Erkeklere çok net olarak neden aldatıyorsun? sorusunu yönelttiler...İşte Cevaplar

Halikarnas

DÖNDÜM
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
14.247
37
878548_f520.jpg

Amerikalı danışman M.Gary Neuman geçtiğimiz yıl tamamladığı araştırmasında 200 kişi üzerinde bilimsel bir çalışma yaptı. Bu kişilerin ortak yanı erkek olmaları, evli olmaları ve tümünün de eşlerini aldatıyor olmasıydı…

Evlilik danışmanı Neuman'a göre, bu konuya çoğu zaman kadınların gözünden bakılmakta. O ise erkek psikolojisini indirerek biraz daha sade bir yolla araştırma yaptı.

Erkeklere çok net olarak “neden aldatıyorsun?” sorusunu yöneltti… İşte yaptığı çalışmadan çıkan sonuçlar…

Erkeklerin%48'i duygusal açıdan tatmin olmadıkları için aldatıyor
Her ne kadar bunun aksi bilinse de doğruları görmekte yarar var. Erkeklerin sadece seks için aldatmadığı çok açık bir bilgi. Neuman'ın araştırmasında sadece %8 gibi bir yüzde seksin en önemli neden olduğunu bildirdi.

Neuman'a göre erkeklerin seks hayatlarındaki tatmine verdiği önem kadınlardan daha fazla, fakat bu aldatmalarının birincil nedeni değil.

Neuman aldatan erkeklerin, bunu yapmadan önce eşlerinden daha fazla saygı görme çabasında olduklarını ve çoğunun da bu çabalarının sonuçsuz kaldığını belirtiyor.

Erkeklerin duygularını kadınlar kadar belli etmemesi ve her zaman özgüveni çok yüksek olarak görünme arzusu, ilişkilerde kadının karşı tarafın bir sorunu olmadığını sanmasına neden olabiliyor.

Duygusal açıdan mutlu olamayan erkeklerin yarısına yakın bir kısmı da duygusal tatmini dışarıda arıyor.

Erkeklerin %66'sı aldatma anında suçluluk duyduğunu belirtiyor
Çıkarımlar gerçekten biraz ilginç…

Aldatan erkeklerin %68'i kendilerinin asla bir gün, eşlerini aldatabilecek duruma geldiğini hayal bile etmemiş.

Ve bu çoğunlun tümü de kesinlikle aldatmamış olmayı dilediklerini belirtiyor. Buna rağmen, Neuman'a göre suçluluk duymak, erkeğin aldatma isteğini bastıracak bir etken değil.

Erkekler klişelere göre düşünmeyi seviyor. Duygularını içlerinde saklayıp, hayatlarının sonraki dönemlerinde ortaya çıkarıp etkilerini hissedebiliyorlar.

Yani aldatırken duyulan suçluluk ve üzüntü çok daha sonra ortaya çıkabiliyor ve bu sürede davranışlarındaki farkın anlaşılması ise çok zor.

Neuman'a göre eğer eşiniz size asla aldatmayacağını söylerse, bu sonsuza kadar tutulacak bir söz anlamına gelmiyor.

Aldatan erkeklerin 77%'sinin de aldatan bir yakın dostları var
Erkekler için, dostlarıyla takılmak ve onlarla beraber aldatma olgusunun çıkabileceği ortamlara girmek bu işi biraz daha kabul edilebilir hale getiriyor.

Bir gruba üye olmanın verdiği rahatlığa benzer bir şekilde eğer yakın dostu da aldatıyorsa, bu onu tek suçlu olmaktan çıkarıyor ve aldatmak ufak bir hata olarak belleğinde yer ediyor.

Bu durumda kadınların eşlerini arkadaşları ile görüştürmemek gibi bir durum elbette söz konusu değil.

Fakat görüşecekleri mekanlar ve aktivitiler spor karşılaşmaları, bar yerine bir restoran olursa daha az riskli olacağı kesin.

Neuman'ın başka bir teorisi de çiftlerin sosyal çevrelerini yine evli arkadaşlarından kurması, bu sayede evliliğin her açıdan koruyucu bir çevreye kavuştuğunu belirtebiliriz.

Aldatan erkeklerin %40'ı partnerlerini iş yerinde buluyor
Genelde ofiste tanışan ve eşlerini aldatan erkeklerin bu eyleme geçerken daha az uğraş gösterdikleri biliniyor.

Çünkü uzmanlara göre ofiste bir aldatma ilişkisi başladığında genelde erkek ona zaten hayran olan ve onu çok beğenen bir kadın tarafından cesaret buluyor.

Evde bulamadığı veya göremediği ilgi, iltifat ve beğenilmeyi ofiste başkalarından duymak onları heyecanlandırıyor.

