Erkek arkadaş meseleleri, Ayrılmalı mıyım?

nazenii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2024
18
1
27
Artık çok doldum ve uyandım, 3 senelik birlikteliğimiz var. 1 sene yan yanaydık sonra uzaktan mesafeye döndü. Bana bazen çok yüksek sesle bağırırdı, uzaktan olduğumuzdan beri beni aramaz görmeye gelmez küçük de olsa doğumgünü hariç hediye almazdı. İlgisizin önde gideni. Aradığımda muhabbet etmez 3 dakika konuşur kapatırız. Akşamları benimle konuşmak için telefonunu almaz. Her yere gider gezer ama bana vakit ayırmaz nakit de :’) sorun şu ki ilişkide hata yaptığının artık farkındayım fakat hala konunun sonunda ondan özür dilerken kendimi buluyorum. Beni o kadar sindirmiş ki asosyal (neredeyse bütün arkadaşlarıma şu şöyle bu böyle diyerek aylarca bana işlemiş ve ben de en son bu sebeplere inanıp herkesten uzaklaştım) neşesiz gülümsemeyen kimseyle konuşmayan bi hale geldim. Artık bunun farkındayım en azından, sadece bağımlı mı dersiniz cesaretsiz mi ayrılamıyorum, o seneye evlilik düşünüyor? Ama hayatım boyunca mutsuz olacakmışım gibi hissediyorum. İyi yönleri de yok değil ama kötüler ağır basmaya başladı uzaktan olunca .. tavsiye ve yorumlarınıza olduğu gibi açığım…

Doğru söylüyosunuz gerçekten artık görebiliyorum eskiden olsa kendimi suçlardım onu üzdüm bana böyle davrandı diye. Ama ayrılmak için o özgüveni bile kendimde bulamaz haldeyim

Gözündeki parlama durmuyorsa ayrıl

O özgüven ve cesareti bulucam yakın zamanda bir gün
Umarım bulursun böyle toksik biriyle evlenme evlenince daha da ilgisiz olur üstüne çocuk yapar sen evde çocukla uğraşırken o gününü gün eder seni anlayan çevrenden kısıtlamayan olduğun gibi seven biriyle birlikte olursun umarım

Tam anlamıyla toksik doğru söylüyosunuz umarım isteyen herkes mutlu olacağı birisini bulur

Yüksek sesle bağırılması bende kusma hissiyatı yaratıyor o yüzden net ayrılırdım.
Çok geçimsiz biri gibi geldi bana. Kendi arkadaşlık ilişkileri nasıl?
Yani bana daha önce ailem vs kardeşlerimle kavga ettiğimizde bile bağırılmadığı için ben sadece şoka girmiştim ilkinde sonrakilerde ben de ona bağırdım bağırmaması için. Arkadaşlarıyla arası gayet iyi ve şeytan tüyü mü derler girdiği her ortamda hemen sevilir masanın baş sandalyesine oturtulur öyle de biri bunu anlamıyorum. Herkese verdiği muhabbet ve sevgiyi bana esirgemesinden bunu söylediğimde bir şekilde beni manipüle edip en son hatalı olduğumu hissettirmesinden sıkıldım. Ona ilk ben aşıktım ve 2 sene bekledim

Öncesinde yüz yüze tanışılıp sonradan uzak mesafe olarak evrilen ilişkilerde, iki tarafında gerçek anlamda birbirlerini tanımak için fırsat olduğunu düşünmüşümdür.

Yanımda olduğu müddetçe ilgili, alakalı ama uzağımda olduğunda karakteri değişiyorsa o zaman ortada gerçek anlamda sevgi olduğunu düşünmüyorum. ( Gerçekten işi yoğun olup istesede uzun zaman ayıramayan meslek gruplarında çalışanlar hariç. )

Sevgiliyken bu kadar özensiz davranan evlenince aşk böceği, ilgi kelebeğine dönüşmüyor maalesef. Bu tarz durumlarda yapılan evlilikler genelde taraflardan birinin sevmesinden değil, evlenmeye uygun o kişiyi gördüğünden '' seçtiği '' oluyor. Kısacası sevilmiş değil seçilmiş kişi oluyorsunuz. Lütfen buna izin vermeyin. Yolun sonu daha başından belli. Yol yakınken dönün derim.

İyi kendi fik fik gezsin kankaları ile sana gelince o kötü şu fena o iyi değil kaldın mı yapayalnız bir başına ortada bağlandın iyice adama yalnız kalınca meşgalesizlikten, ortada olmayan adamın neyiyle evleneceksin bu seferde evinde saksı çiçek gibi köşede koca beklersin

Normalde ilişkilerde telefonla konuşmalar nasıl oluyor çünkü biz arada sırada max 3 dakika konuşuyoruz ben mi fazla salağım beynim mi bağımlı of anlamıyorum her şey açık açık ortada

Evet artık bunu da görmeye başladım sayenizde de hatırladım teşekkürler. Maddiyatı okulumuzu sayarsak ondan çok çok daha iyi yerlerdeyim. Kültürel olarak ailesine çok uygunum. Nasılsa hiçbir şeyine ses çıkarmıyorum diye mutlu nasılsa. Bu sebeplerden ötürü seçilmiş olabilirim…

Evlen bence diye ironi yapacaktım ama kıyamadım nedense.

Gücü falan bırak acilen ayrıl. Gücü ayrılıktan sonra toparlarsın. Ayakların totona vurarak kaç.
şunu kolaylıkla bi yazsam ona bitti ayrılıyorum diye o gücü sanki o gün toplayacağım. Bir şeyden korkuyorum ama neyden korkuyorum onu da bilmiyorum. Delirtti galiba beni

Evlenince nasıl bir evlilik olacacağını göstermiş zaten evde bebekle seni tek bırakıp kendi hayatını yaşamaya devam edecek

Bu bir ilişki değil ki.

şunu kolaylıkla bi yazsam ona bitti ayrılıyorum diye o gücü sanki o gün toplayacağım. Bir şeyden korkuyorum ama neyden korkuyorum onu da bilmiyorum. Delirtti galiba beni
Ver numarasını biz yazalım

Sindirmiş, yalnızlaştırmış seni çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…