Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
slm kizlar nasilsiniz nevar neyok iki saatir gecmis sayfalari okumaya calisiyorum ama nerde dun giremedim zaten cok sayfa birikmis okuyamadim okuyamadan da size yaziyorum nevar ne yok

Bugün hamiş haberi yok canım. Zaten sayfalar çok ağır açılıyo. İnsanın yazası gelmiyo valla. Bişey sorucam size kızlar, kişilerin albümlerine nerden bakıyosunuz....... bende bi bakim bakalım :jeyyar: :jeyyar: -tatlicadiarzu-

anammmm sinir oldum heeeee bu ne yahuu database error yazıyor sürekli girene kadar pöfffffffffff

neyse kızlar bu böyle olmaz heee ben çıkıyorum kendinize çok iyi bakın emii öptüm hepinii

umutlu99 - canım ya çok sağol da ben o dediğin kadının sitesini bulamadım birde yabancı mı o site benim yabancı dilim yok :sm_confused:

canlarım sizler için derleyip kopyalıyorum

Ders1:ilişki sırasında kullanılan kayganlaştırıcılar(vazeline ya da jeller)spermleri öldürüyor.bunun yerine preseed denilen ürünü kullanabilirsiniz.

Ders2:spermlerin çoğalması için uzun süre bekleme oldukça yanlış bir anlayış çünkü uzun süre bekleyen spermler yorgun düşecektir ve yumurtalarınızı dölleyemeyecektir.spermlerin taze tutulması gerekir bu yüzden eşinizin ayda en az 5 günde bir boşalması gerekiyor tabi yumurtlama dönemlerinde farklı.o zaman bu miktar yeterli gelemeyecektir.

Drs3:C vitamini almak fazla dozda olmadığı sürece doğurganlığınızı arttırmada çok işe yarayacaktır.bu sizin servikal sıvınızın artmasını sağlar.şunu bilmelisiniz ki servikal sıvı spermin serviksten uterusa ulaşmasında etkilidir ve böylece yumurtanızla buluşturur.kalitesiz bir servikal sıvıda spermin çok uun süre hayatta kalma şansı yoktur.yanlız şunu un utmayın ço fazla C vitamininin de tam zıt etkisi vardır.çok fazla C vitamini de servikal sıvınızın kurumasına sebep olur ve gebe kalmanızı zorlaştırır.bu yüzden özellikla kışın yüksek dozda C vitamini almamaya dikkat edin.

Ders4:şunu unutmayın ki doğurganlıkla stres birbiriyle çok bağlantılıdır.Yapılan araştırmalarda gülme terapisi alan kişilerin doğurganlıklarının daha fazla olduğu ortaya çıkmış.bu yüzden kendinizi relaks etmek için uğraşmak yerine günde en az 15 dakika gülün.mesela komik bir film izleyin.

Ders5:herhangi bir balık değil ama çok fazla civa içeren balıklardan uzak durmak hamile kalmanızı sağlamaz ama eğer gebe kalmak istiyorsanız bu konuda bilgilenmelisiniz.çok fazla civa doğmamış bebeğinizin sinir sisitemini etkileyebilir.bunu unutmayın.mesela konserve beyaz tuna balığı en çok tüketilen balıklardandır ve yüksek miktarda toksik civa içerir ve çok az tüketilmesi gerekir.tabi bu balıktan tamamıyle vazgeçin anlamına gelmiyor çünkü biliyoruz ki balık d vitamini ve omega 3 içerir.

Ders6:bazı araştırmacılar kafeinin gebelik üzerinde olumsuz etkisi olduğunu hatta günde bir bardak kahvein 12 ayda gebelik şansını %50 düşüreceğini söylemiş,bazıları ise etkisini kabul etmemiş.bana kalırsa gebe kalmak istiyorsanız ve umduğunuz zamanda gebe kalamadıysanız kafeinden kaçınmalısınız.

