Ephesus Princess Oteli / Kuşadası -deneyim-

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.072
Bu sene yaz tatilimi Kuşadası'nda, Ephesus Princess Oteli'nde geçirdim. Genel anlamıyla memnun kaldığım otelin detaylarını sizlerle paylaşmak istedim.

* Otel, İzmir Adnan Menderes Havaalanı'na, özel araçla 45 dakika mesafede.

* Otel, bulunduğu çevrenin doğal yapısından faydalanan akıllıca bir mimariyle inşa edilmiş. Yol cephesinden baktığınızda tek katlı bir otelin lobisine
adım attığınızı düşünürken, otel binası deniz seviyesine doğru 8 kat inmekte. Yani plajın arkasında otel binasının yükseldiği bir
yamaç var. Hem bu nedenle hem de binanın kuzey cephesine bakması nedeniyle güneş karşıdan değil de arkanızdan geliyor.. Bu da sıcaklığın, çevreye
göre 5-6 derece daha düşük olmasına yol açıyor. Kuşadası'nın rüzgarlı havasını da düşünürsek, sıcaktan bunalmadan tatil yapabilirsiniz.

* Otel çalışanları, daha önce hiçbir otelde görmediğim kadar çalışkan, disiplinli ve güler yüzlü.

* Temizlik isteyip istemediğiniz konusunda fikir beyan etmenize gerek yok. Her gün odanız düzenli olarak temizleniyor.

* Çocuklara yönelik animasyon oldukça fazla. Çocuklu ailelerin rahatlıkla tatil yapabileceği bir ortamı var.

* Plajı mavi bayraklı. Deniz tahmin edeceğiniz gibi çok güzel. Hamama değil de denize girdiğinizi hissettiren derecede ve pırıl pırıl..

* Plaja ulaşabilmek için 180 tane basamak inmeniz gerekiyor. Yani yaklaşık 9 katlı bir bina.. Ancak bunu yapmaya mecbur değilsiniz.
Plajdan, lobiye her yarım saatte bir araç kalkıyor. (shuttle) Ayrıca gün boyu plajda da geçirebilirsiniz. Hem cafe bar hem de snack
bar akşam 18:00 e kadar yiyecek/içecek servisi yapıyor.

* Yemekler lezzetli. Ancak biten yemeğin yerine yenisi sunulmadığından ve siz de yemeğe geç inenlerdenseniz, başlangıca göre
daha az çeşitle yetinmek zorunda kalıyorsunuz. Yemek servisi 19:00 da başlıyor. Doğru düzgün bir masada oturmak istiyorsanız; ya servisten
yarım saat önce gidip masa tutacaksınız (başka işiniz yoksa tabii) ya da yemek yiyenlerin ayrılmalarını bekleyerek, daha geç vakitte geleceksiniz.

* Bu handikapa karşılık otel bünyesinde, önceden rezervasyon yaptırarak gidebileceğiniz Alacarte Restaurantlar mevcut.
(İtalyan / Çin / Binbir gece / Agora meyhanesi / Balık restaurant)

* Türk kahvesi ve demleme çay içebileceğiniz Cafe Turco, canlı müzik (gününe göre gitar veya keman) eşliğinde şarap içebileceğiniz Şarap Evi ve disco
diğer eğlence mekanları..

* Oda seçimi olarak 2 alternatifiniz var. Standart otel odalarında veya tesisin bahçesine serpiştirilmiş village tipi odalarda kalabilirsiniz.
Bizim kaldığımız village odanın otele uzaklığı 5-6 dakikaydı ama şansınıza daha arkalarda olan bir oda düşerse mesafe, temponuza bağlı olarak
10-15 dakikaya çıkabilir.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar..

Tatil sırasında çektiğim fotoğrafları da ilişikte ekliyorum, sormak istedikleriniz olursa buyrun lütfen.. yerimseniben

Merdivenlerden sahile inerken manzaralar :

Merdivenlerden çıkarken, soluklanmak için kısa ama güzel gezinti yolları var..

Plaj snack bar :

İskeleden otele bakış :

Bu açıdan, yamaçtaki village tipi evler de görünüyor..

Sahilin ön kısmı doldurma yöntemi ile genişletildiğinden denize, belli aralıklarla düzenlenmiş alanlardan girilebiliyor.

Diğer alternatif olarak denize iskeleden de girilebilir.

Village tipi evler ve otel/plaj arasındaki yollarda manzara, günün her saatinde görülmeye değer..

Sahile ulaşmak için merdiven kullanmak istemeyenler için de yarım saatte bir shuttle servisi var.

Aşağıdaki manzaralar eşliğinde traktörle, 5 dakikada sahilde lobiye ulaşabilirsiniz.

Manzara müthiş insan hiç sıkılmaz ya:asigim:

Ay bi'de öyle bir anlatmışsın ki insanın şimdiden bikaç eşya alıp yola düşesi geliyorsırnaşık şey

Seneye benide götürsene-tatlicadiarzu-

bizde bu ağustos ayında ordaydık.hatta bende profilime ekledim resimlerini.bizde çok beğendik oteli.bu arada siz ne zaman oradaydınız....

Tamam anlaştık, bunun için ekstradan bi' bavul alıyorum yanıma.. şakkıdı Şeniz
bizde bu ağustos ayında ordaydık.hatta bende profilime ekledim resimlerini.bizde çok beğendik oteli.bu arada siz ne zaman oradaydınız....
Ağustos son haftasında oradaydık.. :1rolleyes:

Sevgili arkadaşımın isteği üzerine; village tipi evlerin fotoğraflarını da ekliyorum. Ancak bunları ben çekmedim. Otelin sitesinden aldım.. yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…