Eşim değişir mi sizce

aysebadee

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2023
551
426
31
Özetleyerek anlatmaya çalışayım iki yıldır evliyim eşimle aramda beş yaş var sekiz aylık kızım var çalışıyorm kaynanam bakıyor sağolsn ev iş yemek evladım annemin hastalığı vs yani sorumluluklarım çok fazla ve tek akciğerle hayatımı sürdürüyorm o kadar hasarlı ciğerlerim ama şükür çok tıkanmadıkça düzenli ilaç kullanmıyorm benim eşim tipik bir erkek yani ilgisiz sohbet etmez eve gelir yemek yer telefonda video izler yatar o izinli olduğu gün önceden sözleşirz ben işten erken gelirim ama beş haftadır her geldiğimde uyuyor buluyorm ve planımz yatıyor iki yıldır sadece iki defa dışarda yemek yedik başka birlikte hiç çıkmadık dışarı yaşadığımz yerde herkes ona melek der ama beni mutlu etmedikten sonra benim için bi önemi kalmıyor ki birçok şey denedim sohbet etmek için hadi şuraya gidelm diyordm ama orda bakıyorm sigara içiyor birlikte resim çekmek istiyorm çekmek istemiyor abartısız günde üç paket sigara içiyor dün dedim ki ben hangi bölümü okudum bilmedi benim rahatsızlğmın ismi ney bilmedi sinirlenince naparm bilmedi hiçbirşey bilmiyor ben o kadar yoruluyorm ki birgün bana demiyor sen yoruldn mu bugün günün nasıl geçti sadece yemek yapmasan da olur vs gibi anlayış gösteriyor ki düşüncemi biliyor yemek yapmak iş yapmak zorunda olmadığımı ama yaşam alanım olduğu için karşılıklı görevleri bölüşüp yaptığımızı biliyor tabi uymuyor o ayrı kendim gezerim kendim mutlu olmaya çalışırım ki ben beni gezdirmesini değil eşlik etmesini isterim yani istediğim evliliği tutturamıyorm giyimde de birşeye taktı mı takıyor bir kotu var yırtılmış ısrarla giyiyor dünya elbisesi var yıkıyorm ütülüyorm ama yırtığı giyiyor aynısını alalım diyorm gelmiyor kendim de gidip çocuğa alır gibi aynısını alıp ayağına getirmek istemiyorm giyim de bir öz bakım nasıl göründüğüne kendi dikkat etmeli bence ama beni rahatsz etttiğini belirtiyorm dinlemiyor bankalara orta miktarda borçları var soruyorm yok o kadar yok diyor ama tlfnunda görüyorm yani kartlarını kullanıma kapatmışlar yani adamın sadece iyi insan olmasına tutunuyorm bi yerden yakalayıp düzeltecek yer bulamıyorm cinsel hayatımz zaten oldukça eksik oraya girmek istemiyorm ama size sorum bu adam değişir mi mutluluğu sosyalleşmeye çalışarak aramaktan yoruldm çünkü

