Aile Planlaması ertesi gün hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

es_di

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2014
6
1
37
günaydın, ertesi gün hapını ilişkiden max. 1 saat sonra aldım. burada da kullananları okudum ama sonuçları yazar mısınız?

Merhaba ben de ella kullanmistim oldukca guclu bir ilac imis. Bende basarili oldu. Sadece kanamayi uc gun geciktirdi.

Ben kullaniyorum, etkili.
Benimde baska sorum olacakti :KK43:
Benim aslinda ertesi gunu hapi almam gerek ama zaten 2 - 3 gune kadar adetim gelecek yani yumurtlama olmaz.. Almam gerekmi sizce?

Adetten bir hafta on gun once girilen iliskilerden hamile kalinmadigini biliyorum. Ama teorik olarak bi kadinin hamile kalma riski her zaman vardir, siz de duymussunuzdur regl gununde hamile kalanlar vs vs. ama bu ilaclar hormon adet duzenini de cok bozuyor alirsaniz gecikir mutlaka adetiniz. Ben olsam kullanirdim tabi cok pinpirikli biri oldugumdan :) doktora danissaniz size daha iyi yardimci olabilir. Ama benim sahsi fikrim yani ben olsam kullanirdim bu isler sakaya gelmiyor pek..

benim de ilişkim adetime bir hafta kala oldu ancak ben de yine de 1 saat içerisinde ella kullandım. yine de korkuyorum ve bekliyorum ne olacak diye..

merhaba arkadaşlar benim 5 aylık bi kızım var nasıl oluyo bu ertesi gün hapı yan etkileri var mı emzirdiğim için şimdi kullanmamda sakınca var mı ben de korunmak istiyorum uzun yıllar 2. bebek düşünmüyorum etkili bi yöntem mi ??????

merhaba, ertesi gün hapı %95 etkili bir yöntem ancak hapı aldığınızda 1 hafta emzirmemeniz öneriliyor

benim kızım çooookk küçük daha bir hafta emzirmeme gibi bir şansım yok. peki ne kullanabilirim ben spiral istemiyorum

canım kullanmış yaşamış biri olarak sana şunu söyliyim ben yumurtlama dönemimde ilişkiye girdim prezervatif yırtıldı boşaldı içime 6 saat sonra ella kullandım ve adetime 4 gün kala hastalandım :KK70: sıkıntı etme bendede hiç bi yan etki olmadı ama bugn mutluyum çnkü hastayım ella çok etkilii bi hap diğerlerini bilemem amaa

canım kullanmış yaşamış biri olarak sana şunu söyliyim ben yumurtlama dönemimde ilişkiye girdim prezervatif yırtıldı boşaldı içime 6 saat sonra ella kullandım ve adetime 4 gün kala hastalandım :KK70: sıkıntı etme bendede hiç bi yan etki olmadı ama bugn mutluyum çnkü hastayım ella çok etkilii bi hap diğerlerini bilemem amaa
peki ben kullanabilir miyim emziriyorum ama

X