Erkek Kadının Ev İşini Arttırıyor..

kavakyeli00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
139
0

Bunu araştırmaya ne lüzum bana sorsalar söylerdim ::sm_cool:

5330030ku9.jpg

Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü'nün araştırmasına göre erkekler, eşlerinin ev işinin her hafta 7 saat artmasına neden oluyor.

Araştırmayı yapan grup üyelerinden ekonomist Frank Stafford, bunun gayet iyi bilinen bir durum olduğunu belirterek, erkeklerin daha çok ev dışında çalışmaya meyilli olduklarını, kadınların ise evdeki işleri daha fazla üstlendiğini ifade etti. Aile içinde bireysel farklılıkların bulunduğuna dikkati çeken Stafford, evliliğin genellikle "kadınlar için daha fazla, erkekler için daha az ev işi" anlamına geldiğini kaydetti. Stafford, ancak Amerika'da yaptığı araştırmanın sonucunda 1976 yılına nazaran 2005'te erkeklerin ev işine katkılarının arttığını bildirdi. Araştırmada, çocukların da kadınların ev işinin artmasının diğer nedenlerinden birini oluşturduğu belirtildi. Buna, üçten fazla çocuğu olan bir kadının haftada toplam 28 saat, kocanın ise 10 saat çalışması örnek olarak verildi.

bazen gercekten oyle oluyor.
orn: esim dun 9 da geldi ve yemek oldugu halde et yemek istedi ve o saatte et pisirmek zorunda kaldim tabiki buda beni yoruyor...
genelde ev islerine yardimda ediyo ama bazende cogaltiyo

böyle birseyi arastirmaya gerek yokki hersey ortada zaten.esim cok daginik ya onun yüzünden :eek:klava: isim hic bitmiyor,ayrica cocuklari hic yazmiyim onlar daha fena

ben buna katılamıyorum. çünkü eşim sağolsun çok yardımcı olur bana. hele ağır şeyler hiç yaptırmaz.Şeniz
beraber yapıyoruz. eee bir elin nesi var iki elin sesi var işimiz heemen bitoyoo

malesef eşimin dağınıklığından bende şikayetçiyim niye bu kadınların işleri hiç bitmez ya inanın hergün aynı işleri yapmaktan bıktım

ben buna katılamıyorum. çünkü eşim sağolsun çok yardımcı olur bana. hele ağır şeyler hiç yaptırmaz.Şeniz
beraber yapıyoruz. eee bir elin nesi var iki elin sesi var işimiz heemen bitoyoo

Gelincik senin durumun istisna, herkes senin gibi şanslı olmayabiliyor malesef, ben kendi adıma yazıyorum, eşimi bu hale getiren benim, ona kendi görevlerini yapmasına bile izin vermedim bırakın yardım etmesini, ama şi başa gelsin inanın benden de güzel ev temizler yemek yapar..o zamanda geçmiş olsun her seferinde acil bir durummu yaratmam gerekiyor..laelaelaelaelae

genelleme yapamayız ama çoğunluk gerçekten bu konuda hiç yardımcı değil evin hanımına ..ama şükürler olsun benim eşim ev işlerini arttıranlar grubuna girmiyor.

Eşim kendi dağınıktır , sağolsun yemek konusunda pürüz çıkartmaz ama eve geldiğinde ya da evde olduğunda sen benim yanıma gelmiyorsun benimle vakit geçirmek istemiyorsun diye yakınır ..Pardon da bende o evdeyken hep onunla oturursam çamaşırı kim yıkayacak , ütüyü kim yapacak , yemeği kim yapacak , bulaşıklar falan filan vs. onları anlamıyor beyimiz :) ikimiz aynı saatlerde evde oluyoruz sonra başlıyor benim için bir maroton daha çocuk yok bi de o olunca ohoooooooooooooo

utanarak söylüyorum eğer bizim evde dağınık biri var ise oda kesinlikle eşim değil benim
genelde o benim dağınıklığımı toplar canım kocacığım

benım bır kocam var o doke doke gıder ben arkasından toplarım:eek:klava:bıde bu yetmezmış gıbı bana o nu getır bunu getır bazen canıma tak edıyo sevmesem walla ındırcem kafasına :eek:klava:ama benden yemek falan ısterse saat kaç olursa olsun yaparım sevgı boyle bırsey demek kıŞenizseviyorum ulennnnnnnnn

malesef benim koca da aynen dağınıklar gurubuna giriyo. hele ben evi toplarken uzanıpta tv seyretmiyo mu deliriyorum. şu "kocam bana yardım ediyo" diyen hanımlarada çok imreniyorum, ahhh keşke bana da öyle bir koca düşseydi.

benim eşim normalde kendi döküntüsünü toplar dağıtmamaya çalışır,hatta evde çocuklarla bana bunun eğitimini vermeye çalışır.ammaaa nedendir bilmem o evdeyken benim işlerim hep aksar asla planladığım işleri yapamam.a.s.

yahu tabi ki kadın için evlilik daha fazla ev işi anlamına gelecek,erkek için de tam tersi olacak. bundan doğal ne olabilir ki..

ayrıca benim eşim benim ev işimi azaltır,yardım eder,asla dağınık değildir.hatta ben ondan daha fazla dağınığım tatlicadiarzu

kesinliklee canımmm eşim eve gelincee tavuğa yem atan çiftlik sahibi gibi soyunurr o atar ben arkadan toplarımm
anlasın diedee gıdaklarımmm gıd gıd gıdaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkklülülülülülü
ama nedense hep aynını yaparr sorduğumda isee tavuğum aç kalmasın diee yem atıyom derr zeküü adam canımmm şap diee sokar lafııısenağlama

X