Erken gebelik testi yanlış sonuç veren var mı?

xbuse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2024
1
0
26
Arkadaşlar merhaba. Ben yumurtlama döneminden sonra 3 gün kasık ağrısı ve şişkinlik yaşadım. Adetime 10 gün vardı hatta doluluk hissimde vardı erken adet olacagım sandım sonra bunların belirti olabileciğini öğrendim. Adetimin gecikmesini bekliyordum fakat çevremdekiler erken gebelik testinin çıkabileceğini söylediler bende bekleyemedim ve adetime 3 gün kala yani yumurtlama döneminden 12 gün sonra erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Şimdi adetime iki gün var normalde iki gün geriye gelirdi ama olmadım. Birde dudağımda uçuk çıktı sanırım bu da hamilelikte bağısıklık düştüğü için ilk zamanlar çıkarmış. Erken gebelik testi yapıp yanlış sonuç aşan var mı acaba ? düşünmeden duramıyorum

Kanda gebelik hormonu belli bir seviyeye ulaşmadan çıkmaz. Erken gebelik testi olsa da ölçmeyebilir. Benim de ilk yaptığım testler negatifti. Sonradan pozitif oldu. O yüzden birkaç gün daha bekleyin. Adet olmazsanız tekrarlarsınız

Bütün gebelik testleri yanlış sonuç verdi bende. Şüphelenip adete 1 kala test yaptım negatif, adetim 3 gün geçti gittim test yaptım negatif, 7 gün geçti erken test aldım negatif sonra dedim tamam oh değilim o ayda birden 10 kilo almıştım dahiliyeye gidip insülin direncim mi var diye baktıracaktım adetimde gecikti ondan mı falan derken sonuçları almaya gittim doktor hamilesin dedi

Geçen ay 3 test pozitif cikartip kan negatif vermisti çok saçma şeyler yasatiyor bazi testler maalesef

X