Doğuma Hazırlık Epidural Sezeryan ve baş ağrısı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Ayxsxenur Amine Su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
967
8
son kontrolümde dr uma,
sezeryanımın nasıl olacağını sordum

ilk doğumum genel anestezi ile olmuştu
ve 1 gün müthiş bir ağrı çekmiştim

dr a epidural olmak istediğimi söylediğimde
epidural sezeryanda bazen baş ağrısının çok fazla olduğunu söyledi

epidural olanlarda gerçekten çok baş ağrısı oluyormu?

herkeste ayrı yan etkileri olabiliyor, mide bulantısı, baş ağrısı gibi.. ama öyle çok aşırı şiddetli ağrı çeken birine hiç rastlamadım.genel anestezi daha fazla başağrısı yapar diye düşünüyorum, bende genel anestezi ile ameliyat olmuştum, ve günlerce içkili gibi başım dönüyordu zaman zaman başağrımda oluyordu, yani genel daha sarsıcı oluyor.herkeste farklı reaksion gösterir mutlaka, ama epidural daha hafif bir uygulama genele oranla. herkeste aşırı baş ağrısı olacağını sanmam cunku her yapı farklıdır. doktorunla tekrar görüşün veya başka doktorlardan da fikir alın bence.

rahat bir doğum dilerim :))

teşekkür ederim
genel anestezi gerçekten çok kötü oluyor
aynı ağrıyı çekmek istemiyorum,

ama bende ameliyathane korkusu da var

arkadaşlar ben doğumumu spinal sezeryanla yaptım dr.tavsiyesiyle ama çok memnun kaldım hiç baş ağrım olmadı ama dr.bol bol su içmemi söylemişti bende öyle yaptım.tekrar doğum yapmak nasip ederse gene aynı şekilde isterdim.ameliyat sonrası ağrıyı karına konulan kum torbasını hiç hissetmedim.buarada bende ameliyathaneden çok korkuyordum hatta beni dışarıda bayıltıp öyle içeri alsınlar derdim.ama o an öyle bir psikolejide oluyorki insan biran önce bebeklerime kavuşmak için hiç birşeyi gözüm görmemişti.ama tavsiye ederim ilk sen görüyorsun bebeğini mükemmel bir duyguydu.

canım konya da kime gittin
sezeryanını kim yaptı?

aslında ben özel selçulkuya NİL hanıma gidiyordum doğumumda onda olacaktı fakat ikiz gebelik olduğu için birde erken doğum yaptım 33 haftada nil hanım ne olur ne olmaz kuvez sıkıntısı yaşayabiliriz diye tıp fakültesine sevk etti ordada boş kuvez olmadığı için başkent hastanesinde oldu doğumum.Ayla hanım yaptı sezeryanımı..

arkadaşlar ben doğumumu spinal sezeryanla yaptım dr.tavsiyesiyle ama çok memnun kaldım hiç baş ağrım olmadı ama dr.bol bol su içmemi söylemişti bende öyle yaptım.tekrar doğum yapmak nasip ederse gene aynı şekilde isterdim.ameliyat sonrası ağrıyı karına konulan kum torbasını hiç hissetmedim.buarada bende ameliyathaneden çok korkuyordum hatta beni dışarıda bayıltıp öyle içeri alsınlar derdim.ama o an öyle bir psikolejide oluyorki insan biran önce bebeklerime kavuşmak için hiç birşeyi gözüm görmemişti.ama tavsiye ederim ilk sen görüyorsun bebeğini mükemmel bir duyguydu.

teşekkür ederim canım
güle güle büyüt bebeklerini

sanırım birden fazla?

bol bol suyun faydası var demekki

aslında ben özel selçulkuya NİL hanıma gidiyordum doğumumda onda olacaktı fakat ikiz gebelik olduğu için birde erken doğum yaptım 33 haftada nil hanım ne olur ne olmaz kuvez sıkıntısı yaşayabiliriz diye tıp fakültesine sevk etti ordada boş kuvez olmadığı için başkent hastanesinde oldu doğumum.Ayla hanım yaptı sezeryanımı..

Canım güle güle büyüt bebişlerini
sanırım tüp bebek değilmi?

ben hikmet karabacak tan
anıttaki naciye sandıkçıya başladım 1 aydır

anıt hastanesinde küvez varmış ama solunum cihazı yokmuş
dr um söyledi
solunum cihazı gerekirse başka hastaneye yönlendiririm demişti,

2000 yılında bende epidural sezaryanla oglumu dogurdum. Bas bel agrım vs hiç olmadı. Ve dogum sonrası ilk saatlerde agrı acı cekmedim aynen bir arkadas daha yazmıs kum torbasının varlıgının farkında bile değildim insalah agustos gibi tekrar dogum yapacagım ve yine epidural dusunuyorum

kızlar ben daha 12 martta sezeryanla doğum yaptım epispi diye birşey yaptılar yani hem epidural hem spinalmiş belden iğneyle hiç birşey duymadım sonrasında yoğun bakım odasında sadece biraz karnımda ve belimde ağrı oldu oda morfin vurdular hemen geçti bir dahada ihtiyacım olmadı zaten hastanede bir gün kaldım çıktım ertesi gün yürüyerek ne baş ağrısı ne başka ağrı hiç olmadı üçüncü gün karnımdaki dikişlerin acısı bile geçti şuanda evin içinde koşturuyorum bile kum torbası fln koymadılar o neyin nesi anlamadım bana koymadılar öyle bişi çok rahat geçti tavsiye ederim hepinize doğumda bebişimide hemen gördüm süper oldu:ecrin_bebek:

X