Erkekleri Mutfağa Sokabilmek İçin Öneriler :))

AttaQue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
2.710
21
Erkekler için mutfağı cazip hale getirecek bir şeyler mi gerekiyor acaba? Mesela:

·Çiçekli-böcekli-meyveli mutfak önlükleri yerine, Örümcek Adam, Terminatör, X-Man desenli önlükler yapılsın.
·Fırın eldivenleri kaleci eldiveni gibi tasarlansın.
·Çöp kutusu yüksekçe bir yere koyulsun; basket atmayı severler!
·İsviçre çakısını da severler mesela; onun gibi birden fazla fonksiyonu bir arada sunan aletler üretilsin.
·Mutfakta içi her daim dolu bir bira fıçısı şart!
·Televizyon mutlaka olsun ve öyle bir ayarlansın ki yalnızca Fashion TV, Kurtlar Vadisi ve futbol maçları izlenebilsin.
·Mümkünse porselen, kristal gibi ‘kırılgan’ maddelerden yapılmış kap-kacak bulundurulmasın! Demir çelik olabilir.
·Deterjanı kendisi koyan, bulaşıkları kendisi yerleştiren ve uzaktan kumandayla çalışan bulaşık makineleri icat edilsin.
·Mutfak aletlerinin kullanım kuralları mümkün olduğunca basitleştirilsin.
·Ocağı yakmak için kullanılan çakmak Zippo olsun.
·Mutfakta, internete bağlı bir adet dizüstü bilgisayar olsun ki makarna suyunun kaynamasını beklerken ayaküstü oyun oynayabilsinler.
·Etrafta çerez dolu kaseler, küllük ve benzeri mühimmat bulundurmak faydalı olabilir.
·Yemek kitaplarının dili değişsin, yeni bir mutfak terminolojisi oluşturulsun. “Bir tutam tuz” yerine “çakının ucuyla tuz” diye yazılsın mesela.
·Tencere, tava, cezve gibi mutfak eşyaları yıldız futbolcu desenleriyle bezensin. (Takım kuracağım diye onlarca tencere almaya kalkabilirler, bu maddeyi yeterince büyük bir mutfağınız varsa dikkate alın).
·Yemeğin yanması ya da başına başka bir felaket gelmesi durumunda acil çözüm için mutfak panosunda pizzacı, kebapçı, hamburgerci telefonları bulundurulsun.

Bu şartlar yerine gelirse erkeklerin mutfaktan uzak durması için hiçbir sebep kalmayabilir. Gıda sektörü her ne kadar onların yeme-içme alışkanlıklarına hizmet eden hazır paket ürünler sunsa da, kurutulmuş bir patlıcan lokmasını kaynar suya bırakınca onu kendiliğinden karnıyarığa dönüştürebilecek bir devrim henüz yapılmadı...

Aslında doğru söylüyosun Eylül ama insan bazen istiyor ya hani bi kahve yapsın getirsin yada bi sabah kahvaltı hazırlayıp sürpriz yapsın değil mi ama?

Aslında doğru söylüyosun Eylül ama insan bazen istiyor ya hani bi kahve yapsın getirsin yada bi sabah kahvaltı hazırlayıp sürpriz yapsın değil mi ama?

tabiki isterim becerebilse:)))bi şartla mutfağa sokarım ...sadece salata ve menemen yapmak istediğinde...benim gözetimim altında tabi:))))a.s.a.s.

efem erkekler mutfağa şöyle sokulur:
acayip seksi bir tanga ve kısacık bir etek ve süpper dekolteli bir bluz
salonda otururken önünden geç:1rolleyes:
mutfağa doğru yürü
işte erkekler mutfakta istediğini yaptırabilirsin:icecream:
pekiştireci karşısındayken amuda bile kalkar valla:roflol:

mutfağa doğru yürü

Bence sen ona istediğini yaptıramadn o sana istediğini yaptırır canım sırnaşık şey

mutfağa doğru yürü

:)))))))))))kız bu durumda mutfakta ne işin var...adam yemek yaparmı senin yanında ...

mutfağa doğru yürü

güzel bir fikir ama şimdi havalar soğuk.

Kızlar ben baya şanslıyım sanırım;benim erkek arkadaşım ben mutfağa girdiğimde benden ayrı kalamaz hemen gelir peşimden.eğer tavada bişey kızartıyorsam senin eline yağ sıçrar elin yanar der geçer başına o kızartır.ben masayı hazırlarım yemeğimizi yeriz; ellerin üşümesin senin, ben yıkarım sen yanımda dur yeter der o yıkar.Eğer ona hiç iş yaptırmıyorsamda ya gelir bana sarılır ben iş yaparken yada geçer karşıma beni izler:) öyle mutfağa yanlız bile girse hiç bi yer zarar görmez temiz ve tertiplidir.Bulunmaz hint kumaşımı buldum ne :KK70:

bekarlar hatırlatırım; evlenmeden önce hiiiççç kıyamazlar, ama evlendikten sonra kıymanızı bile çıkarırlar..sırnaşık şey

bekarlar hatırlatırım; evlenmeden önce hiiiççç kıyamazlar, ama evlendikten sonra kıymanızı bile çıkarırlar..sırnaşık şey

Genelleme yapıp bekarların moralini bozmuyalım derim.:1no2:
Her erkek farklıdır. Benim eşim de hiç anlamazdı mutfaktan. Ama evlenince daha çok üzerime titrer oldu. Bana yardım eder,yumurta pişirir,çorba yapar,salata yapar..:nazar::asigim:
Ben mutfaktayken hemen seslenir; "Yardım edebilceğim bir şey var mı" diye. Ortalığı kirletir mi, hem de nasıl, ama ben böyle şeyleri hiç dert etmem. Beraber önce kirletip beraber temizleriz sonra.:1hug:
Bence bir erkeği mutfağa sokmanın en güzel yolu; önce minik minik yardımlar isteyin, bunları yaparsa, onu övün,övün,övün; "ellrne sağlık birtanem sen ne güzel yumurta pişiriyorsun" deyin,öpücüklere boğun. Adamın kendine güveni oluşur,ben yapabilirim hissinden sonra merak etmeyin size sadece mutfakta değil tüm ev işlerinde yardımcı olacaktır.:teytey:

Genelleme yapıp bekarların moralini bozmuyalım derim.:1no2:
Her erkek farklıdır. Benim eşim de hiç anlamazdı mutfaktan. Ama evlenince daha çok üzerime titrer oldu. Bana yardım eder,yumurta pişirir,çorba yapar,salata yapar..:nazar::asigim:
Ben mutfaktayken hemen seslenir; "Yardım edebilceğim bir şey var mı" diye. Ortalığı kirletir mi, hem de nasıl, ama ben böyle şeyleri hiç dert etmem. Beraber önce kirletip beraber temizleriz sonra.:1hug:
Bence bir erkeği mutfağa sokmanın en güzel yolu; önce minik minik yardımlar isteyin, bunları yaparsa, onu övün,övün,övün; "ellrne sağlık birtanem sen ne güzel yumurta pişiriyorsun" deyin,öpücüklere boğun. Adamın kendine güveni oluşur,ben yapabilirim hissinden sonra merak etmeyin size sadece mutfakta değil tüm ev işlerinde yardımcı olacaktır.:teytey:

lalişime katılıyorumŞeniz
benim kocamda ben mutfaktaysam mutfakta durura.s
yardım eder, etmezse o gün neler yaptığını anlatır:eek:
illa beraber girer beraber çıkarız:asigim:

X