Eş ile farklı ülkelerde yaşamak ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
zaten eşinizi bırakıp gitmeniz boşanma için sebep değil mi ortada çocuk olmasa gidin derdim kusur bakmayın ama ciddi vizyon probleminiz var emeklilikte alacağınız ücret yüz dolar olmayacak bunun için neden çocuğun yurt dışında yaşama hakkını elinden alıyorsunuz?
Aile ortamından ayrı büyütüyorsunuz çocuğu cidden anlamadım kaldı ki emekli olma hakkınız da var.
Çocuğu babasından ayrı yetiştirmeniz sizce hak mı? Cidden bir öğretmen olarak ülkede eğitim almasını doğru ve yeterli mi buluyorsunuz? Çocuğunuzun gelecekte iş bulabileceğine bulsa bile insani şartlarda yaşayabileceğine inanıyor musunuz ? Size ankaranın en iyi okullarından mezun olmuş bir mühendis olarak yazıyorum bu arada ..

Ben maaş almadan gitmesine razıyım kocamın gözüm tokk. Yeterki naşşlasın hahahha
Ya şaka bir yana sadece olaya maddiyat olarak bakmayın bence de .
Kız sende pek sevmiyor gibisin de neyseeee
Sırf çocuk yapmak için adamı kullanmışsın gibi tuhaf bir his var içimde..

Siz hangi ülkedesiniz eşiniz hangi ülkede ?
Orada doğmadınız sanırım burada mı doğdunuz sonradan mı gittiniz ?
Ayrı yaşamak eş olarak kopmalara sebep olur
Ayrı yaşayacağımız yer başka şehir değil başka ülke
Eşiniz sizin bulunduğunuz yerde iş bulamıyor mu ?

Kız sende pek sevmiyor gibisin de neyseeee
Sırf çocuk yapmak için adamı kullanmışsın gibi tuhaf bir his var içimde..
En az senin kocana aşık olduğun kadar aşığım
Kinayemi anladın dimi ?
Ya bir de tontriko herkes sevgisini dip dibe mi yaşmak zorunda ?
Belki özlemek istiyoruz biz konu sahibiyle
Valla kocamı kim seviyorum diye konu açıyorsa sonu hep hüsran

Ee aldatırsa ayrılırsan nafaka tazminat alacaksın. Hangi ülke bilmiyorm ama tr den bin kat iyidir bence devlet yardımda bulunuyordur.biz pandemide sürünüyorken belçikadaki amcama devlet krallar gibi bakıyordu.

ama bir yandan ben hak veriyorum.

simdi oncelikle ben de olsam giderdim ve uzun yolu tercih ederdim.
Nedir o yol : dil ogrenmek, diplolamalarin denkligini almak, gonullu islerde calismak, ... ve belki bir lisans kadar uzun sure sonra en dipten meslegini yapmaya baslamak.
Yani bu 4 yil boyunca vasifsiz calisan olacak, sonrasinda da belki ancak yardimci ogretmen olarak meslege donebilecek.

simdi vasifli calisan, 12 yillik ogretmen olan birisi bu yolu secmedi diye onu kinayamayiz bence.

dedigim gibi ben de olsam o yolu secerdim ama konu sahibinin gerekceleri de tamamen sacma degil. Yillarin emegi var, kesip atmak o kadar kolay mi, vasifsiz/dil bilmez bir calisan olmak kolay mi ?

Bu evlilik değil
İş niye hayatımızda var amaç mi araç mi
Niye ayriliyorsunuz Niye ayrılırsak diye konuşma yapıyorsunuz
Ben bana bu teklifle gelen birinden ayrılır yoluma bakardim
Çocuğunuz Niye durup dururken babasından ayrı büyüsün.
Çocuk ile Turkiyede tek yaşamak çok mu kolay olacak sanıyorsunuz?
Hele emekli maaşı komedisi apayri

Yaw micmic olma ama
Evlilik bu degil ki david beckamla victoria degilizki, lat (living apart together) birlikte ama
Yalniz yasayalim..halbuki
Evlilikleri diri tutar belki ama canin isteyince hoop baska ulkeye gidilmiyo nerde o para

Gerçekten teşekkürler beni anladığınız için …

o kadar kolay ki.. şu koşullarda öğretmen dediğiniz tek başına çocuk okutabilir mi asgari ücretin bir tık üstüyle orta 2000 bin euro maaş dediği şey burda 40 bin tl yani tüm parasını biriktirmese bile iki kişi çalışarak burada ev alabilirler çocuğun hayatını en kötü burda yaşayacak kadar garantiye alabilirler öğretmene kim değer veriyor şu ülkede mühendise doktorla çatır çatır öldürülüyor bu çocuk ne olacak büyüyünce bu ülkede eşim dese şu an kalk iş buldum gidiyoruz giderim bu arada daha önce yurt dışına çktım orda yaşayan akrabalarım var zorluğunun da farkındayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…