Aile Planlaması Ertesi gün hapı..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cemilebostan55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
32
4
24
Kızlar merhaba ertes 72 ertesi gün hapı kullandım bugün 4. gün hala etkileri sürüyor ne zaman geçer adetim ne kadar süre gecikir ve ne zaman hamile olmadığıma tam olarak emin olabilirim? kullananlar bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim

Ertesi gün hapı bir tür adet söktürücü gibi birşeydir. 1 ila 5 gün arası kanaman olabilir hatta adet döngünle birleşebilir. Normal şartlarda adet düzenin bozulmaz fakat bünyeye göre değişiklik yaratıp düzenini en fazla bir kere bozar. Hamile kalıp kalmadigini bir daha adet döngünu takip ederek emin olabilirsin en fazla eczaneden hamilelik testi alıp denersin

merhaba ertesi gün hapı kullandım adetim normalden geç başladı ama 10 gün oldu hala devam ediyor.tüm hormonlarım bozuldu galiba.nasıl biter bu adet bilmiyorum :KK43:

merhaba ertesi gün hapı kullandım adetim normalden geç başladı ama 10 gün oldu hala devam ediyor.tüm hormonlarım bozuldu galiba.nasıl biter bu adet bilmiyorum :KK43:
Ertesi gün hapı alındığında adet gecikmesi yapıyor kızlar ama geçici. Sonraki adet döngüsünde rutine dönüyor.

Ertesi gün hapının etkileri kişiden kişiye değişir. Ancak sonuçta dışarıdan bir hormon alıyorsunuz adet döneminde bu tür değişiklikler olabilir. Dikkat etmeniz gereken şey 1 ay içerisinde birden fazla hap içmemek çünkü bu size zarar verebilir. Ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değildir. Korunma yöntemi eksikliğinde yada yetersizliğinde kullanılan alternatif bir yöntemdir.

Kızlar merhaba ertes 72 ertesi gün hapı kullandım bugün 4. gün hala etkileri sürüyor ne zaman geçer adetim ne kadar süre gecikir ve ne zaman hamile olmadığıma tam olarak emin olabilirim? kullananlar bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim
Selam canım, ertesi gün hapı kullanımı sonrası halsizlik, lekelenme ve geçici adet gecikmesi gibi yan etkiler olabiliyor. Adet döneminin 7 güne kadar gecikmesi normal ama 7 günü geçiyorsa veya normalden hafif ya da yoğunsa gebelik testi yaptırman iyi olur. Bir de ertesi gün haplarının içindeki etken maddelerine göre koruma oranı da değişiyor tabi. Benim bildiğim en yüksek koruma oranı Ella'da.

X