erken doğum riski yaratan kasılmalarınız oldu mu?

badenur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
1.372
81
merhaba,

çok zor uğraşlarla , acılarla, maddi manevi yıkımlarla sonuçta ölmeden hamile kalmayı başardım, fakat 21. haftada kasılmalarım ortaya çıktı.
karnımın bir tarafında (bazen sağ bazen sol göbek yanı) mandalina büyüklüğünde bir kaç saniyelik bir toplanma hissi ve sertlik olmaya başladı. biz bunu bebiş diye okşayıp severken dr. bu duruma rahim kasılması ve erken doğum sinyali dedi. 26. haftadan öncede ilaç verilemiyormuş, sadece 3 günlüğüne endol fitil verdi ama üç gün sonra ne yaşayacağımı düşünerek çok korkuyorum. lütfen tecrübelerinizi paylaşın.

yokmu aynı şeyleri yaşayan

olmaz olurmu ben hemde aynı senin gibi bebeğim tekmeliyor direniyor sanıyordum hatta eşimede gösterip bak bebeğimiz burda diyordum ah canım inşallah bişey olmaz bebeğini doğurursun sağlıklı sıhatli endol bende kullandım nidilatta kullandım 26 haftadan önce vermiyoruz diyorlar ama bende 21. haftadaydım reçeteleyip al evde kullan demiyorlar hastaneye yattım öyle kullandım ben çünkü çok acayip yan etkileri var ilk defa bi ilacın yan etkisini onsa hissettim ama bünyeye göre değişir korkma verirlerse benim sana önerim canım hastaneye yat ve doktor kontrolünde ol inşallah kötü bişey olmaz bütün kalbimle diliyorum çünkü çok acı o şeyleri yaşamak

canım öncelikle allah yavrularını sana bağışlasın.inşallah vakitlice,sağlıkla gelirler.
benim de 20.haftadan itibaren kasılmalarım başlamıştı,tabii ben de anlamadım.sağa sola döndüğümde top gibi oluyordu rahim.ben de bebek sanıyordum.21.haftamın bittiği gece kanamam oldu,hemen hastaneye gittik.orada serum verdiler ve kanama kesilinceye kadar hastanede yattım.benim plasentam aşağıdaymış.asıl sebep buydu.ama şu an 33.haftamdayım ve hala kasılmalarım devam ediyor.bu haftaya kadar hep yattım.çok kontrollü hareket ettim.eğilmedim,çok oturmadım vs vs...erken doğum riskim hep vardı ve hala da devam ediyor.inşallah biraz daha dayanabiliriz.
senden ricam lütfen psikolojini iyi tutmaya çalış,çok zor ama bebeklerin için güçlü olmalısın.bol bol su iç.en büyük ilaç.ve yatmak berbat birşey,allah kimseyi yatağa bağımlı hale getirmesin ama ne kadar gerekiyorsa,o kadar hastanede yat canım.dualarım seninle.inşallah bu süreci en kolay şekilde atlatıp,miniklerini sağlıkla kucağına alırsın.

pusula 11 söylediklerin bana moral oldu teşekkür ederim.ben de 33. haftamdayım geçen hafta doktora gittiğimde nst de ağrılarım olduğu çıktı ben çok hafif kasıklarımda bişeyler hissediyordum önemsememiştim.doktor beni 3 gün hastanede yatırdı bebeğin ciğerlerini geliştirici iğne falan yaptılar.şuan nidilat calci ve magnorm ilaç tedavileriyle ve bol su içerek evde istirahat ediyorum.kasılmalarım bebeğin aşırı hareketleriyle oluyor bebeğim çok hareket ediyor bu da kasıklarıma aşırı baskı yapıyor bunun dışında pek şikayetim yok ne dersin 36-37. haftaya kadar dayanır mı bebeklerimiz.ben erken doğım yapmak istemiyorum allahım hepimize yardım etsin bebeklerimizi korusun inş.

ay canım ne kadar içerde kalsalar o kadar iyi:))benimde 33.haftaya kadar ayağa kalktığımda filan kasılmalarım artıyordu.son bir haftadır yatarken bile kasılmalar oluyor.dediğin gibi içimizdeki miniklerin marifetinden sanırım:)en güzel ilaç su canım.beni bu haftaya içtiğim sular ve dualar getirdi:)
ama bak ciğer geliştirici iğnende yapılmış,en tehlikeli zamanları atlatmışsın.yani ben 33ten sonta az da olsa rahatlamıştım.şimdi biraz daha iyi hissediyorum.çünkü doktor 34'ten sonrası için nisbeten iyi konuştu.sen de moralini,keyfini iyi tut canım.en zor zamanlar geçti.bundan sonrası daha da iyi olması için.inşallah hepimiz en son noktaya kadar dayanabiliriz canım.dediğin gibi hiç değilse 36.haftayı görürüz.allah kimseye evladının acısını yaşatmasın,hepimizin bebekleri allaha emanet olsun.doğumdan sonra küvez filan görmeden miniklerimizi evimize getirelim inşallah.

doktorunuza danisarak magnezyum takviyesi yapin,magnezyum kasilmalari azaltiyor.benim de ilk gebeligimde 20.haftadan itibaren surekli kasilmalarim oldu ve yukseik doz magnezyum ile idare ettim,onun disinda yatarak hamileligimi tamamlayabildim.Saglicakla.

Çok uzun zaman olmuş bunu paylaşalı ama aynı şeyleri yaşıyorum şuan kaçıncı haftada doğumunuz oldu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…