Ertesi gün hapı aldim yine de hamile kalir miyim ?

Hayalperestpiyon

Güçlü kal
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
84
42
Esimle iliskiye girdik. Korunmadik. Iliskiden 2 3 saat kadar sonra ella ertesi gün hapi kullandim. Adetim yaklasık 3 4 gün önce bitti yumurtalama dönemim oldugunu söylüyorlar. Hamile kalir miyim ?

2-3 saat içinde aldıysanız hamile kalmasınız o ilaç çok etkili bir ilaç çünkü... Sadece 72 saatin sonuna doğru alınırsa etkisi düşüyor ve bu şekilde hamile kalan var ama siz hemen o gün içinde almışsınız. Ayrıca sevgiliniz korunsun bir zahmet sonra " eyvah ben ne yapicam şimdi" diye üzülüp durmazsınız

2-3 saat içinde aldıysanız hamile kalmasınız o ilaç çok etkili bir ilaç çünkü... Sadece 72 saatin sonuna doğru alınırsa etkisi düşüyor ve bu şekilde hamile kalan var ama siz hemen o gün içinde almışsınız. Ayrıca sevgiliniz korunsun bir zahmet sonra " eyvah ben ne yapicam şimdi" diye üzülüp durmazsınız
Inanin bu meseleden dolayi tartisiyoruz. Korunmayi hic sevmiyor ve reddediyor devamli

Inanin bu meseleden dolayi tartisiyoruz. Korunmayi hic sevmiyor ve reddediyor devamli
Ayrıca eşim demeyin düzenleyin yazınızı... Eşiniz diye düşünürek daha farklı yorumlar alabilirsiniz... Korunmayı hiç sevmiyor diye bişey yok. O ertesi gün hapını her canınız istediği zaman alamazsınız yılda en fazla 2 defa kullanım tavsiye ediliyor fazlası zarar. Madem o korunmuyor o zaman siz korunun çok zor olmasa gerek ... Yarın bir gün kaza ile hamile kaldınız diyelim ne yapacaksınız ?

Ayrıca eşim demeyin düzenleyin yazınızı... Eşiniz diye düşünürek daha farklı yorumlar alabilirsiniz... Korunmayı hiç sevmiyor diye bişey yok. O ertesi gün hapını her canınız istediği zaman alamazsınız yılda en fazla 2 defa kullanım tavsiye ediliyor fazlası zarar. Madem o korunmuyor o zaman siz korunun çok zor olmasa gerek ... Yarın bir gün kaza ile hamile kaldınız diyelim ne yapacaksınız ?
Eşim zaten yaziyi duzeltmemle alakali talebinizi anlamadim. 1 aylik evliyiz

Eşim zaten yaziyi duzeltmemle alakali talebinizi anlamadim. 1 aylik evliyiz
Bilgilerinizde bekar yazıyor ona istinaden söyledim. Neyse madem evlisiniz daha kolay olur, sağlık ocağına gidip kendinizin korunma yöntemlerini sorabilirsiniz onlar size yardımcı olur...

Dikkatli olun ella çok çok çok tehlikeli bi ilaç kullandıktan sonra adetiniz 3-4 ay dengeye bile giremediği zamanlar oluyor. Hormonal dengenizi komple bozuyor. Eşinizle bunu tartışın ama baktınız ki o korunmamakta kararlı siz korunun.

X