Eş ile farklı ülkelerde yaşamak ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

farawayfromhometown

Stupid people are dangerous.
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2021
265
264
Merhaba arkadaşlar ..Daha önce de konu açmıştım ücretsiz izindeyim eşimin işi dolayısıyla Avrupa’da bir ülkeye geldik ..Ben 16 yıllık öğretmenim ve 12 yaşında bir oğlum var.oğlum burada özel uluslar arası okula başladı ama çok pahalı..Ev kirasi diğer masraflar deyince anca yetiyor para .Aslında size danışmak istediğim bu değil .Burada işe başlasam ,eşimle ayrılsak o para benim burada geçinmeme yetecek para olmayacak sadece kiralar 1500 benim en fazla alacağım 2000 olur .yani mümkün değil yetmez.Ben öğretmenlikten emekli olsam taaa 61 yaşı beklemem lazım ki o da erkenden emeklilik olduğu için para bile olmayacak (daha emeklilik konusunda da emin değilim belki de olmuyordur)Yani demem o ki ben dönmeye karar verdim.Evde ki bulgurdan olmak istemiyorum.Hazır orada belli düzeyde gelirim var ,devlet güvencem ..Eşim zaten uzaktan çalışıyor ama ülkede kalması lazım vergilerden dolayı Tr den çalışamıyor ama izin alıp aralarda gelir ,oğlumla biz tatillerde babasının yanına gelir gideriz ..Sizce çok mu kötü fikir ya kafayı yemek üzereyim.
Bana buralar çok kötü her şey çok pahalı falan demeyin ,burada yaşamak tek maaşla benim ölümüm olur ..
Ha ilaveten eşime ayrılırsak falan diye evlilik sözleşmesi imzalayalım her ay 1000 Euro yatırırsın sonuçta senin için işimi bırakacağım dedim sonuç hiç sıcak bakmadı

Son düzenleme:
Hayatımda duyduğum en kötü fikirler listesinde ilk üçe girer.

Böyle evlilik olmaz. Bir yerden sonra koparsınız birbirinizden. Ama siz zaten eşinizi gözden çıkarmışsınız. Ayrılırsak şöyle yapalım diye plan yapıp adama söylemişsiniz. Sizce eşiniz böyle bir teklif karşısında ne düşünür? Bir de sıcak bakmıyo diyosunuz. Çok ilginç neden acaba

Ayrıca yazıdan hiçbir şey doğru düzgün anlaşılmıyor.

Niye kız
Ben seviyorum ama yüsde yüs değil :d
Yüzde %20 gıcığım ve o ağır basıyor yallahhhh Suriye kocacım

ben hiçbir şey anlamadım.. eşinle neden ayrılıyorsun? orda eşinin bir işi varmış zaten sen neden çalışamıyorsun? çocuk mis gibi uluslararası bi okulda okuyorken tr de tırt eğitim sistemine sırf kendi emekliliğini yakmamak için neden dönmek istiyorsun?
bi de eşini sevmiyor musun yahu bu nasıl bi iş için göz dönmesidir ben vala da anlamadım..

e zorlamayin bosanin o zaman.

ben sizi cok iyi anliyorum,
bir baska ulkeye tum kariyerinizi birakip gitmenizi bekliyor esiniz, kendi kariyeri icin bu daha uygun cunku. Ancak size burada haksizlik yapmis oluyor.

ama iste burada ailecek herkesin icine sinen bir karari vermek cok onemli, birinizden birisi fedakarlik yapacak cunku,

siz bu karari veremiyorsaniz ve yollar bir sekilde ayriliyorsa resmi olarak da ayirin, bari cocuk acisindan daha duzenli bir karar verebilirsiniz.

Ancak cocugunuz ileride babasinin yaninda yasamayi secebilir su kosullarda, o riski de almis olacaksiniz.

Peki kocam beni burada aldattı yabancı bir kadınla diye başlık açsaydım sonra herkes Gül gibi işini bırakmasaydın yazacaktı değil mi .Ne alaka onun içim 16 yılımı yakacağım bence eşim böyle birşeyde düşündüğü için ben boşanma kararı almalıyım

Niye kız
Ben seviyorum ama yüsde yüs değil :d
Yüzde %20 gıcığım ve o ağır basıyor yallahhhh Suriye kocacım
Abla sırf 2000 bin tl emekli mayışııı için çocuğun geleceğini yakıyor baksana şurda alacağı maaş asgari ücretten iki tık üstte ölmeye beş kala yaşayacak hala aylık kocadan yanında kaldığı için para koparma peşinde şu konuya yorum yazma sebebim 12 yaşındaki çocuk yazık ya sırf şu ülkede alacağı iki kuruş için bir çocuğun hayatı mahvolacak

hayatımda bu kadar saçma bi argüman görmedim.. yazık o adama bırak dön..

Ben maaş almadan gitmesine razıyım kocamın gözüm tokk. Yeterki naşşlasın hahahha
Ya şaka bir yana sadece olaya maddiyat olarak bakmayın bence de .

Ayni ulkede olsaydiniz evet herkes isini birakmasaydin der, ama yurt disi filan kac kisi boyle bir durumda oluyor?

Kocanız sizi aldattı mı yoksa ya aldatır da boşanırsam diye farazi mi konuşuyorsunuz o kısmı anlamadım.,

Evlilik bu mu ya hani iyi gunde kotu gunde?!? Teee emekliligi hesap etmissin bakalim
Omur var mi? Bnce sen esini sevmiyorsun
Kocam beni aldattı diye mesaj açsam hepiniz boşa dersiniz ben de dımdızlak kalırım değil mi ?Adam akıllı fikirlere açığım saçma sapan sevmiyorsun yorumları yapmayın !!!!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…