Özetleyerek anlatmaya çalışayım iki yıldır evliyim eşimle aramda beş yaş var sekiz aylık kızım var çalışıyorm kaynanam bakıyor sağolsn ev iş yemek evladım annemin hastalığı vs yani sorumluluklarım çok fazla ve tek akciğerle hayatımı sürdürüyorm o kadar hasarlı ciğerlerim ama şükür çok tıkanmadıkça düzenli ilaç kullanmıyorm benim eşim tipik bir erkek yani ilgisiz sohbet etmez eve gelir yemek yer telefonda video izler yatar o izinli olduğu gün önceden sözleşirz ben işten erken gelirim ama beş haftadır her geldiğimde uyuyor buluyorm ve planımz yatıyor iki yıldır sadece iki defa dışarda yemek yedik başka birlikte hiç çıkmadık dışarı yaşadığımz yerde herkes ona melek der ama beni mutlu etmedikten sonra benim için bi önemi kalmıyor ki birçok şey denedim sohbet etmek için hadi şuraya gidelm diyordm ama orda bakıyorm sigara içiyor birlikte resim çekmek istiyorm çekmek istemiyor abartısız günde üç paket sigara içiyor dün dedim ki ben hangi bölümü okudum bilmedi benim rahatsızlğmın ismi ney bilmedi sinirlenince naparm bilmedi hiçbirşey bilmiyor ben o kadar yoruluyorm ki birgün bana demiyor sen yoruldn mu bugün günün nasıl geçti sadece yemek yapmasan da olur vs gibi anlayış gösteriyor ki düşüncemi biliyor yemek yapmak iş yapmak zorunda olmadığımı ama yaşam alanım olduğu için karşılıklı görevleri bölüşüp yaptığımızı biliyor tabi uymuyor o ayrı kendim gezerim kendim mutlu olmaya çalışırım ki ben beni gezdirmesini değil eşlik etmesini isterim yani istediğim evliliği tutturamıyorm giyimde de birşeye taktı mı takıyor bir kotu var yırtılmış ısrarla giyiyor dünya elbisesi var yıkıyorm ütülüyorm ama yırtığı giyiyor aynısını alalım diyorm gelmiyor kendim de gidip çocuğa alır gibi aynısını alıp ayağına getirmek istemiyorm giyim de bir öz bakım nasıl göründüğüne kendi dikkat etmeli bence ama beni rahatsz etttiğini belirtiyorm dinlemiyor bankalara orta miktarda borçları var soruyorm yok o kadar yok diyor ama tlfnunda görüyorm yani kartlarını kullanıma kapatmışlar yani adamın sadece iyi insan olmasına tutunuyorm bi yerden yakalayıp düzeltecek yer bulamıyorm cinsel hayatımz zaten oldukça eksik oraya girmek istemiyorm ama size sorum bu adam değişir mi mutluluğu sosyalleşmeye çalışarak aramaktan yoruldm çünkü
Bence bu tarz kişiler iyi insan değil.sadece etliye sütlüye karışmayan insan.cinayet işlemeyince iyi insan olunmuyor.bu etrafın nasıl bir iyi insan algisı var o da garip.eşinin fiziksel, ruhsal, maddi, manevi ihtiyaçlarını gözetmeyen, ona değer vermeyen biri nasıl iyi bir insan olabilir ki? Aynı evde yaşadığın biri senin yüzünden mutsuz bir hayat sürüyor? Bu nasıl iyilik Allah aşkına? Ben bu tarz kişilerle nasıl evlilik yoluna giriliyor onu merak ediyorum asıl? Nasıl bir yol izliyorlar? Nasıl beceriyorlar o tuhaf.konuya gelecek olursak küçücük çocuğun var ne diyelim şimdi? Şu çocuklar yapılmadan aklınız başınıza gelse olmayacak?

Yemek yapmayın mesela bir gün acıksın kendi desin dışarı çıkalım mı?

Eş değişir mi diye düşünmek yerine acaba eş kişisini mi değiştirseniz ?
Biraz zor bi hayatım oldu hastanelerde büyüdüm ailem okumamı istemedi hem çalıştm hem okudum mezun oldum atandım maddi olarak kendimi hayata hazırladm ev aldım araba aldım yani biraz yoruldm istedim ki eşim çektiklerimin karşılığı olsn gülelim mutlu olalım aileler geçiniyor ben ailesiyle geçiniyorm ufak tefek sorunları dağ gibi büyütmüyorm evlilik sistemini yürütüyorm ama belki de sonum dediğinz gibi olacak

Neden evlenir insan?Ortak bir hayatı isteyip sonrasında o yolda geride kaldıgımız ya da sürekli pesimizden cekistirdigimiz bir iliskiye dönüstügünde dediginiz gibi mutlulugu kendi basına aramaya baslıyor insan ve kendimize yaptıgımız en büyük haksızlık bu.
İnsanı yalnızlastıran bir iliski sonrasında sadece cocuk icin devam ettirilen bir iliski oluyor maalesef.Degisir diyebilseydim keske ama değişmez esiniz.

Adam yok ki
Beni yanlış anlama en önemli şey senin ciğer problemin olmasına rağmen ısrarla sigara içmesi. Evet insanlar sigara kullanabilir saygı duyarım fakat adamın senin sağlık problemine saygısı yok ki
Yav karım ölür mü sebep olur muyum diye içmez
X zaten yapıyor ya diye salmış da salmış seninki
Düzelir mi bilmiyorum senelerce değişmeyip sonra akıllanır mı pek sanmıyorum
Bebeğim var iki seveyim parka karımı alıp gideyim demeyen adamdan babalık da beklemem
Sen kocasız da bu düzeni sürdürür gibi duruyorsun adam sadece ekstra iş çıkarıyor sana

Bence bu tarz kişiler iyi insan değil.sadece etliye sütlüye karışmayan insan.cinayet işlemeyince iyi insan olunmuyor.bu etrafın nasıl bir iyi insan algisı var o da garip.eşinin fiziksel, ruhsal, maddi, manevi ihtiyaçlarını gözetmeyen, ona değer vermeyen biri nasıl iyi bir insan olabilir ki? Aynı evde yaşadığın biri senin yüzünden mutsuz bir hayat sürüyor? Bu nasıl iyilik Allah aşkına? Ben bu tarz kişilerle nasıl evlilik yoluna giriliyor onu merak ediyorum asıl? Nasıl bir yol izliyorlar? Nasıl beceriyorlar o tuhaf.konuya gelecek olursak küçücük çocuğun var ne diyelim şimdi? Şu çocuklar yapılmadan aklınız başınıza gelse olmayacak?
Çocuk kısmı şöyle o zaman bilincinde değildim hani altı aylık evliydim işe gidip geliyorduk oturdk konuştk sen biraz ilgisizsn hani çocuğmz olacak zor bi karar ben seni çok seviyorm ilgiyim lütfen öyle algılama olayı oldu iki defa da yemek yedik dışarda dolaştkk sonra sağlığmdan dolayı doktormla görüştüm ki en nefret ertiğim çocuğa bakacak sağlığa sahip olmayp çocuk yapanlar doktorm çocuğa onay vrrdi kadın doğumla görüştm koordineli devam ettik tek çocuk düşündük ve herşeyini düşündüm o şekilde oldu çocuğm şuan zerre sevgi eksikliği bilmez dünyanın en neşeli çocuğu maddi manevi herşeyini düşündüm ama dediğinz gibi biraz eksik düşünmüşüm

