Ertesi gün hapı kullandım ama hamile miyim ?

nil_00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2024
3
0
25
Merhaba arkadaşlar. 2 Eylül de erkek arkadaşımla yakınlaştık içime geldi 6-7 saat sonra ertesi gün hapı kullandım (josei) bir gün sonra bir ameliyat geçirdim bir hafta boyunca düzenli olarak antibiyotik, ağrı kesici, alerji ilacı kullandım. 10 Eylül regl olmam gereken tarihti fakat 1 hafta gecikti bugün şüphe edip test yaptım 2. Çizgi silik çıktı. Hamile olabilir miyim? Herhangi bir hamilelik belirtisi göstermiyorum sadece regl olacakmışım gibi bir sancım var. Erkek arkadaşımla henüz sözlüyüz evliliğimize nerdeyse 1 yıl var. Şuan çocuk düşünmüyoruz eğer hamileysem nasıl bir yol izlemeliyim ? Lütfen yardım edin 😔

Arkadaşım korunmasina rağmen hamile kaldı ve öğrendiğinde tam iki aylık olmuştu bebek. Aldırmak zorunda kaldı zor zamanlar geçirdi baya.
Dikkat etmek de yetmiyor eğer çocuk istemiyorsanız ilişkiye girmemeye çalışın yoksa sonucu çok üzücü olabiliyor.
Kan testi verip ogrenebilirsiniz gebelik durumunu. Test ilk 5 dakika içinde silik çizgi cikardiysa hamilesinizdir

Merhaba arkadaşlar. 2 Eylül de erkek arkadaşımla yakınlaştık içime geldi 6-7 saat sonra ertesi gün hapı kullandım (josei) bir gün sonra bir ameliyat geçirdim bir hafta boyunca düzenli olarak antibiyotik, ağrı kesici, alerji ilacı kullandım. 10 Eylül regl olmam gereken tarihti fakat 1 hafta gecikti bugün şüphe edip test yaptım 2. Çizgi silik çıktı. Hamile olabilir miyim? Herhangi bir hamilelik belirtisi göstermiyorum sadece regl olacakmışım gibi bir sancım var. Erkek arkadaşımla henüz sözlüyüz evliliğimize nerdeyse 1 yıl var. Şuan çocuk düşünmüyoruz eğer hamileysem nasıl bir yol izlemeliyim ? Lütfen yardım de bi test daha yapıp

Merhaba arkadaşlar. 2 Eylül de erkek arkadaşımla yakınlaştık içime geldi 6-7 saat sonra ertesi gün hapı kullandım (josei) bir gün sonra bir ameliyat geçirdim bir hafta boyunca düzenli olarak antibiyotik, ağrı kesici, alerji ilacı kullandım. 10 Eylül regl olmam gereken tarihti fakat 1 hafta gecikti bugün şüphe edip test yaptım 2. Çizgi silik çıktı. Hamile olabilir miyim? Herhangi bir hamilelik belirtisi göstermiyorum sadece regl olacakmışım gibi bir sancım var. Erkek arkadaşımla henüz sözlüyüz evliliğimize nerdeyse 1 yıl var. Şuan çocuk düşünmüyoruz eğer hamileysem nasıl bir yol izlemeliyim ? Lütfen yardım edin 😔
Bir test daha yapıp fotoğrafını atar mısın bakalım

Kullandığınız antibiyotik reglinizi geciktirmiş olabilir diyeceğim ama gebelik testinde 2.çizginin çıkmış olması ihtimali gösteriyor. Böyle durumlarda ilaçlarla korunmak yetmiyor hiçbir ilaç size yüzde yüz korunma garantisi sunmuyor çünkü. Hamilelikte belirtiniz olabilir de olmayabilir de ilk zamanlar yani kan verin ve netleştirin ki zaten eğer gebeyseniz antibiyotik kullanmış olmanız gebeliğinizi etkilemiş olabilir. Umarım değilsinizdir

Bir test daha yapıp fotoğrafını atar mısın bakalım
Merhaba sabah ilk idrarla yaptım bariz bir şekilde tek çizgi. Dün akşam üstü yapmıştım testi, silik çizginin bir çok anlamı varmış idrarda çok bekletmek, gün içinde çok sıvı tüketimi, beş dk dan üzün sonuç beklemek ya da testin güvenilir olmayışı bile etki gösteriyormuş. Yine de en kısa zamanda doktor kontrolüne gideceğim.

Eklentiler

• IMG_20240918_091213.jpg
    IMG_20240918_091213.jpg
    112,9 KB · Görüntüleme: 4
Kullandığınız antibiyotik reglinizi geciktirmiş olabilir diyeceğim ama gebelik testinde 2.çizginin çıkmış olması ihtimali gösteriyor. Böyle durumlarda ilaçlarla korunmak yetmiyor hiçbir ilaç size yüzde yüz korunma garantisi sunmuyor çünkü. Hamilelikte belirtiniz olabilir de olmayabilir de ilk zamanlar yani kan verin ve netleştirin ki zaten eğer gebeyseniz antibiyotik kullanmış olmanız gebeliğinizi etkilemiş olabilir. Umarım değilsinizdir
Evet teşekkür ediyorum yorumunuz için içim bir nebze daha rahat şuan. Dediğiniz gibi o kadar antibiyotik ve ağrı kesiciyle bebeğe zarar gelirdi çok şükür değilim.

X