Neuman'a göre, erkeğin özellikle işte kazandığı başarılar evde karşılık bulmuyor, fakat aynı işi yapan başka bir kadın o değerleri iyi anlıyor ve hayranlığını gösteriyor.

Aldatan erkeklerin sadece %12'si aldattıkları partnerlerinin eşlerinden daha güzel olduğunu söylüyor Başka bir deyişle, bir erkek aldatırken sadece eşinden daha güzel ve daha çekici olan biriyle karşılaştı diye düşünmüyor.

Altında yatan sebepler güzellikten ve çekicilikten daha da öte
Eşi çok güzel olan bazı erkeklerin toplum tarafından “daha az güzel” olarak kabul edilen kadınlarla beraber oldukları belirtiliyor.

Neumann'a göre yeni partnerle bir bağ kuruluyor ve o bağ gitgide cinsel ilişkiye doğru ilerliyor. İlişki cinsellik üzerine kurulu olarak başlamıyor.

Duygusallık bu noktada da öne çıkıyor, eşlerin kendilerini fiziksel olarak yenilemesinin çoğu zaman erkekleri etkilememesinin nedeni de burada anlaşılıyor.

Aldatan erkeklerin sadece %6'sı tek gecelik bir kaçamak yapıyor

Bir başka deyişle de, aldatan erkeklerin %73'ü, en az 1 aydır tanıdıkları ve beraber vakit geçirdikleri biri ile ilişkiye giriyor.

Genel sinyaller, evden dışarıda daha fazla vakit geçirmesi, cinsel ilişkiye karşı ilgisizmiş gibi durması, telefonlarınıza aldatma anında olmasa bile hemen bakmaması ve sizi daha sonra araması (bu biraz alışkanlık haline geliyor) olarak sayılabilir.

Neuman'a göre burada eşlerin yapması gereken, birbirlerine dürüst davranması.

Özellikle kadınların kontrolü almak istediklerinde almaları fakat övgü ve iltifat gereken yerde aynı kendilerinin ihtiyaç duyduğu gibi kocalarının da duyduğunu bilmesi ve kaçmaması…

RealAge

Yeşillik olsun diye aldatanlar var bak onlar piyasaya çıkmamış olmadı Zakkum.:roflol:

Bu aldatılmalar, hoşgörülmeler hepsinin sebebi yine biziz kadınlar malesef ki. -tatlicadiarzu-

En zor Şey benım ıÇın:KK43::KK43:
allah vermesın bıyandan onca yılı paylaŞtıgın sevdıgın.
Bıyanda bırden gÖzÜnde nefret ettıgın acıyı taa kalbının ıÇınde hısettıgın senı aldatan kıŞı:KK43:

toplum erkeği bukadar hoşgördüğü için aldatmalar arttı bence

bence bu bir artış değil.
artık herşey daha fazla ortada o kadar.
eskiden adı aldatma değil ikinci eş, üçüncü eşti.
artık öyle bir şey olmadığı için adı metres oldu ya da vs.

Bence ''erkeğin elinin kiridir, yıkarsın geçer'' mantığını, toplum çok rahat kabul ettiği için erkek de aldatma işini, günlük yaşantının bir parçası olarak görüp aldatmaya başlıyor..

Güya topluma örnek olan sanatçılar (ismi lazım değil başharfi Hülya Avşar) erkekler arada bir aldatmalıdır, evliliğe heyecan gelir falan filan zırvalarsa, daha çoook aldatma olayları duyarız.

Güzelim Hülya Avşar bile sineye çekiyorsa ben hayde hayde sineye çekerim diyen kadınlar çiğ gibi büyüyecektir.:eek:lmaz:

Güya topluma örnek olan sanatçılar (ismi lazım değil başharfi Hülya Avşar) erkekler arada bir aldatmalıdır, evliliğe heyecan gelir falan filan zırvalarsa, daha çoook aldatma olayları duyarız.

Güzelim Hülya Avşar bile sineye çekiyorsa ben hayde hayde sineye çekerim diyen kadınlar çiğ gibi büyüyecektir.:eek:lmaz:

O öyle arada böyle abuk komplikasyonlar yaparak sindirim sistemini güçlendirmeye çalışıyor kuzum yoksam böyle kaya gibi midesine oturmuştur çilingircinin yediği naneler.:gitme: Kalbinden hiç bahsetmiyorum aşkını kalbinde yaşasa zati midesi almaz söylediklerini.:roflol:

kendileride bilmiyor neden aldattıklarını
eşinin titizliği yüzünden baska kızla ilişki yasayan birini tanıdım
adam diyormuşki ben hiç bir küllüge 2 sigara söndüremedim evimde
ne bu şimdi
nasıl bir kılıf aldatmak için
sorunlar olabilir boğulabilir insan boşan o zaman
aldatıp basılmaktan daha mı az haysiyetli bir davranış bosanmak

