Ertesi gün hapı aldım ve..

cemilebostan55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
32
4
24
merhaba ertes 72 adlı bi ertesi gün hapı kullandım internette ertesi gün hapları için 2 adet alınıyor yazıyor ama kutudan 1 adet çıktı ve içtim tekrar almam gerekir mi yoksa 2 tane ya da 1 tane içme durumu ilaca göre değişiyor mu? hamilelik riskim var mı ilişkiden 22 saat sonra içtim?

Hapa göre değişiyor bazı haplarda 2 tane var evet bazılarında 1 tane.
Prospektüsü okuyun gerekli bilgiler yazıyordur zaten.
22 saat sonra aldıysanız gebelik oluşması mümkün değil.

merhaba ertes 72 adlı bi ertesi gün hapı kullandım internette ertesi gün hapları için 2 adet alınıyor yazıyor ama kutudan 1 adet çıktı ve içtim tekrar almam gerekir mi yoksa 2 tane ya da 1 tane içme durumu ilaca göre değişiyor mu? hamilelik riskim var mı ilişkiden 22 saat sonra içtim?
Sakin ol canım sorun yok hamile kalmazsın :)

Merhaba, cinsel birliktelik sonrası 1 kere alınabilir ve her bir adet döngüsünde bir kere kullanılması önerilmektedir. Aldığınız ertesi gün hapı sizi bir sonraki ilişki için korumaz.

X