Erken Regl İçin Duphaston

Betully

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
3
3
Merhaba. Bir süredir reglilerim 10 güne çıktı ve 17-20 günde bir âdet olmaya başladım. Geçen ay doktora gittim. Hormon ve ultrason sonuçları normaldi ama yine de Duphaston yazdı. Genelde adet söktürücü olarak kullanılıyormuş anladığım kadarıyla. Benim sorum şu: Doktor bana adetin bittikten 10 gün sonra başla dedi. Günde 2 kere. 6 ay kullan bunu dedi. Bu hesapla bir kutusu tam on günlük oluyor. ilaç bitimi aşağı yuları regl günüme denk geliyor ama regliyken kullanacak mıyım onu söylemedi ben de sormayı unuttum. Benimle aynı sorunu yaşayan ya da bilen varsa fikir verebilir mi? Reglken de devam edecek miyim?

Adet bittikten 10 gün sonra baslaniyor 10 gün ilac sürüyor. Ilac bittikten sonra da aşağı yukwri 10 gün gibi sonra adet olunuyor ya da 7 8 gün. Yani doktorun adetini düzene koyması için vermiş. Ayrica adet söktürücü demek doğru olmaz içinde progesteron var ve rahim duvarını düzenliyor

Adet bittikten 10 gün sonra baslaniyor 10 gün ilac sürüyor. Ilac bittikten sonra da aşağı yukwri 10 gün gibi sonra adet olunuyor ya da 7 8 gün. Yani doktorun adetini düzene koyması için vermiş. Ayrica adet söktürücü demek doğru olmaz içinde progesteron var ve rahim duvarını düzenliyor
Okuduğum herkes adeti sökülsün diye kullanınca bir cevap bulamadım pek :/ Peki adetliyken kullanmam gerekiyor mu?

X