eşim çok anlayışsız

Aslxixxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
27
0
38
kızlar eşim çok iyi bir eşti şimdi çok anlayışsız ne yapmalıyım gebelime saygı göstermiuor:içelim:

kızlar eşim çok iyi bir eşti şimdi çok anlayışsız ne yapmalıyım gebelime saygı göstermiuor:içelim:

hangi anlamda saygı göstermiyor diyorsun onu anlayamadım açıkçası fisfisfis
bazı kişilerde adaptasyon sorunu olabilir genellikle geçici yaşanan şeylerdir. biraz sabret dicem ama sorununu bilmeden saçma olcak.

ne çeşit bi anlayışsızlık bu tatlım....?:uhm:

peki bebek sahibi olmak istemiyormuydu?:uhm:

rızası olmadan mı hamiş oldun yani kazaylamı kaldın hamiş?:uhm:

Gebelikte bayanlar ne kadar duygusallasir alinganlasir..
Herseyi tersten anlar..
Ne bilim cinsel isteksizlik tiksinme esinden vs gibi..

Esler bunlari anlamaz..Cahilik iste acip bir internet sayfasini okumazlar..

Esim hamile ne ruh halindedir neler yapmaliyim vs vs..

offf offf benim kocada odun gibiydi iste..

Benım bildiğim kadınlar hamile kalınca erkeklerin psikolojik yönden eşlerine destek vermeleri gerekiyor bu her ne olursa olsun hem cocuk acısın dan hemde anne acısından.Bence kendini naza cek sen pof pof lama hamile olan o değil güzelim sensin.....

Erkekler çocuk gibiler gerçekten , bir tanıdığım var Mayıs gibi doğurucak , eşi duruyo duruyo kadının karnına yatıyor mesela , kadın ''Dur yapma , hamileyim alışamadın mı hala?'' gibi şeyler söyleyerek uyarmak zorunda kalıyor. Karlı buzlu havada insan düşünmez mi karısının elinden falan tutmayı düşmesin diye , bu tanıdığım beyin umru değil.
Hamilelik yaşamadıkları için mi anlamıyorlar illa bir doktorun karşısına çıkarıp hamilelik nedir kadın psikolojisi ve fizyolojisinde ne tür değişiklikler olur diye anlatması mı lazım?
Kesin benimki de böyle odun olur hamile kaldığımda.

Çok az erkek bir kadının anlayışına ve fedakarlığına sahip olabilir.Ayrıca erkekler hiç büyümüyorlar onlar zaten hep çocuk kalıyor.Onları koşullar ne olursa olsun allamak pullamak bize düşüyor.Bence sizi çok etkiliyorsa mutlaka eşlerinizle konuşun.Dahada ileri giden beyler varsa aman derim kesinlikle taviz vermeyin ne olursa olsun.Bu kararı tek başımıza almıyoruz en az bizim kadar onlara da iş düşüyor..

hamileliğin kolay bir şey olmadığını ve bu süreçte hormonal değişiklikler yüzünden hassaslaştığınızı uygun bir dille anlatıp kendisinden yardım beklediğinizi ifade edin. eğer anlayamayacaksa rutin kontrolünüze gitmeden önce doktorla konuşup durumunuzu anlatın ve doktordan eşinize izah etmesini ( azıcıkında korkutsun, bak şöyle olur, böyle olur sonra diye) isteyin...

bak şimdi kocam aklıma geldi, garibim az cam silmedi. artık komşu teyzeler eşimi evine çağırıyorlardı,evladım banada gel yardım et diye...hey gidi günler hey....

anlıyorum seni benimkide degişti kılıbık diycekler diye korkuyolar ben öle yorumladım benimkini hiç beklentin olmasın daha az üzülürsün canım tecrübe konuşuyo

valla arkadaslar gercekten degisen es varmidir ya ki esler hamile kalinca ilgi yonunden merak ediyorum yada sevgi yonunden bebek dogunca nasil oluyorlar ben hep duyuyorum sevgi cogaliyor bag artiyor diye ama bilemiyorum artik

Benimkide yemek ,iş yaptırmıyor şanslıyım bu konuda.İnşallah sizinkilerde anlayışlı olur canım.Gerçekten zor bir durum,anlayışsız bir kocayla uğraşmak.

