Aile Planlaması Ertesi gün hapı sonrası adet olmak?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Oglusum alabarda

Oglummmmm♡♥♡♥
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2015
250
205
35
Merhaba hanımlar. Adet döngüm düzensiz ama adetime bi kaç gün kala cinsel ilişki sonrası ertesi gün hapı aldım. Geri çekme yöntemi oldu bu arada ben evham yaptım. Hapı aldıktan 3 gün sonra 2 gün boyunca damla damla kan geldi ama 5. Gün 3 gün süren adet oldum. Hamile kalma riski var mı hala acaba?

Merhaba hanımlar. Adet döngüm düzensiz ama adetime bi kaç gün kala cinsel ilişki sonrası ertesi gün hapı aldım. Geri çekme yöntemi oldu bu arada ben evham yaptım. Hapı aldıktan 3 gün sonra 2 gün boyunca damla damla kan geldi ama 5. Gün 3 gün süren adet oldum. Hamile kalma riski var mı hala acaba?
Selam canım, ertesi gün hapı kullandıktan sonra damlama veya lekelenme tarzında kanama olması normal. Sonrasında da normal adetini olmuşsun anladığım kadarıyla.
Korunmasız cinsel ilişki sonrası hızlıca aldıysan bir sorun yoktur bence. Eczacıya sorduğumda, ertesi gün hapı ne kadar çabuk alınırsa etkisi de o kadar yüksek oluyor demişti. Bir de bu hapların koruma oranı içerdikleri etken maddelerine göre değişiyormuş. O nedenle hangi ertesi gün hapını içtğinde çok önmemli. En etkilisi Ella diye biliyorum ben.

X