Ders7:gebe kalmak için kullandığınız ilaçları çok fazla kullanmamaya dikkat edin.doktorunuzla konuşun ve kullanmayı bırakın yada yeni ilaçlar deneyin.ayrıca unutmayın ki kısırlık sadece kadını problemi değildir.kısırlık vakalarının %40 ı erkeklerden kaynaklanır.erkek kısırlığına ülser tedavisi,mide ve bağırsak problemleri idrar yolu enfeksiyonları neden olabilir.bu tedavilerin sperm üretimi ve sayısı üzerinde olumsuz etkisi olabilir.

ders8:günde 8 bardak su içmek de servikal sıvınızın artmasını sağlarmış ki biliyosunuz bu gebe kalmayı kolaylaştıran etkenlerdi........

ders9:ierkeklerin de folik asite ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz?erkeklerde folik asit eksikliği de doğurganlığın azalmasına ve ayrıca spermlerdeki dna ların zarar görmesine neden oluyormuş.(beth kiley).

ders10:bu derste folik asitin ısrarla anne adaylarının kullanması üzerinde durulmuş.doğurganlığın üzerinde nekadar etkisinin olduğunu anlatmış.bir de baba adayları için günde 5 porsiyon sebze ve meyve yemesinin spermleri güçlü ve sağlıklı yaptığı amerikadaki araştırmalara göre ortaya çıkmış.50 tane kısır adamla başarılı bir şekilde baba olabilen adamlar arasında karşılaştırma yapmşlar ve baba olabilen adamların kısır olanlara göre iki katı,günde 5 porsiyon meyve ve sebze yedikleri ortaya çıkmış.özellikle domates,havuç ve lifli sebzelerde bulunan antioksidan vitaminlerin sperm gelişimi üzerinde etkisi vardır.

ders11:erkeklerin dişlerindeki dolgular da civa içerdiğinden onlar da infertiliteye sebep olabiliyormuş.dişinizi fıçaladığınızda ya da sakız çiğnediğinizde 1 dakika içerisinde dişinizdeki dolgudaki civa bütün kanınıza yayılıyomuş.hatta kolyaca bütün doku ve organlarınıza geçiyormuş.ayrıca civa proteinlerin biyolojik işlevini yok ediyomuş.tabi kadının azındaki dolguda doğal olarak erkek spermini öldürebiliyormuş.bu makaleyi yazan doktorun bir erkek hastası dişlerindeki dolguları çıkarttırmış ve sperm sayısı yükselmiş.şu an da 3 çocukları varmış.

der12:doğurganlık hapları hamlelik şansını azaltabilir.
Londra:binlerce kadın IVF(ınvitro fertilisation) tedavisi sırasında yüksek dozda doğurganlık ilaçları kullandıklarında aslında bebek sahibi olma şanslarına zarar veriyolar.doktorlar uyarıyor.
Böyle güçlü ilaçlara artan güven belkide kadınların hamile kalmasını engelliyor olabilir.bunlar yumurtalara hasar verebiliyor.yeni çalışmalar bunu gösteriyor.
bir fertilite uzmanları konferansında IVF endüstrisi bu konuda tekrar düşünmeye çağrılacak.yumurtlamayı hızlandırmak için kullanılan hormonlar yumurtaların yarısında kromozomal hasara neden olabilir ki bu da onları işe yaramaz hale gelmesine neden olabilir.hatta bu rahimi bilke etkileyebilir ki bu da embriyoların yerleşmesini engeller.
Kadınlar fertilite ilaçlarının dozunu düşürerek hamilelik şansını arttırabilirler.
.
ders13:Hiç ''gossypol''diye birşey duydunuz mu?bu pamuk bitkisinde bulunan bir toksik maddeymiş.peki neden dikkat etmeniz gerekiyor?çünkü gossypol erkek doğum kontrol hapı gibi birşeymiş.erkek sperm sayısı büyük ölçüde değiştirip morfolojisini bozabiliyormuş.hatta Çinde erkek erkeklerde gebelik engelleyici sayılıyomuş.pamuk tohumundaki bu maddenin çoğu çıkarılmasına rağmen bir kısmı hala kalıyomuş.bu yüzden eşlerinizin pamuk tohumu yağı içeren ürünlerden uzak durması en iyisi.bunlar genelde bazı salata soslrında(biz zaten kullanmıyoz da)ve en önemlisi aburcubur yiyecekler veeeeeeeeeeeeeeeee PATATES CİPSİ nde bulunuyomuş.o yüzden lütfen ürünün içindekiler kısmına dikkat ederek yeyin.

