Eşim bana hakksızlık yaptı,ve hakkımı istiyorum bekliyorum.sizce ne yapmalıyım

seeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
23
0
suan 21 yaşındayım eşime kaçtı, 1 yıl oturdum ve bu sürecte bebegimi kaybettım.suan eşim başkasını sevdi için ayrıldık ben ailemin yanındayım,ve manevi olarakta cok zordurumdayım,eşimin durumu cok ii ve benim maddi durumum olmadından 15 günde 50 ytl veriyo ufak ihyaclarımı alıyım diye ve başka hiç bişey yok,arkadaşlar bana kızıyosunuzdur okuyorsanız eger bende suan kendime kızıyorum hersey bi anda oldu ve gelişti,nikam yok eşimden bişeyler umuyorum buca şeyin bi hakkı olmalı diyorum ve bekliyorum 1 yıla yakındırsizce yannışmı düşünüyorum sizde fikrinizi yazarmısınız.

ya canım 21 yasındasın 1 yıllık evlıyken esın senı baskası ıcın bıraktı ve sen onla kacarak evlendın aklımı kacıracam bu erkekler nasıl bu kadar vıcdansız canım sen bosandın mı mahkeme sana maddı hak vermedımı manevı ve maddı tazmınat davası ac sonucta senı aldatmıs durumunda kulllan aklını bırakma pesını sana yaptııgı hatanın bedelını odet ona

nikah yapmazsanız böyle olur tabi
yapcak pek bişey yok gibi maalesef

ya canım 21 yasındasın 1 yıllık evlıyken esın senı baskası ıcın bıraktı ve sen onla kacarak evlendın aklımı kacıracam bu erkekler nasıl bu kadar vıcdansız canım sen bosandın mı mahkeme sana maddı hak vermedımı manevı ve maddı tazmınat davası ac sonucta senı aldatmıs durumunda kulllan aklını bırakma pesını sana yaptııgı hatanın bedelını odet ona

canım arkadaşın derdi de bu zaten nikahı yokmuş ki
valla bu durumda ne yapılır bilemiyorum
hiç bi yasal hakkınız yok
adamın vizdanına kalmış durumdasınız
Allah yardımcınız olsun

canım üzüldüm ama yapılacak bişey yok şuan ....önceden nasıl ailwen geçimini sağladıysa şimdide öyle seninle ilgilenecekler..ama maneviyata glince artık onada yapacak hiç bir şey yok çünkü adam zaten başkasına gitmiş bitmiş bir olay yani..en başında kaçtığında nikahım olsaydı başkasına bu kadarda kolay gidemezdi ayrıca nikah için yaşınızda tutuyormuş neden yaptırmadını onu da hiç anlamış değilim....

Kendine kızmakta haklısın ama yapacak bir şey yok. Yardımı adamın insafına kalmış. Hukuken bir hakkın olamaz.
Nikah denen olay işte bu durumlarda insanlar hak talep edebilsinler diye icat edilmiş.
Bunca yaşadıklarım diyorsun ama onun bir kanıtı yok elinde.:1no2:

nikahınız yokmuşş
adamın insafına kalmış artık
verirse alırsınız..
buda kulağınıza küpe olsun..
birde çocuğun olsaydı nolucaktı
yanlış üstüne yanlış..

üzüldüm arkadaşım.ama üzüldüm demeklede elden bişi gelmiyor.ilişkilerde,evlilikte duygu önemlidir fakat mantığıda bir kenara atmamak lazım.bir anlık heves ve heyecan için genç yaşda zor durumda bırakılmışsın.Nikahda olmadığı için yapacak bişey yok...Umarım eşin insafa gelir

ben nikahsız birlikteliğe bu gibi durumlar için karşıyım canım.:1no2:eğer şimdi nikahın olsaydı birçok hakkında olurdu ama şimdi herşey onun insafına kalımışbenneyaptımki
o da başkasına gitmiş bence sen artık bu sayfayı kapat ve geleceğine bak.bir işe girip kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalış ve bu adamdan çocuk sahibi olmadığın içinde sevin canım

eşin demek yanlış olcak çünki eşin değil.madem kaçtınız neden hamen nikahlanmadınız.1 yıl geçmiş.yaşta tutuyo.bunun cvbını verin önce bence.eğer insafı varsa o adamın size maddi anlamda destek olacaktır.tamamen onun vicdan ve insafına kalmış bişi

nikahınız yokmuş bişey talep etme hakkınız da yok
eşim dediğiniz kişinin vicdanına kalmış para vermek
ama 21 yaşındaki, bebeğini kaybetmiş nikahsız karısını bırakıp başkasına giden adamda nasıl bi vicdan olabilir

