Aile Planlaması ertes72 aldım ve bir hafta sonra kanamam oldu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kanamanın 1 hafta sonra olması normal Mİ peki bi de reglim vaktinde mi olacak acaba
Kanama bende de 6-7 gün sonra olmuştu ve yine tam 6-7 gün sürmüştü. Regl periyodunuz nasıl kaç günde bir oluyorsanız o tarihten 10 güne kadar gecikir daha fazla gecikirse test yapın

Yaaaa çokkk teşekkür ederimmmmm

rica ederim ama gerçekten değmiyor yani size kalmış ama hem kendi zevklerine bakıyorlar bizleride düşünmüyorlar hem psikolojik olarak hemde sağlık olarak ertesi gün hapı bir çözüm değildir korunun vucudunuz için çok sancılı bir süreç oluyor aşırı yan etkisi oldu bende

Evet o hap böyle kanamalar yapıyor. Bana da olmuştu. Reglim erken gelmişti. Daha sonraki ayları bile etkilemişti 2-3 ay kadar. Hormonlara direkt olarak etkisi olduğu için böyle durumlar normal. Diğer aylarda da sorun yaşarsanız korkmayın yani. Kekik suyu düzenlemede yardımcı olmuştu bana. Söylemek istedim belki işinize yarar. :)

ertesi günü hapı kullandıgı halde 3.cocuguna bi arkadasım hamile kaldıgınınsoylemişti.bi kac kez kullanmak zorunda oldum.hormonları altust edıyor.mümkün oldugunca başka yolla korunun.

merhaba 1 hafta önce cinsel ilişkiye girdim ve korunmadığımız için ertesi gün hapı olan ertes72 yi 20. saatte falan aldım. şimdi reglime 2 hafta var ama bugün sabah kanamam oldu. bi ara geçti sandım lekelenme gibiydi ama şimdi biraz daha regliye benziyor normal kırmızı renkte. yerleşme kanaması da 12 gün gibi bir süre sonra oluyor. kafam karıştı ne yapacağımı bilemiyorum. ertesi gün hapı ara kanama yapar mı? yaparsa 1 hafta sonra yapar mı? ve sizce normali kaç gün sürer yardımcı olursanız sevinirm. teşekkürler lütfen yardımmmm
Canım, ertesi gün hapını korunmasız ilişkiden sonra çok vakit kaybetmeden kullanmak çok önemli. İlk 24 saatte aldığında en yüksek etkiyi gösteriyor. Sen de hızlıca kullanmışsın ama ertesi gün haplarının koruma oranı içerdikleri etken maddelerine göre değişiyor. Benim bildiğim en etkilisi Ella. Eczacına da bir danışabilirsin bu konuda.
Baş ağrısı, bulantı, karın ağrısı, halsizlik, lekelenme gibi yan etkiler olabiliyor. Adet döneminin de 7 güne kadar gecikmesi normal ama 7 günü geçiyorsa veya normalden hafif ya da yoğunsa gebelik testi yaptırman iyi olur.

X