Erken gebelik belirtisi olabilir mi?

mirasanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2022
1.331
791
32
Kızlar sat 30 Nisan. 8-9-10 histeroskopi, hyfosy ve hsg çekimim oldu. (Yani alttan muayene). Hormonların dahil herşeyim normal çıktı. Yumurtalarımın 19-20mm olduğunu öğrendim ilişki yasağı verilmedi fakat önümüzdeki ay aşılamaya başlayacağız.
Bol bol ovulasyon ve yumurtaların olgunluğunu eşimle değerlendirdik bu süreçte fakat benim mayıs ayının 12-13 ünden beri geçmek bilmeyen bir bel ağrım var. Daha önce hiç yaşamadım böyle bir ağrı, yatarken yürürken sürekli olarak.
Bugün ise beyaz kokusuz akıntı ve hapşırınca bıçak saplanır gibi ağrı giriyor genel olarak ise sağ kasığımda 1 gün kadardır ağrı var.
Bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi? Bat 28 Mayıs olarak görünüyor. Düzenli regl olurum.

Ben progesteron kullandığım zaman bel ağrım oluyor
Yumurtlama sonrası progesteron kendiliğinden yükseldiğinde de bel ağrısı yapabilir
Bu da yumurtlama olmuş demektir bence.
Gebelik belirtisi için çok erken bence
Daha adetinize 7 gün var

Dediğim gibi 31 yaşındayım ve 3 yıldır evliyim bel ağrısı durumu ilk defa oluyor. Çok erken olduğunu biliyorum ama bunu da belirti olarak kabul edebilirmiyiz? Kasığıma bu denli ağrı yalnızca regl tarihlerimin ilk günü yaşarım mesela, şuan bunun içinde çok erken değil mi? Ümitlenmek istiyorum en azından o güne kadar neticede regl olacaksam günü geldiğinde yine kırmızıları göreceğim

Anlıyorum sizi
1,5 yıl olacak uğraşıyorum gebelik için.
Ben de hep belirti arıyorum herşeye anlam yüklemeye çalışıyorum
Ama her türlü belirtiyi yaşayıp adet oldum sonunda.
O yüzden ne desem yalan olur size

Evet seni o kadar iyi anlıyorum ki.. doktor kontrolünde mi ilerliyorsun peki sürece? Ben belirlenemeyen infertilitem olduğunu yeni öğrendim mesela tüp bebek merkezinde çikolata kistlerimide, rezervimin çok aktif olduğunu ve yumurtalarımın gelişmediğinide.. Daha önce en az 10 kadın hastalıkları ve doğum doktoruna gittim hepsi hiç bir sorun görmemişlerdi ve hamile kalabileceğimi söylemişlerdi. Hsg gibi işlemler sonrası hamilelik oluşabiliyormuş ve olasılık artıyormuş bu yüzden belirtilere inanmak istedim.
Daha önceleri öyle kafaya takardım ki sabah akşam ovulasyon, hergün HCG testleriyle kafayı yemiştim, üstelik 8 gün adetimin geciktiği bile oldu.
Kuzum ama biliyormusun bu ay öyle stressiz öyle umutluyum ki ilk defa kendimi görmeden ve acabalara boğulmadan umutlu bir şekilde bekliyorum süreci.. umarım en kısa sürede hamile kalabiliriz ve yavrularımızı kucağımıza sağlıkla alırız

Bu arada folik asit dışında herhangi bir ilaç yada takviye kullanmıyorum canım

Aynı bu rahatlıkta devam et arkadaşım çünkü stres yaptıkça olmuyor ben eminim.
Ben de çok doktor gezdim.
Rahim filmi çekildim. Klomen denedim çatlatma iğnesi oldum falan. Tutmadı hiç. Tiroid tedavisi görüyorum. İnsülin direnci ilacı içiyorum. Kan sulandırıcı verdi doktorum. Onun da etkisi olurmuş. Bakalım bu ay femara kullandım çatlatma iğnesi oldum. Allahın izniyle bu ay olsun hepimizin sağlıklı bebekleri

Yâaaa tam olarak senin hormonal mi sorunların? Tiroid bezlerim herşeyim normal çıktı T4 diyorlar galiba hatta? Benim hormonlarım normaldi, 12.9 cm malesef cm mm değil kistim vardı o alındı o yok artık bu belirtiler o yüzden birazcık umut oluyor ve doktorda ilişki yasağı koymayıp yumurtalarım hakkında da olumlu konuşunca acaba mı dedim tatlı umutlar beni her zaman motive ediyor umarım bu ay ikimizde olumlu sonuç alırız yoksa önümüzdeki ay bende aşılamaya başlıyorum :)

İnşaAllah ya
Hormonal de sorun yok şuan
Tiroid ilacı kullanıyorum sadece
Evet T3 T4 olayı.
Ama hallettim ilaç ile
Bu aydan umutluyum Allahın izniyle çatlatma iğnemi oldum beklemedeyim
Senin de benim de isteyen herkesin yüzü gülsün

Kızlar merhaba
Bat 12 Haziran. Dün geceden beri mide bulantısı ve çok afedersiniz kusma var. Sabaha geçer ümidiyle bekledim ama bulantım devam ediyor. Sizce gebelik belirtisi için erken mi ?

Kızlar merhaba
Bat 12 Haziran. Dün geceden beri mide bulantısı ve çok afedersiniz kusma var. Sabaha geçer ümidiyle bekledim ama bulantım devam ediyor. Sizce gebelik belirtisi için erken mi ?
Maalesef biriciğim çok erken.. istekli olduğumuz için psikolojik olarak kendimizi etkiliyoruz .. adet gününde kan verebilirsin. Hiç idrar testi yaptın mı?

Maalesef biriciğim çok erken.. istekli olduğumuz için psikolojik olarak kendimizi etkiliyoruz .. adet gününde kan verebilirsin. Hiç idrar testi yaptın mı?
Yok yapmadım. İki ay önce bi kimyasal gebelik geçmişim var. Haliyle daha istekliyim. Belki de osikolojik diyeceğim ama bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…