Erkek faktör yüzünden aşılama olup tutan var mı

Merhaba kızlar. Eşimin sperm değerleri yüzünden ileri hareketli hızı düşük aşılama kararı alındı. Bu nedenle aşılama yapılıp aşılaması tutan var mı
Erkek faktöründe aşılamada tutma ihtimali düşük ama imkansız değil. yildizsavascisi arkadaşımızın ilk aşılaması pozitif sonuçlandı, bebeğini de kucağına aldı çok şükür

Merhaba kızlar. Eşimin sperm değerleri yüzünden ileri hareketli hızı düşük aşılama kararı alındı. Bu nedenle aşılama yapılıp aşılaması tutan var mı
Merhaba bende 1hafta önce aşılama yaptırdım ilk aşılamam eşimşn spermleri az onun için tüp bebek yaparız olmazsa dedi sizin kaç gün oldu test yaptınız mı çok merak ediyorum allahım inşallah herkesin tutar

daha olmadı adet olmayı bekliyorum adetimin 2. Ya da 3. Günü gelmemi söyledi doktor

Evet ozaman tekrar ultrasonla vajinada bakılıyor herşey iyiyse hemen iğnelere başlanıyor, iğneler yumurtaların büyümesine bağlı 10 veya 14 gün iğne oluyor sonra 1 tane yumurta yetiyor ve gece çatlama iğnesi oluyorsunuz kendiniz yapıyorsunız iğneleri zaten çatlama iğnesinden 36 sonra hemen aşılama oluyor 5 dk lık bir işlem zaten yarım saat orada yatıyorsunuz sonra eve gidiyor 15 gün bekliyorsunuz 15.gün test yap dedi doktor bana 1 hafta daha var çok merak ediyorum çünkü benim de eşimin sperm sayıları düşük onun için yaptık olmazsa tüp bebek olacak

Biz de önümüzdeki ay bu sebeple aşılama deniycez. Umarım faydası olur. Zaten aşılamayı bu sebeple de tavsiye ediyor doktorlar. Spermler engellere takılmadan aktarılıyor. Yıkama işlemi de hareketliliği normalde daha çok yükseltiyormuş. Eşiniz keçiboynuzu çayı içsin. Biz kullanıyoruz 1 aydır faydasını gören çok olmuş. Bakalım inşallah bize de yarar.

Biz de sperm problemi sebebiyle yaptırıcaz. Merak ettiğim bir durum var. Benim regl ve ovülasyon düzenli. Verilecek ilaçlar ağır gelip kist yapar mı acaba. Düşük dozu var mıdır bu ilaçların

İnşallah tutmuştur yA bende merak ediyorum regl olunca işte hayırlısıyla sürecimiz başlayacak

Keçiboynuzu çayı keçiboynuzu özü kabak çekirdeği vitamin vs kullandık geçen aylar ama çok etki etmedi belkide hemen etmiyor etki bilmiyoruz bakalım hayırlısı olsun ama tutmayanda çok oluyormuş

Keçiboynuzu çayı keçiboynuzu özü kabak çekirdeği vitamin vs kullandık geçen aylar ama çok etki etmedi belkide hemen etmiyor etki bilmiyoruz bakalım hayırlısı olsun ama tutmayanda çok oluyormuş
Evet aşılama için %12-max 20 dedi benim doktorum da. En azından kafayı rahatlatmak lazım. Umut bağlamadan bir deneyelim.

Eşinizin toplam sayı ve ileri hareketli sayısı kaç ?
İlk testi Mart ayında verdi sperm sayısı 173 milyon, ileri hareketli sayısı %17, morfoloji %4 tü
İkinci testi Mayıs ayında verdi sperm sayısı 125 milyon , ileri hareketli %20 , morfoloji %7 ydi
Üçüncü testi Haziran ayında verdi sperm sayısı 80 milyon , ileri heraketli %15 , morfoloji %5 e düşmüş

Ne kadardır istiyorsunuz? Sayılar çok kötü değil. Benim eşimin de böyle çıkmıştı, 2 çocuğumuz var doğal yollarla oldu ikiside.

Biz de sperm problemi sebebiyle yaptırıcaz. Merak ettiğim bir durum var. Benim regl ve ovülasyon düzenli. Verilecek ilaçlar ağır gelip kist yapar mı acaba. Düşük dozu var mıdır bu ilaçların
Bende sorun yoktu zaten elimde sperm sayısı normalin altında ve çok hareketli değil ve kistte var bende ama kistler çikolata kisti dedi doktor aşılamaya engel değil dedi ben 10 tane iğne oldum kendiniz yapıyorsunız zaten evde göbekten enson çatlama iğnesi oluyor yumurta çatlasın ve spermler kolay girsin diye hiçbir problem olmuyor metak etmeyin içiniz rahat olsun benim 9.günpm bugün inşallah tutmuştur dua eder isminiz benim için bende size edeceğim

İnşallah tutmuştur yA bende merak ediyorum regl olunca işte hayırlısıyla sürecimiz başlayacak
Benim çikolata kisti vardı iki tane ama bunlar aşılama engel değil zararsız dedi doktorum ve 75 lik iğne oldum ağır değil merak etmeyin çünkü benim ilaçların pekçoğuna antibiyotik vitamin bile alerjim var buyüzden ben çok dikaktliyimdir herşeyi konuştum doktoruna ve ağır olmadığını söyledi ama ilk dozu klinikte kendileri yaptı yarım saat bekledim ve birşey olması eve gittim tüp bebekte doz yüksek oluyormuş ama evlat için yapılacak artık Allah hepimize nasip etsin sizlerinde eşinizin sperm sayısı ve hızımı düşük bizim öyle çünkü?

Aminnn inşallah allahım hepimizin dualarını kabul etsin bugün 9.gün benim oğlum kardeş istiyor ve tek duam kardeşi olması siz daha tedaviye yeni mü başlayacaksınız?
İnşllah en azından bir çocuğunuz var Allah isteyen herkese nasip etsin ben giç gebelik yaşamdım
Aynen yeni başlayacağız tedaviye bundan önce ultrason kan hsg vs bakıldı bende hepsi normal çıktı eşimin sperm testi böyle çıkınca doktor aşılama dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…