Erkeklik hormonu nasil düşer?

Mehrii34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
7.712
3.725
Selam kizlar 3 ay önce verdigim kan testinde erkeklik hormonu cok yüksek cikmis değerini sormayin bilmiyorum doktorum söylemedi buna göre ilac da verilmedi Metformin insulin direnci icin aliyorum zayifladikca ve yememe dikat ettikce bu durumlarin düzelcegini söyledi bu arada pcoluyum yani alisigim erkeklik hormonun yükselmesine ama acaba hangi yicekler iyi gelir yada iyi gelmez , sizlerde olduysa ne yaptiniz merak ediyorum 3 aydir geciken adetimin sebebi belli oldu her ay adet olmuyorum ama 3 ay evvel 3 ay boyunca günü gününe olurken bi anda 3 aydirda olmiyorum ya prolaktin yükseliyor yada erkeklik hormonu ..önereceginiz seyler varsa yoruma yazin

Şeker ve karbonhidrattan uzak dur özellikle hamur işleri. Gazlı içecekler, çikolata, kurabiye, makarna, pilav, patates yememen gerekiyor. Nişasta içermeyen sebzeler tüket brokoli, ıspanak, pırasa gibi... Tam buğday unu tüket unlu mamüllerde. Ve tabiki sigara içiyorsan hemen bırak. Pcoluysan bunlara çok dikkat etmek gerekiyor malesef…

Teşekkür ederim canim bilgi icin bunlari ben miyom yada kist oluşunca uyguluyordum kendiliginden kücülüp kayboluyordu demek erkeklik hormonundada dikkat edilmesi gerekenlerin arasindaymis cok sagol

Yemek olarak değil de, genç kızken pcos için tedavi olduğum endokrin doktorum testesteron hormonumu düşürmek için Aldactone adında bir ilaç vermişti ve işe yaramıştı. Doktoruma hamilelik için sorduğumda ise erkeklik hormonunun gebeliğe engel teşkil etmediğini söyledi sadece kıllanmayı, akneyi ve erkek tipi saç dökülmesini durdurmak için düşürüyoruz dedi.

Ben de pcosluyum ve gebelik istiyorum. 4 ay oldu korunmasız bir kere kimyasal gebelik geçirdim son iki ay düzensiz adet oldum. Doktorum hormon testi istedi ve erkeklik hormonuyla yumurtalık rezervim(amh) yüksek çıktı. Klomen verdi bir dahaki adetin 3.günü başlicam 5 gün kullanıcam ama pek emin değilim. Düzenli bir pcos beslenme düzenine geçmeyi planlıyorum çünkü uyguladığımda düzenli adet görüyorum. İlaç almak istemiyorum. Onun dışında nane çayı da hormonları düzenliyor. Kaynamış suya taze nane yaprağı atıp 6 dakika bekletip içmek de işe yarıyor. Soya sütü içmek her gün yatmadan evel bir çay bardağı işe yarıyor. Bunları deneyip hamile kalan pcoslu arkadaşlarım var. Bir dahaki adetime kadar bu beslenme düzenini uygulicam. İnsan bebek isteyince işin ciddiyetine varıyor yaşım da 36. Çok zormuş ama inanıyorum olcak yumurtalık rezervim düşük değil en azından yüksek bu şekilde avutuyorum kendimi ben de. Hormonlarımın dengeye girmesi lazım bu da biraz beslenme açısından özveri istiyor

Belki yaşla alakalı olduğu için bana gebelikte sorun oluşturmaz dedi İnşAllah tez vakitte bebeğinize kavuşursunuz. Allah’ım isteyen herkese versin hepimizin kucağını doldursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…