endometriozis

gibguygamze

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2016
20
11
merhaba arkadaşlar size kısaca başımdan gecen süreci anlatmak istiyorum gecen yıl birden fenalaştım karnıma bir ağrı saplandı neye uğradığımı şaşırdım apar topar hastaneye gittik doktor baktı kist patlamış içerde kanama var acil ameliyata alın dedi o an dondum kaldım kist olduğunuda bilmiyordum neyse ameliyat sonrası sol yumurtamı ve tüpleri almışlar doktor mecbur kaldık canını kurtardığımıza şükret dedi bekarım tek yumurta tüp alınca günlerce ağladım kendimi çok üzdüm halende aynıda durum çok fazla doktora gittim ankarada bulunduğum ilde hepsi yapılacak bişey yok ama evlen bir an önce dedi bu arada yasmine başladık hemen tekrar kist olmasın diye doktor evlenince bırakırsın dedi gecen doktora gittim sph değeri 19 çıktı ve yumurtalık rezervin çok az menepoz kapılarını açmışsın dedi hapı bırak bır ay bakalım o zaman ne olucak değerler dedi inanın çok zor bir durum hele ki bekar bir insan için daha da zor kimseyle görüşmek istemiyorum çünkü bu durumu nasıl söyliycem benı böyle kabul etmek zorunda değilller biliyorum çocuk konuusnda sıkıntı yaşayacağım testere dişli aslan pençesi çayını yapıyorum o değeri dengelemesi için bu arada yumurta rezervimde azmış tek yumurta olup hamile kalan var mı yada bu hastalıkta nasıl bır yol izlediniz evlenmek çare belki ama sırf bu yüzden bakarsam ilerde çok mutsuz olurum diyede korkuyorum zaten böyle bir durumu erkekler kabul etmez diye düşünüyorum yaşımda 27 Allah kimsenin başına vermesin psikilojimi alt üst etti bu ani ameliyat ve sonrası yaşananlar

Cnm neden moralini bozuyosun allah ol der ve hersey oluverir hic belli olmaz bakarsin diğer problemi olmayan insanlara gore daha cabuk gebe kalirsin sikma tatli canini rabbim karsina iyi bir insan cikarsin her seyden onemlisi bu şimdi ve kesinlikle evleneceğn insana bu durumu anlatmalisin ben evliyim ben de adenoymyosis hastasiyim seninkinin içte olusan sekli alti aydır gebelik istiyorum ama olmadi daha ve sen dua et benim gibi agrin yok adet dışı dahi tutunca intihar edesim geliyor sukret bence seni cok iyi anliyorum rabbim hayirli kismet versin inşallah

Üzülme arkadaşım. Sokaktaki her 10 Kadından birinde çikolata kisti var diyor benim Dr Um. Tabiki evleneceksin. Aksini Düşünme. Ama evleneceğim kişiye durumu anlat. Çocuk sahibi olmam biraz zor olabilir zaman alabilir de. Zaten seviyorsa anlayacaktır seni. Bir de ümitsizliğe kapılma. Evlenince tüp bebek merkezinde yaptırırsın tedavini. Eğer normal şartlarda olmazsa tüp bebek yaparsınız. Ümitsizlik yok yani. Neçe olmaz senin çocuğun denilen Kişilerin çocuğu oluyor. Öyle düşün ve bol dua et

Merhaba,
benimde sol kasik ağrisi ve bel ağrisi şikayetim vardi. Kontrollerde herhangi bir kist oluşmu yok ancak endometriozis olabilir dendi. Herhangi bir ilac tedavisi falan da vermediler. Benim ağrilar siddetli olmasada hala devam ediyor. 7 aydir da cocuk istememize rağmen olmadi. Ne yapacagimi bilmiyorum.benzer durumda olan varmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…