acaba esleri degisen varmi boyle sevgiyi az goren ilgiyi mesela ben hep duyuyorum bebek duyunca eslerin ilgisi azaliyor diye bazilarida bag artiyor sevgi cogaliyor diyor

gebelık psıkolojısı bu bız hamışler hep uzerımıze tıtremelerını herşeyımıze anlayışlı olmalarını ve her ıstediğimizin olmasını beklıyoruz hamılelık psıkolojısı bu eşin değişmedı tatlım hormonlar yuzunden aslında değişen bızız bunu buyutme olurmu

:emir_bebek: Kizlar erkek piskolojisi cok farkli bizimle tamamen ayni seyleri hissetmelerini bekleyemeyiz.Benim esim hic ev isi yapmaz hayatta ellemezdi simdi sagolsun cok yardim ediyor.Ama ben onu en ufak bi heycanima katiyorzm yani mesela muhakak dr randevularimi onunda gelebilecegi sekilde ayarliyorum.Hep bebegi onun bi parcasi oldugu icin bukadar istedigimi ona hatirlatiyorum.gecen dr randevumuzda bebgimizin kimildadigini görünce okadar tuhaf olduki butun gun onu sayikladi.Doguma kadar iliskiye girmiyelim,o daha minicik ona zarar gelmesin dedi.Cok duygulandim ilk baslarda neden bana yaklasmiyo diye bozuluyordum ama simdi bende onun duygularini cok iyi anliyorum.Her duyguyu paylasmaliyiz onlarla bence onlar konunun disinda kalirsa bizi nasil anlayabilirlerki,bizler bile adapte olmakta zorlaniyoruz ki bebis bizim icimizde.

Kızlar hamilelikle birlikte erkeklerde de couvade sendromu diye bir durum oluşabiliyormuş. Hatta çok çocuk isteyen erkeklerde bile oluyormuş. (ismini yanlış yazmış olabilirim, tam emin değilim) bundan dolayı çok tuhaf hareketler sergiliyorlarmış, bir gün çok ilgiliyken, bir gün ilgisiz olabilirlermiş, hatta sizinle beraber aşerme bile yaşarlarmış. Bir kıskançlık olurmuş bebeğe karşı vs... Daha uzundu ama bu kadar hatırlıyorum. Ben tamamen kıskaçlıkla alakalı diye düşünüyorum, çünkü erkeklerde biliyorsunuz, çocuktan hiç farkı yok, resmen doğacak çocuğumuzla beraber iki çocuk büyütmüş oluyor. bu bizi veya çocuğumuzu sevmediklerini göstermiyor da bu sorumluluğu alacak olgunluğa sahip değiller.benim eşim de mesela çok destek oluyor, yardımcı oluyor, bazen elimi karnıma koyup bebeğe bişeyler söyleyince kıskanıyor gel bak sende dinle diyorum yok ben duymuyorum diyor, sıkı sarılınca bebeğe zarar gelecek diyorum küsüyor. normal yani

her erkekte genelde kiskanclik oluyormu nasil anliyoruz peki bide diyorlar ki bebek dogunca erkekler bebege yonelik eslerini unutuyorlar diyor alakasi varmi kimiside esine cok baglaniyor seviyor diyorlar yorumlarinizi bekliyorum

kizlar afrkindamisiniz konuyu acan arkadas ne yorum yapiyor nede konuyu acarken dogru düzgün bisey aciklamamis bile esi anlayissiz ama ne yönde siz bisey anladinizmi???

kizlar afrkindamisiniz konuyu acan arkadas ne yorum yapiyor nede konuyu acarken dogru düzgün bisey aciklamamis bile esi anlayissiz ama ne yönde siz bisey anladinizmi???

pek anlamadık ama anladığımız kadarıyla yorum yapmaya çalıştık:)

benim eşim bu konuda çok anlayışlı ancak tek bişeyde anlayışlı olamadı hamileliğimin ilk dönemind esürekli uyyodum o da uyuma dioyrdu e diyordum elimd edegil hamilelikden olayı ama anlamıoyrdu ilk heyecan olsa gerek ondandır ama geri kalan eşyde iş bile yapsam azcık kzıar yorma kendini der anlayışlıdır hemde çok ama geneli için konuşmak gerekirse sadece sen yaşamıyorsun hamişliğimin en başında çok kızıyordum açıkcası erkeklere jinekolojk dersler verilmeli diye düşünüyordum ancak zamanla o da alıştı

X