Ergenlik sorunlari

elifee

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2007
42
0
:çok üzgünüm: Merhaba,benim 12 yaşında bir oğlum ,3,5 yaşında da bir kızım var.Kızım ikinci evliliğimdendir.Oğlum ,hergün mutlaka beni delirtecek birşeyler buluyor.Bu aralar sürekli spor mağazaların ayakkabı bölümlerine bakıp ayakkabı beyenip almak istiyor.Kendi parasını biriktirip 6 çeşit ayakkabı aldı.Bınlar spor ayakkabılar botlar hariç!Tabii parabiriktirirkende benden sürekli para istiyor harçlığının dışında.Bu arada para harcasında nasıl olursa olsun 1 ytl,25 ykr,farketmez onu illa harcıyacak.Dikkati çok çabuk dağılıyor.Birkonuda toparlayamıyorum.Söylediğim herhangi bir komutu ;mesela oğlum ellerini yıkayınca havluyu as olur mu veya as.O havluyu asmayıp nereye gelirse atıyor.Sonrada özür dilerim diyor.Bilinçli yapmıyor.Sadece önemsemiyor.Babasıyla arası şöyle böyle.Şimdiki eşimle arası da şiöyle böyle,yani daha çok iyi ama o istemeden bozuyor.Kuralsız yaşamaya başladı .ne yapsam dinletemiyorum.Bide sinirli birden bağrıyor kardeşine falan.yani hem baba hem anne olmak zor ama ben dengeyi kurmaya çalışıyorum.Bu arada öğretmenleri çok zeki ama dikkati çabuk dağılıyor diyor.Bide çok konuşmayı seviyor.15 günde bir odasının şeklini değiştirmeye çalışıyor.Dediğinin hemen olması lazım.Yani ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım.Tek iyi tarafı benden hiç birşey saklamıyor.Bide çok yakışıklı:1yes2:

Merhaba elifee, oğlunuz ergenliğe giriyor. Sizin bu dönemleri yaşayamamış olmanız, oğlunuzun ve ileride kızınızın yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Ama bakın, ne güzel ifade etmişsiniz, oğlunuzun isteklerini önceleri fazlaca yerine getirdiğiinizi. Size önerim, oğlunuz ergenliğe tam girmeden ve tamamen kontrolden çıkmadan, yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurun. Hem oğlunuzu götürün hem de siz doğru davranış kalıpları öğrenin. Böylelikle ergenlik daha az zor geçer.
Sağlıkla kalın,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…