bu bilgiler için özceliksena arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.onun çevirilerinin kopyasıdır ben sadece toparladım.

naber kizlar herkez benim gibi sitenin yavasligindan sikayetci
bu gun asilamanin 8. gunu hafif adet sancisi var gelip gelip gidiyo
bakalim ne olucak
idrar testi yapsam mi kizlar ya cikmazsa diyede korkuyorum ama bi yanimda ya cikarsa diyo

bu gun asilamanin 8. gunu hafif adet sancisi var gelip gelip gidiyo
bakalim ne olucak
idrar testi yapsam mi kizlar ya cikmazsa diyede korkuyorum ama bi yanimda ya cikarsa diyo

Selam Minos
Bende sonuc beklerken ablamda bana hadi idrar testi alıp bakalım demişti ama ben doktorum ne dediyse harfiyen uyguladım. Test günü gittim yaptım testimi. Öncesinde yapılanlar yanılgı payı fazla oluyor ve sonra strese girceksin boşu boşuna. Umarim dileğin gerçekleşir ve hamilesindir. Öncelikle sağlıklı ve hayırlı evlat olsun.

hayırlısı olur inşallah. mutlu haberlerini alalım. aşılama yapılırken ağrılı mı oluyo rahim filminden gözüm korktu da

bu gun asilamanin 8. Gunu hafif adet sancisi var gelip gelip gidiyo
bakalim ne olucak

hiç çikarma saçmalama kanda bile zor çikar 8.günde.hepimiz ayniyiz zaman geçmek bilmiyor ama yinede boşu boşuna yapma.kesin çikmaz seninde moralin bozulur.

arkadaslar merhaba.ben geldım.ya bısey sorcam benım gıbı kayınvalıdesıyle altlı ustlu yada yakın oturan yokmu.galıba yok hıc rastlamadım.bu arada sıte gercekten cok yavasladı..yogunluktandır heralde.bugun kımsede yok..offff ben geldımya herkes kactı tabı...muallımdende ses yok kızlar.hayırdır...

Selam Minos
Bende sonuc beklerken ablamda bana hadi idrar testi alıp bakalım demişti ama ben doktorum ne dediyse harfiyen uyguladım. Test günü gittim yaptım testimi. Öncesinde yapılanlar yanılgı payı fazla oluyor ve sonra strese girceksin boşu boşuna. Umarim dileğin gerçekleşir ve hamilesindir. Öncelikle sağlıklı ve hayırlı evlat olsun.[/QUOTE]

haklisin yanilttiklari konusunda ciksa bile o zamanda ilaclarin etkisinden olabilir allah hayirli saglikli evlatlar nasip etsin hepimize ama bekleme suresi zormus gercektende odada 2 tane test var eeee onlarin orda oldugunu biliyorum ya seytan durtuyo 15 i test gunum
sen hamilesin sanirim allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin insallaha.s.

slm canım sen nasılsın bebişin iyidir inşallah büyüme başladımı, sağlığı yerinde dimi çok sorumu sordum merak ettim çok rastlaşamıyorum seninleŞeniz

merhaba canım bende kayınvalidemle yan yana dairelerde oturuyorum yemeklerimi beraber yiyip içiyoruz yatmaya evimize geçiyoruz ben çalıştığım için eve gidince yemek falan hazır olmuş oluyıor benim için olumlu yönde oluyor kayınvalideme yakın olmak allahın izniyle bir bebişimde olunca o bakacak onunda rahatlığını yaşıyacağım inşallah canım hihoyyyt:lepi::içelim:

umutlu99 canım çok teşekkür ederim bilgilerin için sağol. allah razı olsun

Niye sordun ki canım. Bi sorun mu var. Benim kayınvalidem de yakın sayılır.

slm canım ben buralardayımda bi türlü yazı yazamıyorum sayfalar arasıda dolaşamıyorum açmıyo sayfaları ondan sesim çıkmıyo anlıycağın. Bize komplo kuruyolar sesimizi kesmeye çalışıyolarklava: ama beceremezler biz onlardan ısrarlı çıkıyozkaydirigubbakcemile3 yoksa sen gelince kimse kaçmıyo mecburiyettenkaydirigubbakcemile5

ÖNEMLİ OLAYLAR - ANA BAŞLIKLAR (08.10.2008)

