erkeklerden beklentilerimizin limitini ayarlayabilmek

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Biz kadinlar bir erkek hayatimiza girince, bu ister sevgili ister es olsun, onlari genelde hayatimizin merkezi haline getirdigimiz icin, beklentilerimiz de o denli fazla olur.

Bir yandan da zamanla ogreniriz onlari belli sinirlar icinde olduklari gibi kabul etmek gerektigini, ve bizim kadar detay dusunerek beklentilerimizin hepsini karsilayamadiklarini.

Peki bu beklentilerimize bir limit nasil koyabiliriz? Yani olmazsa olmazlarimizla, olsa iyi olur ama olmasa da bu adamdan es olur dedigimiz beklentilerimizin sinir cizgisi ne olmlidir?

Yani kısacasi ne tur beklentilerimiz karsilanmazsa bunlari sorun olarak gormemeliyiz, erkek iste deyip gecmeliyiz?

Her şeyle karşılaşabileceğinizi düşünmek sanırım sınırlar bu beklentileri...fisfisfis

Gelecek korkusuna cevaben değil, genel olarak yorum yapmak istiyorum. Beklentiler ne kadar çok olursa hayal kırıklıkları da o derece çok olur. Evlilikte beklentileri asgari düzeyde tutmak mutluluğun anahtarıdır bence. Gerçi bu her ilişkide böyledir ama konu evlilik olunca daha özel bir yere sahip oluyor. Eşler flört dönemindeyken de aslında birbirlerinde hoşlanmadıkalrı yönleri görüyorlar ama aşk o an gözlerini kör ettiğinden ya görmezlikten geliyorlar yada evlenince değişir diyorlar. Ama bir insanın evlenince değişmesini beklemek, değiştirmeye çalışmak yapılacak en büyük hata. Zaten insanı hayal kırıklığına uğratan bu beklentiler de karşısındakini değiştirme çabalarının sonucunda ortaya çıkıyor kanımca. Siz eşinizi (sevgilizi) bu haliyle sevmediniz mi? Öyleyse bırakın değiştirmeye çalışmayın ve birlikte mutlu olmak istiyorsanız ondan olduğundan farklı şeyler beklemeyin. Sevgiler.

her zaman beklentilerimiz olmuştur,olacaktır da ama eşime bunun için sorun çıkarmam artık zaman geçtikçe dahada büyüyoruz olgunlaşıyoruz ve eşimizden beklentilerimizi ona göre ayarlıyoruz yani yapamayacağı hiçbirşeyi konu bile etmem neden huzurumu bozayım çünkü ben onu çok seviyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…