Erkein karn a ise, yola dmeyin

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
ERKEĞİN KARNI AÇ YOLA DÜŞMEYİN

Karnım açsa çok huysuz olurum.Açlığa dayanamam ..Nereye gidersem gideyim,önce yemeğimi yerim..Çok iştahlıyım az az sık sık yemezsem şekerim düşüyor.
Çarşıya,arkadaşıma,sinemaya...Hatta yemekli bir davete..Neme lâzım ben yiyeyim de,gittiğim yerde öylesine atıştırırım..
Yemekli davette,herkesin gözleri garson beklerken,tokum ya ...yakıyorum bir sigara,dayanıyorum arkama oh!..”Yeseydin,öyle yaksaydın sigarayı”diyorlar..”Ben yiyip geldim biliyorsunuz” Defalarca da anlattım onlara.Önce bende onlar gibi yemekli davetlere aç giderdim..Aldım boyumun ölçüsünü çoktan...
Bekle ki yemek servisi gelsin.Gecikir,gecikince soğumuştur..Önlerindeki tabak şekilsiz şeylerle dolu(sararmış,içi geçmiş peynirler,salamlar,üzeri donmuş mayonezler) Aç kalırsın..Sıcak tabağı bekle ..O kim bilir ne hale gelmiştir..sert et,donmuş pilav ...Ara sıcakta sigara böreği biraz bastırır...
Birde yemeklerin sevimsizliğinden bahsedilir uzun uzun..Kayış gibi et..Ne dolması bu..Sanki haşlama pilav tıkmışlar içine..Daveti veren pişirmiş gibi,alır o da payını..Yarı aç yarı tok danslar edilir...Arada masa kontrol edilir,yeni bir şey geldi mi?..Ondandır yemekli dönüşler çorbacıya gitmek.Alkol üstü çorba bahanesi..Açlıktan...Çorba ve bol ekmekle,geceye final gelir..

Eşimle parka yürüyüşe gideriz .Israr ederim“çıkmadan önce bir şeyler ye”..Her seferinde“Ben acıkmam”der..Ama bakın neler olur.
Ben seyre dalarım.Manzara muhteşem,hava durgun..Uzaktan müzik sesi gelir...Kuş cıvıltıları mis kokular..İnanın anlatmakla olmaz.. O ne harika,o ne muhteşem manzara..
Ve dalmış bakınırken...Eşim dürter. “Yeşilim,duymuyor musun..Pazara mı gitsek yürüyüşten sonra.”.Sıralıyor alacaklarımızı,yemek tarifleri,çeşitleri.Aslında o da duygusaldır..da...Acıktı belli.Temiz hava,bol gıda..Karnım henüz tok,hatta çok tok..
Bozuluyorum “Tadını çıkarıyorduk ortamın,sırası mı şimdi” “Yani,unutmayalım alacaklarımızı”diyor..”Pazarda hatırlarım,şimdi hiç aklımda eksik meksik yok”diyorum..Bu kez o bozuluyor...“Ne olur ne olmaz,sen sırala şimdi kafanda” diyor..Diyor da.. Tok karna bu şahane ortamda....Pazar alışverişini düşünmek..
Yandan bakıyorum çok ciddi “Kalk Yeşilim kalk,pazara doğru yol alın...Anca gidersiniz diyorum” İçimden tabi ki .Kalkıyoruz...İstersen kalkma..
Bu günde aynı şey olunca,o canım kafeden bir kalkışımız var..,Çayımı bitiremeden.Sanki pazar kaçıyor da biz kovalıyoruz..
Bundan sonra eşimle parka,tok karınla gitmeme kararı alıyorum..Hadi.. der demez,açım ya.. Fırlarım artık bozulmadan...Söyleniyorum hım hım “Ben sana ye de çık diyorum” Soruyor.“Bir şey mi dedin Yeşilim”...“Tok karna çıksaydın..şimdi Pazar yollarında değil parkta olacaktık.

Yeşilimin duyguları:çiçek:

Herzamanki gibi çok güzeldi yeşilim gülümseyerek okudum :çiçek: yazdıklarında herkes kendinden birşeyler buluyor,yazıların bir harika ellerine sağlık.

mesure teşekkürler canım bazen paylaşmak iyi oluyor.bunaltısını atıyor insan:):)
içimden hım hım söyleniyorum..yazınca geçiyor:):)

Yeşilim..benim de oğluş aynı senin eşin gibi...inşallah tek derdiniz bu olsun..ama ben yolunu buldum..Yanima mutlaka onu mutlu edecek birşeyler alıyorum..bir ufak sandviç..veya iki poğça..ya da sevdiği bisküvilerden..Tam deniz kenarında çay keyfi yaparken,eşimi ve beni "Ben acıktıııımm" diye huzursuz etmesin diye..Çıkartıp veriyorum,yanına da meyve suyu söylüyoruz..Artık o da alıştı..anne yanında ne var bu gün diyor,acıkınca..Böylece keyfimize limon sıkamıyor..
Akıl vermek mi?Asla..estağfurullah..Eş dedin ya hani..ha eş,ha erkek çocuk..İkisi de aynı bana göre..O yüzden anlattım..