En Yeni Hamiş Haberleri :

11. Hamişimiz solala : 26.09.2008 - Doğal Yoldan - Sayı , Morfoloji
12. Hamişimiz OcereO : 29.09.2008 - Tüp Bebek - Sayı
13. Hamişimiz nur82 : 01.10.2008 - Doğal Yoldan - Sayı
14. Hamişimiz Menzil Gülü : 03.10.2008 - Doğal Yoldan - Sayı , Hareket , Morfoloji
15. Hamişimiz derendeniz : 06.10.2008 - Doğal Yoldan - Hareket , Morfoloji

hihoyyyt Test Yapacaklar - Kan Verecekler :

kkpraa : 04.10.2008'de 10. gününde sonuç 17,7 çıktı. 06.10.2008 Pazartesi günü test tekrarlandı 58.2 çıktı. Doktor devam eden gebelik var dedi. Bol bol dua ediyoruz. Kutlamayı erteledik biraz.

:Saruboceq: Tedavide olanlar :

BEYAZMELEK : 1. Aşılama (27.09.2008) - Sonuç 8 Ekim - (6 Ekim'de 10. günde verilen kan testi 3.78 çıktı) - Test yaptırmayacak adeti bekleyecek.
BTRKLC : 3. Aşılama (28.09.2008) - Sonuç 9 Ekim
minos : 1. Aşılama (01.10.2008) - Sonuç 15 Ekim

:1rolleyes: Günü geçenler - Beklemedekiler :

olymposss : 5 Ekim
naren1981 : 7 Ekim
ilknuray : 8 Ekim
ay77 : 8 Ekim

:teselli: Hastalananlar : (Umutsuzluk yok , Durmak yok , YOLA DEVAM ))

yiğit-yağmur : 29.09.2008
yabangülüm. : 30.09.2008
umutlu99 : 02.10.2008
rapunzell_82 : 03.10.2008
wavy : 03.10.2008
Rosem : 05.10.2008
bengüsu : 06.10.2008

:1hug: Ailemize Katılanlar :

kkpraa : 01.10.2008
zynp.ZEYNEP : 02.10.2008
elif05 : 04.10.2008
_f_a_d_i_k_ : 07.10.2008
minos : 07.10.2008

Bu Ay Doğanlar : KK'da doğum günleri gözüken yani gizli durumda olmayan arkadaşlarınki yazmaktadır. Yazmayanlar gücenmesin. Bildirin sizinkini de yazalım

07.10.2008 YAĞMURCN
11.10.2008 canzi3445
23.10.2008 ilknuray
24.10.2008 mekselina86
25.10.2008 elifözge

- aymes'in kardeşi dün ameliyat oldu. Geçmiş olsun canım. Allah şifa versin.

- Beyazmelek'in eşi üroloğa gitti. Güzel haberlerle döndü. Varikosel yokmuş. Doktor güzel şeyler söylemiş.

- ^^sabirsiz^^ maalesef hastalandı. Üzülme bitanem. İnşallah en kısa zamanda gelecek meleğin.

DİKKAT ! ! ! BU TOPİCTE HER GÜN SABAH 6 GECE 1 ARASI YOKLAMA ALINIR. Mazeretsiz gelmeyenler esefle kınanır. :dilcikar: Devamı halinde linç edilir. :roflol:

Ben iş yerinden çikiyorum .evde görüşürz.nevrosky bugün yoksun vallah burayada pek gelen yok vallah.sen burda ol herkez gelsin .yada herkez sayfalarin açilmadiğindan şikayetçi ondam mi bilmem.ben hiç problem yaşamadim sayfalari açmak için.ben daha adet olmadim .bakalim yarinda geçsin cuma giderim belki test yaptirmaya .cumaya kadar adet olmassam tabi.

arkadaşlar devamlı takipçinizim ama sessiz kalmaktan sıkıldım artık destekçiniz olarak her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istedim Rabbim tez vakitte bebişlerimize kavuşturur bizleri inşallah inanıyor ve bol bol dua ederek beklemekteyiz Yaradan hepimiz için bir zaman yazmış bizlerede sabırla dualarla o günü beklemekten başka birşey kalmıyor tabii tedbirlerimiz alarak çabamızı vererek bekleyeceğiz dimi ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…