Aile Planlaması Ertesi gün hapı Ella hakkında

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Denizcann01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
9
1
26
Merhaba.Cumartesi -Pazar günü ilişkim oldu içime boşalma olmadı fakat idrarda yanma oldu. ama ben yine de Pazartesi günü saat altı gibi ella ertesi gün hapı içtim.Yan etki göremiyorum.Sizce bir sıkıntı var mıdır?

Merhaba ella kullanalı yaklaşık 11 gün oldu bir kaç gündür bel n kasıl ağrım hafif bulantım ve göğüslerimde hassasiyet var acaba hamilee olabilir miyim henüz kanamam olmadı ilişkiden sonrayaklaşık 12 saat te kullandım

Nolur bir cevap yazın ne yapmalıyım çok stresliyim bi akıl verin şu akılsız kardeşinize
Hamile olsanız bile bu kadar erken bu kadar belirti yaşamazdınız(örneğin mide bulantısı en erken bir ayın sonunda başlar), tamamen psikolojik. Ellanın birçok yan etkisi var, bende de sancı bulantı vs yaptı kendi prospektüsünde de yazıyor yapabileceği zaten. Ella bayağı etkili bir ilaç, aynı zamanda güçlü, hormon bombası resmen. Göğüslerinizdeki hassasiyet, bel kasık ağrılarınız hepsi hormonel olan şeyler zaten normalde de. Adet olmayı bekleyin, gecikirse streslenmeyin genelde geciktiriyor ella zaten. Adet olmanız gereken tarihten 1 hafta sonraya kadar olmazsanız gebelik testi yapın, ama 12 saat içinde almışsınız, hiçbir sorun olduğunu sanmıyorum. Hormon düzenini çok bozuyor ama etkili bir ilaç.

Hamile olsanız bile bu kadar erken bu kadar belirti yaşamazdınız(örneğin mide bulantısı en erken bir ayın sonunda başlar), tamamen psikolojik. Ellanın birçok yan etkisi var, bende de sancı bulantı vs yaptı kendi prospektüsünde de yazıyor yapabileceği zaten. Ella bayağı etkili bir ilaç, aynı zamanda güçlü, hormon bombası resmen. Göğüslerinizdeki hassasiyet, bel kasık ağrılarınız hepsi hormonel olan şeyler zaten normalde de. Adet olmayı bekleyin, gecikirse streslenmeyin genelde geciktiriyor ella zaten. Adet olmanız gereken tarihten 1 hafta sonraya kadar olmazsanız gebelik testi yapın, ama 12 saat içinde almışsınız, hiçbir sorun olduğunu sanmıyorum. Hormon düzenini çok bozuyor ama etkili bir ilaç.
Çok teşekkür ederim ilginiz için kafayı yemek üzereydim allahtan gelene saygımız sonsuz tabiki ama insan planlamadığını bir zamanda bunu yaşayınca allak bullak oluyor 🙏

Merhaba.Cumartesi -Pazar günü ilişkim oldu içime boşalma olmadı fakat idrarda yanma oldu. ama ben yine de Pazartesi günü saat altı gibi ella ertesi gün hapı içtim.Yan etki göremiyorum.Sizce bir sıkıntı var mıdır?
Ella hapı ilk 72 saat içinde etkisini gösterir siz ne kadar erken alırsanız etkisi o kadar yüksektir.. İlk 12 saatte almanız sizin için iyi olur yanlız 72 saate kadar gecerliligi var. Ama unutmayın ki ella hapı yuksek doz hormon içerir buda size iyi yönde etkisi yoktur yılda en fazla 1 veya 2 defa kullanımı onerilir

merhaba ben 23 aralık tarihinde ertesi
gün hapı kullandım tam olarak bir ilişki yaşamadık sadece sürtünme yoluyla bir şey oldu ama ben yine de korkumdan bi
gün sonra hap içtim normalinde 6 ocakta regl olmam gerekiyordu 5 gün geçti hala olmadım ne bir sancı var ne bir şey normalde reglim geciktiğinde sancım olurdu şimdi hiçbir şey yok korkuyorum internette adet söktürücü ilaçlara ya da kürlere bakıyorum sizce hamile
kalmış olabilir miyim yaşım küçük bir hata yaptım yardım edin bana

X