Tuliana..erkeğin karnı açsa..Onun için erkek dedim..benimki yanına bir şey almak istemez ki:):)Zaten bir yerlere oturuyoruz.Herşey var,maksat huysuzluk:):)
Öylesine işte...Çocuk olsa ..Ama bunlarda farklı çocuklar..En büyük çocuklarımız.

yeşilim yine bizlerin hepimizin yaşadılğı olaylardan birine çok güzel bir dille yorum getirmissin,senin çok sıradan bir olaya bile bakış açına bayılıyorum ben,okumaktan zevk duyuyorm.ellerine yüreğine sağlıkbir kez daha...çok teşekkür ederim bizlerle paylaiştığın için.

YEŞiLİM NE DERLER KALEMİNE SAĞLIK yerimseniben

ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMIŞSIN DUYGULARINI...

BİZLERLE DE PAYLAŞIP, ERKEĞİN KARNI ACIKINCA ÇEKİLMEZ OLDUĞUNU HATIRLATTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.:1hug::çiçek:

demekkı butun erkekler aynı.eskıden bu tur olaylarımı paylasmadıgım ıcın sadece benım kocam böyle sanırdım
sımdı farkedıyorum kı hepsı aynı
ne dıyelım saglık olsun onlarla zor ama onlarsızda olmuyor bılıyoruz degılmı:çiçek:

baktım bugünde "hadi şöyle yürüyelimmi yeşilim" dedi.. "yok hayatım bu gün çok işim var başka güne kısmetse"..tek başına çıktı,uğrar bir iki arkadaşına.
yok uğramamış eli dolu alış verişle döndü az önce:):):)

bosuna dememisler erkegin kalbine giden yol midesinden gecer:))ne obur varliklar bu erkekler...onlar icin en muhtesem manzara ozenle hazirlanmis bir sofra olabilir ancak:)))sagolasin yesilim bizi gulumsettin.

Yesilim cok guzel anlatmissin erkeklerin bu buyumeyen cocuk huylarini, benim esim gene evde yemegi isitmamibile bekleyemez nedense asansore binmeden telefon et diyorum bende, ne zaman uyuyecekler, sorana iki oglum var diyorum biri oglusum biri babasi

tatlı huysuz kocalara... ikinci erkek çocuğuma..(aman ikinci dediğimi duymasın ilk erkek çocuğum:):):)
teşekkürler geldiğiniz için..

yeşilim sana katılıyorum benim eşimde senin eşin gibi...o yüzden eşim açsa onunla pek dışarı çıkmam.ilk önce karnını doyurup öyle çıkarım.yemeğe gitsek bile ...

yeşilim eline sağlık ,yazılarına bayılıyorum.
hah tam buna cevap yazarken benimkide hadi ne yiyoruz diye sordu .
bu eşler hepsi aynı demek ki.

harikasın bendede aynısından var fakat benimki huysuzlaşırda çalışmadığı her pazar kahvaltı yapana kadar mutlaka beni bir delirtir.allahtan benimki tek çocukta sadece onunla uğraşıyorum.:))

pileini,etkin,çimen1..çoğu böyle işte,annelerinin oğulları:):):)
teşekkürler yorumlarınıza.

açsa sokağa çıkma, sinirliyse üstüne gitme, parası yoksa isteme, morali bozuksa keyiflendir, hasta olduklarını düşünemiyorum bile. yorgunsa birşeyler yapmasını bekleme. eğer takım tutuyorsa ve yenildiyse o başka sorun fanatikse hatta onla birlikte yas tut.

bunları yaşıyormuyum Hayır, ama gören gözlerim var,
yeşilim nedir bu erkeklerin derdi :
birde bunları yapıp karşılığında aynı ilgiyi sevgiyi göstermeyenler
var o dahada beter,

bugün adam milletine karşı tahammülsüzüm,
bu erkekler ister eş, sevgil, ister oğul, kardeş, baba (bu türüne kıyamam pek),
hele patron, yönetici, hepsi genel alıcı gurup

tabi söz meclisten dışarı :)

sevgiler selamlar, fikrine kalemine sağlık.

(bu erkekler ister eş, sevgil, ister oğul, kardeş, baba (bu türüne kıyamam pek),
hele patron, yönetici, hepsi genel alıcı gurup tabi söz meclisten dışarı :)

camdankalbim..say say bitmez..bak yorumlarına neler katıyorsun..gel sende yaz diyorum ve yazılarını bekliyorum..:):):)teşekkürler canım.

X