suan 21 yaşındayım eşime kaçtı, 1 yıl oturdum ve bu sürecte bebegimi kaybettım.suan eşim başkasını sevdi için ayrıldık ben ailemin yanındayım,ve manevi olarakta cok zordurumdayım,eşimin durumu cok ii ve benim maddi durumum olmadından 15 günde 50 ytl veriyo ufak ihyaclarımı alıyım diye ve başka hiç bişey yok,arkadaşlar bana kızıyosunuzdur okuyorsanız eger bende suan kendime kızıyorum hersey bi anda oldu ve gelişti,nikam yok eşimden bişeyler umuyorum buca şeyin bi hakkı olmalı diyorum ve bekliyorum 1 yıla yakındırsizce yannışmı düşünüyorum sizde fikrinizi yazarmısınız.

şimdi size onun eşi diyebilmek için sizin resmi nikahınız olmalı bu durumda yasal olarak zaten eş değilsiniz.bişey talep edemezsiniz.eğer çocuk dünyaya gelseydi o zaman hak talep ederdiniz resmi nikahınız olmasa da.bir yıl içinde nasıl nikah yapmadınız.bence burdan o adamın sizi bırakacağı belliymiş.ya da adam evli mi bize söylemiyorsunuz.üzgünüm ama bişey talep edemezsiniz bu şartlarda.

resmı nıkah............... resmı nıkah .............dıye bunun ıcın bagırıyoruz............

evet arkadaşlar nikaha gelince neden yapmadım ben kaçtım ailemide göremedim aylaca eşimde oturuyoruz işte dedi sorunlar falan zaten cabucak aylar gecti fazla sürmedi gitti birazda daha sürsedi yaptıracaktım zorlada olsa zamana ihtiyacım vardı az,
derken ben evime dönmek zorunda kaldım.

bende sizin gibi düşünüyorum nikam olmadında bişey yapamıyorum ve bekliyorum öylece ufak yardımları var ama benim ailemde onları karşılar alıyorum az olsa bari onları alım diyorum .

çevreme karşı cok üzülüyorum dışarı bile cıkmak istemiyorum içimden,ama etrafıma hiç göz atmadan sadece dolmuşa binip gidiyorum.

nikahınız yokmuş bişey talep etme hakkınız da yok
eşim dediğiniz kişinin vicdanına kalmış para vermek
ama 21 yaşındaki, bebeğini kaybetmiş nikahsız karısını bırakıp başkasına giden adamda nasıl bi vicdan olabilir

bende onu diyorumya

eskiden birlikte oldugunuz insandan birseyler ummaktansa kendinize bir is bulup dimdik ayakta durmaya calisiniz.. Bu sizi hem manevi hemde maddi bir seykilde dahada güclendirecektir..
Hakkinizda hayirlisi olsun, insallah..

Nikahiniz olmadigi icin, o hicbirzaman sizin esiniz olmadibenneyaptımki

Sadece bir beraberlik yasamissiniz, SEVGILINIZDI mirmirmirmir

Mesleginizde var neden is bulup calismiyorsunuzda, sizi aldatan bir adamdan harclik istiyorsunuz anlamis deyilim:1no2:

Ben 13 senelik nikahli esimden bosanirken bile nafaka talep etmedim:nazar:, benim düsüncem sevmedigim bir adamin parasinida sevmem mantigidirmirmirmirmir

Birak üzülmeyide kendinize bir is bulup, kendi yaginizla kavrulmaktir
Buda size ders olsun bidaha öyle kacip nikahsiz yasamayin:mymeka::teselli:

Nikahiniz olmadigi icin, o hicbirzaman sizin esiniz olmadibenneyaptımki

Sadece bir beraberlik yasamissiniz, SEVGILINIZDI mirmirmirmir

Mesleginizde var neden is bulup calismiyorsunuzda, sizi aldatan bir adamdan harclik istiyorsunuz anlamis deyilim:1no2:

Ben 13 senelik nikahli esimden bosanirken bile nafaka talep etmedim:nazar:, benim düsüncem sevmedigim bir adamin parasinida sevmem mantigidirmirmirmirmir

Birak üzülmeyide kendinize bir is bulup, kendi yaginizla kavrulmaktir
Buda size ders olsun bidaha öyle kacip nikahsiz yasamayin:mymeka::teselli:

harçlık istemiyorum ev istiyorum çünki evleri var ama harçlınıda alıyorum kendisi verirse benim hakkım oldunu düşünüyorum daha fazlasını hak ediyorum aslındaaaa....

X