Menopoz Erken menapozdaydım ama şu an hamileyim..

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Shekila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2010
9
11
Merhaba arkadaşlar...Bundan tam bir yıl önce erken menapoz teşhisiyle tanıştım yaşım 32 ve bekardım..Ogünlerimi bu başlıgı açıpta okuyan tüm arkadaşlarım çok iyi anlar..Ben bu haberi aaldıgımda nişanlıydım..Küçük bir şehirde oturdugum için Ankara ve izmirde doktorlara gittim prof ve doçdi.ben içinizdekilerin en umutsuzuydum çünki bnmki geçici bir durum değil genetik oldgu söylendi..FSH 52 E2 ise 20 lerde idi..Bana tüp bebek şansı bile vermediler boşa para harcarsın dediler..Tüp bebek vs düşünmek için zaten çok erkendi çünkii ben daha evlenmemiştim bile..
Nese arkadaşlar Haziran ayında evlendim..SOn bir yıl boyunca kullandıgım tek ilaç CYLO idi oda düzenli adet göreyimde kendime teselli olsun diye idi..Bunun dışında 6 ay hiç ara vermeden hayıt tohumu ve balını kullandım..bunu dışında kullandıgım hiç bişi yok..
Benim bir şansızlıgımda eşiminde önce varkosel ,sonra hidrosel ameliyatı geçirmiş olması ve son ameliyatında doktor ona çocuk için pek şans tanımamıştı..
Bugun tarih 27 eylül evliliğimin 4. ayı dolmadı henüz ve ben hamileyim hemde en dogaal yollardan..
İnancınızı kırmayın.Yüce rabbimin öle mucizeleri varki..Bende bunlardan biriyim.....

Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Maşallah canım.
Allahın bir lutfu olsa gerek.
senin adına çok sevindim. inşallah sağlıcakla kucağına alırsın.

ayy ne güzell bizde neden yok ama 2 yıldır hamile kalamıyorum çok şanslısın bence bol bol şükret
Allah bebeğini ssana kavuştursun

rabbimin mucizesi :)

allah tamamına erdirsin rabbim hayırlı sağlıklı bir şekilde evlatlarını kucağına almayı nasip etsin.
aa farkında olmadan evlatlarını dedim yoksa ikiz mi ? :81:

Ewet bu bize büyük bir lutuf ,bir mucize ,düşüncelerimde neler yaşadıgımı buraya günlerce yazsam bitmes o kadar karamsardım,gelecekten ümitsizdim..hiç beklemiyorduk..
Eşim ne zman bir çocuk kucagına alsa içim sızlıyordu bakamıyordum..Allah Hepinize en hayırlısını nasp etsin..Bizim içinde hayırlı olur inşallah..

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
umut her zaman var.
bizlerede tüm isteyen dileyen kardeşlerimizede nasip etsin rabbim.

çok sevindim canım bende aynı durumdan müzdaribim erken menapoz 35 yaşındayım ve 3 senedir cekiyorum.sen bana umud oldun bir nevi belki senin bu yaşadıgın sevinci rabbim bizede yaşatır.sağlıkla kucagına alman dilegiyle bebişini.

erken menapoz için sadece fsh ın yüksek olması yeterli değil..
yumurtalıkların boyutu ve anti mullerian hormon testi mutlaka yaptırın arkadaşlar...
çoğu doktor fsh yüksekse erken menapoz teşhisiyle direk tüp bebeğe yönlendiriyor...
ama yumurtalıkların folliküllerin durumu çok daha önemli...
allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin...

walla neye göre menopozdum bende anlamadım..fsh ise önemli olan ben 3 aylık ilaç kullanımından sonra 52 olan fsh yı 14,67 ye düşürmüştüm..buna ragmen muayene sonucu yumurtam olmadıgını söylediler..ben bu sitede sizin paylaşımlarınızı okuyordum sizden bir ümit bulmaya çalışıyordum..elbet mucizeler vardı bir taneside ben olurmuyum die düşünüyordum...
Allahtan hayırlısını isteyelim...