Adam yok ki
Beni yanlış anlama en önemli şey senin ciğer problemin olmasına rağmen ısrarla sigara içmesi. Evet insanlar sigara kullanabilir saygı duyarım fakat adamın senin sağlık problemine saygısı yok ki
Bebeğim var iki seveyim parka karımı alıp gideyim demeyen adamdan babalık da beklemem
Sen kocasız da bu düzeni sürdürür gibi duruyorsun adam sadece ekstra iş çıkarıyor sana
Senelerce değişmeyip sonra akıllansa bile kadınlarda sevgi saygı tahammül kalmıyor artık, o saatten sonra da kadın yanaşmıyor anlaşmaya
Bence de haklısınız ekstra bir de kocaya bakmış oluyor

Adam yok ki
Haklısınız

Eşiniz değişmez, aslına bakarsanız kimse değişmez siz bu adama dayanabilir misiniz onu sorgulayın yada kendinizi değiştirebilir misiniz mesela?

Aynı belirtileri yaşayıp bir türlü anlamlandıramıyordum. Para konusu açılınca agresif tavırlar sergiliyordu. Ardından kumar bağımlılığı çıktı. Yıllarca gizli gizli oynamış. Evde yürüyen bir ceset gibiydi. Mailine falan giremiyor musunuz?

Siz akciğerden hastasiniz ilaçlarla ayaktiniz ama eşiniz hadi kendini düşünmüyor sizede düşünmüyor günde 3 paket sigara içiyor siz hasta halinizle ev işi,yemek,temizlik bebek bakımı yapın hem dışarıda çalışın .

İsyan bayrağını çekmeniz gerek artık yemek yapmayın temizlik yapmayın çamaşırlarını yıkamayın bakalım tepkisi ne olacak.

Değişmez onun tetikleyip değiştirecek şeyden yoksun sevgi ve aşk.Size ve evladına duyduğu yoğun bir his yok,kendi bencilliği içinde yuvarlanıp gidiyor .Adam evlenmek için evlenmiş öylesine yani.....
Eşi ciğer sorunu yaşarken fosur fosur sigara içen adamdan çok ta merhamet beklemeyin.Adamin olduğu olacağı bu ,değişmez zaman geçtikçe daha da sorumsuz olur çocuğun okul vb bütün yükü size kalır."işte orda bir koca var uzakta gelmesede,bakmasa da o koca benim kocamdir "derseniz yaşayın gidin......

Canim iki senede iki defa yemeğe çıkmak çok enteresan geldi.
Bence eşinin ciddi borcu var söyleyemiyor. Bu sebeple üç paket sigara içiyor ve devamlı uyuyor. Parası yok dışarı o yüzden çıkarmıyor ya da cimri. Kıyafet meselesinden vb anladığım.
Bence karşına al konuş ciddi ciddi.
Benim işim var, evim var arabam var. Çocuğum da var. Sahligim da fena değil.
Ne ihtiyacım var. Hayatı paylasacak bir eş.
Eğer yükümü almayacaksan, beni mutlu etmeyeceksin senin benim eşim olmanın bana ne faydası var. Üstelik zararın var sigara sayesinde. Kendini düzelt.ne dorunjn varsa çöz. Cozemiyirsan paylas birlikte çizelim veya bileyim.
Ha ben böyleyim diyorsan da ben artık böyle olmayacağım. Yolun sonu yaklaşıyor ve bu sana bağlı.De.

Arkadaşlar hepinize sonsz teşekkürler kendime haksızlk yaptığımı anladım şuan karşımda konuşuyorum terapiste gidilecek ki bu terapist kendi ilimde değil yakın ilde olacak her hafta gezerek gidilecek yol masrafı vs terapist ortak ödeyebilirsnz dikiş tutturdunz diyene kadar sen ödeyeceksin çocuğu birlikte uyutacaz ben tek uyutmayacam sen orda video izleyip sigara içerken gerisini zaten gideceğimz terapist belirleyecek ama şunun sözünü verebilirim size ne kendime ne de evladıma asla haksızlk yapmayacam sonsuz teşekkür ediyorm sizlere

X