Hülya Avşar beyninin bir kısmını rölantiye almış bence
bilerek yapıyor
hamileykende kaya beni gitse aldatsa haklı 9 ay dayanır mı bir ekek demişti

aklını alırım adamın:mymeka:
aldatsında göreyim tozumu bulamaz tozumuuuu:umursamaz:

hülya avşar gündeme gelmek istemiş bence nede olsa reklamın iyisi kötüsü olmaz.:tomato:neyse hülya gibi kadınlar olduğu müddetçe biz daha çok aldatılırız.:nazar: en büyük suç bizim bunları tepemize çıkartıyoruz

valla ben evlenmeden önce de simdi de ayni seyi söylüyorum...
Eger birgün esim beni aldatsin.. Gözümle Göreyim ..
Gözünün yasina bakmam Bosanirim..
Bazi kadinlar bunu nasil sineye cekip affediyorlar hic anlamis degilim.. insanda azicik gurur ve migde olmasi lazim ya..

allah göstermesin... ama gösterirsede BOSARIM

Kadın ya da erkek fark etmez..

Aldatmak acizlikten güçsüzlükten ve karaktersizlikten başka bir şey değildir..
Açıklaması veya nedeni niçini olamaz aldatmanın..Ancak bahanesi olur..

Kızlar biraz da kendimize batırsak çuvaldızı. Ben bir arkadaşımdan bahsedeyim size. Yıllarca beraberdiler ve evlendiler nihayetinde. Çocuk gerçekten iyi ahlaklı ve dürüst biriydi, ortak arkadaşımızdı, örnek biriydi. Neyse arkadaşımla arada dertelşirdik, bu konulara girmek istemezdi pek ama bir gün seks konusunda çok isteksiz olduğunu bir türlü içinden gelmediğini anlattı. Ben de eşinin tavrını sordum, o bana aşık, beni anlıyor, gerçi bazen "her gece taşa çarpıp geri dönüyorum" diye isyan ediyormuş ama bizim kız yine de aldatılmayı aklına getirmiyordu. Derken doğum yaptı (demek ender de olsa beraber oluyorlarımış), ikiz bebekleri oldu, bu arada aşırı kilo aldı, uzun süre kilosu üzerinde kaldı, hala da öyle, şimdi konuşuyoruz bazen, eskiden hemen her gece birlikte olmak isteyen kocası artık yanyana bile yatmaz olmuş. Kızımız zaten isteksizdi, doğumdan sonra iyice kasmış. Birgün eşnin bazı yalanlarına şahit olmuş, galiba çocuk biriyle beraber. Gerçi dedim ya arkadaşımız, öyle birşey yapacağını sanmıyorum ama bizim kız da çocuğun cinsel yaşantısını kabusa çevirmişti.
Yani buradan alınacak bazı dersler olduğunu düşünüyorum
1. Ne olursa olsun önce kendimize iyi bakıp fit- güzel bir vücuda sahip olacağız, bakımlı kalacağız
2. Erkek basit bir makina, spermlerini üzerinde tutmayacağız, çlünkü br süre sonra kontrolü onlar ele geçiriyor
3. ıçimizden gelsin ya da gelmesin haftada en az bir defa beraber olmalıyız, ya da o istediğinde. Ayrıca kesinlikle ayrı yatmamalıyız. Sıcaklığımızı unutmamalı, sonra o sıcaklığı başkası vermeye kalkabilir.
Yanlış anlamayın erkekleri savunmak gibi bir niyetim yok ama gözümün önünde de böyle bir yaşanmışlık varken, erkekleri uyaran içimizdeki art niyetli hemcinslerimiz varken, işin büyük kısmı bize düşüyor kanımca.

ne yani kilo aldık diye aldatılacaksak o adamdan ne hayır gelir.erkeklerde balkon göbek çok bunu bahane edip aldatıyormuyuz biz.onlarda baksın kendine:enbuyukkk:

ben sadece şahit olduğum durum için yorum yaptım. Benim örneğimde erkek inanın yeterince bakımlıydı. Ama bunun ötesinde kilodan farklı bir şey var ki o da yatakta erkeği sürekli reddetmek. Sanırım onların sorunlarının temelinde yatan asıl neden buydu. Yani erkeğini başka kadınların kollarına atan burada kendi kızımız oldu biraz. Genelde kendi açımızdan olayı değerlendirip tepkili davranıyoruz ama biraz da karşı cepheden bakmalıyız diye verdim bu örneği.

yani kızlar erkeklerin aklına akıl sır ermez ve ne yazıkki bu eylemi bir bayanla yapmaları dahada acıı enteresan yanii burda büyük bir kaos var
ben aldatıldım ve ayrıldım ve her daim fit güzel ve bakımlı bir bayan olaraktan erkeklerin bazen güçlü kadınların altında ezildiklerinden de yaptıkları oluyor diye düşünüyorum kadın olmak zor zanaatt

X