşürmü bilemiyorum kızlar daha önce bakanlar bilir ?

tavşanlar soğuğa dayanıklıdır ama kuytuya girip ısınırlar.. balkonda bir klube gibi bişey yapman lazım elbette.

evde tavşan bakmak çok zor olur.özellikle idrarı çok kokar.belki size gelmiyordur ama eşinizin duruma katlanamaması normal.bahçeli bir eviniz olsaydı kümes falan yapardınız.ama evde zor.sadece sizin için zor değil zavallı hayvan da eziyet çekiyor.
bu arada tavşanlara tuvalet eğitimi verilebiliyor.tavşan besleyenlerin forumları var araştırabilirsiniz.
ben de gonzales beslemiştim (hamsterın küçük olanından)eve geldiğinin ikinci günü doğurdu hatun:))büyütüp vermiştik mecburen.hamsterlar çok titiz hayvanlardır hep aynı yere yaparlar tuvaletini.sık sık kafesini temizlerdim, buna rağmen kokuyordu.
eşinle orta yolu bulmalısın.bir de ona uygun bir ortam hazırlamalısın.doğal hayatlarında toprağı kazıp tünel yaparlar orda üşümezler haliyle.balkonda kış şartlarına dayanması zor.

Teşekkürler kızlar.Balkonum açık degil tamamen kapalı ve balkonun tabanına da komple karton sermiştim gezerken ayakları üşümesin diye.Şimdi oraya bir kafes yaptırmayı düşünüyorum kapağı açık olacak kendi istediğinde girip çıksın.Tuvalet eğitimi var kafesine bile yapmaz kutusuna yapıyor.Kış sorunu için de şöyle bir çözüm buldum: kafesine sıcak su torbası koyacam etrafını iyice sarıcam ki hayvan yanmasın.Üşüdüğünde ona sarılıp yatsın.Bir de ufo koyacam balkona bir tane çok karlı havalarda da ufoyla ısıtıcam :KK51:
Koku problemi için de aroma kokulu talaşlardan alıcam onlara sürtündükçe kokusu geçecek :KK42:

Eşinize kabul ettiremezseniz öyle balkonlarda bakamazsınız,
sonuç kötü olur çünkü..
tavşanların yaşadıkları ortam 10 dereceden az olmamalı,
yani 10-30 derecede olmalı ki sıcaklık,yaşasınlar...

sen şuan o hayvanı balkona atarak eziyet ediyorsun:KK47:
eşin yüzünden bakamıyorsan bakabilecek başka birine vermeni tavsiye ederim

X