Gözün aydın canım.Allahtan hiçbir zaman ümit kesilmezmiş.Sen büyük bir imtihandandan geçmişsin.Rabbim senin de yüzünü güldürdü olmaz diye bir şey yokmuş demekki.Bebişin sağlıkla doğar inşaallah.

sehkila Allah tamamına erdirsin canım.Bana gerçekten umut oldun..26 yaşındayım bu ay erken menopoz teşhisi konuldu(( Rabbimden senin gibi bizimde göbişlerimizi hayırlısıyla doldurmasını diliyorum...

arkadaslar bende erken menopoz cıktı reg olamıyordum
cylo kulandım ama aynı zamanda bukas marka soya yagı uzum cekırdegı yagı ısrgan tohumu yagı kullandım
hala kullanmaktayım aynı zamnda hayıt tohumu ve cıvanpercemı bıde adacayını sureklı tukketıyorum regl oluyorum ama bekarım cocgum olurmu bılemıyorum ınsallah hepınızze yardımcı olur

Kızlar ben de nisan ayında doğum yaptım ama eylül ayından beri adet olmuyorum. doktora gittim 27 eylülde fsh 71 çıktı bi adet söktürücü içtim fsh 12 oldu ama hala adet olmadım . doktorum östrojenin yükselmiş fsh düşmüş adet olacaksın bekle dedi ama 2 hafta geçti hala olmadım. bi bebeğim daha olsun istiyorum ama ya olmazsa. ya da gerçekten erken menopoza girersem. bitki çayları ve hayıf tohumlu macun falan kullanıyorum ama faydasını hala görmedim.allah yardımcımız olsun...

Cok mutlu oldum vanim.Allah kucagina saglikla almayi nasip etsin.Banada erken menopoz teshisi koydular.Iknciyi istiyordum bende.Neler denedim bende.Önce sogan ve incir suyu ile basladim.Hastalandim.Sonra 4 ay önce bir doktor cyklo verdi bana.$ adir adet oluyorum.Ancak bu ay cok az oldum.Her neyse hayit tohumunun hapini iciyorum 9 aydir ama günde bir tane aliyorum.Su anda balli poln iciyorum ve incir yiyorum.Suyunun ictigim icin inanalimaz kilo almistim onun cicin yiyorum.Bilmiyorum söylediklerin bana umut oldu.Insallah kizima bir kardes gelir.Cünkü o cooook istiyor.

canim tebrik ederim

Böyle seyler okuyunca cok mutlu oluyorum. Umut oluyosunuz bize. hayit cok duydum. ayni sorunu yasiyorum ve henüz 24 yasindayim. benimde fsh 51 LH 19. umarim bende de ise yarar. esimde bende cocuk sahibi olmayi cok istiyoruz. umarim bebegini en hayirli sekilde kucagina alirsin.

Yaşım 43,ben fsh 64,5 olduğunu erken menopoz dendiğinde şoka girdim araştırdım,saqraçoğlu civanperçemi-adaçayı,çobançantası-adaçayı,aslanpençesi-adaçayı yapıp arada hayıt suyu da içtim,doktorrun verdiği ilacı da bekar olduğumdan hormonlarımı etkiler diye kullanmadım ama erken menapoza da girmek istemiyorum.geçen ay ölçtürdüğümde(3.gün)fsh 4,5 çıktı şaşırdım ama bu ay yine 26 çıktı,yani bu değerler moralinizi bozmasın inip çıkıyor demekki bu fsh denen şey borsa gibi,moralinizi bozmayın kahve çay sigaradan uzak durup,hayır suyu için,hayıt tohumu çayı için,macum yapın yine hayıt suyu bal ve tarçın karışımlı sonra da inşallah bu sorununuz biter..

Merhaba banada ayni hapi verdiler kullan adet ol diye bende bir sure kullandim sonra sinirlendim ve braktim nerdeyse 8 aydir kullanmiyom ama bu ay kullandim ve adet gunumu bekliyom 7 sene oldu bizde bebek sahibi olmak istiyoz ama olmuyo oyle bir mucize benim icinde olur mu ki...

Herkese merhaba!

Ben de 23 yaşımda erken menopoz teşhisi aldım. Adet görmeyi sağlayan hormon takviyesi ilaçtan 1 yıl boyunca içtim. Daha derin bir araştırma yaptığımda bu ilaçların rahim ağzı kanseri riskini arttırdığını öğrendim ve ilacı hemen bıraktım.

Şimdi doğal yöntemleri tercih etmeye, doğru beslenmeye ve yaşamaya, ayrıca hayıt yağı kullanmaya başladım.
Doktorun söylediğine göre şimdiye kadar kemik erimesi vs ileri safhaya gelecekti, yaşam kalitem fazlasıyla düşecekti fakat ben zımba gibiyim :)
Henüz adet görmeye başlamadım ama iyileşme sürecimin farkındayım.

Bu sorunu yaşayan herkese hayıt yağını tavsiye ediyorum. Adet görememenin verdiği gerginliği de alıyor. Suyundan ve tohumundan çok daha güçlü ve etkili.

Şimdiden herkese şifa olsun.

Sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…