Jinekoloji Endometrioz ameliyati sonrasi gebelik

Nerminnnnaaa11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
13
4
31
Merhabalar.4aydir evliyim.Kararsiz bir vaziyetdeyim.3ay önce cikolata kisti ameliyati oldum.Ameliyat sonrasi doktor bir yil icerisinde cocugun olacagi karantisini verdi.Bu ameliyati cok iyi bir doktor yapdi ve bahaliya.Fakat şua
nda ben bir kac yil cocuk yapmamayi dusunuyorum.3 ay sonra kontrola gidicez.Sizce,dogum kontrol hapi kullansam,kontrola gitdigimde,bu hemen anlasilirmi.İleride cocugum olmazsada eşim beni suçlar,doktor boyle demisdi falan
Kararsiz bir durumdayim,ne yapacagimi bilmiyorum

Kullandiginiz hap tekrar kist yapabilir mi?once bunu arastirin.daha cok yeni evlisiniz cocuk istememekte haklısınız ama esinizle konusarak halletmeye calissaniz su an hazir hissetmediginizi yada doktorunuzla konusun ve size zarari olmayacak bir ilac onermesini soyleyin kafaniza gore kullanmayin en azindan

Spiral kullanarak korunmaniz daha iyi olabilir. Ama herseyden once esinize henuz anne olmaya hazir hissetmediginizi, daha yeni evli oldugunuzu ve onunuzde uzun yillar oldugunuzu aciklamaniz daha etik olur. Adam her ay umutla gebelik haberi beklerken gizli gizli is yapmaniz dogru degil. Ha konusmaniza ragmen hala bebek konusunda israr ediyorsa o zaman doktora danisarak en uygun yontemle korunursunuz

Doktor size hemen çocuk yapın/yapmalısınız dememiş ki.

Genelde bu tür operasyonlarda doktorlara en sık sorulan sorular " hamile kalabilir miyim /çocuğum olur mu / ne zaman olur vb" etrafinda döndüğü için, size bir sorun olmayacağını aktarmış.

Hemen çocuk sahibi olmak istemiyorsanız , korunmalısınız zaten. Doktora kontrole gittiğinizde, bir süre çocuk istemediğinizi söyleyin ve kendinize en uygun korunma yöntemi için kendisinden de fikir alın.

Hemen çocuk sahibi olmak istemiyorsanız mecbur korunacaksınız zaten. İleride sorun yaratır mı gibi sorularınız varsa doktora danışın o size cevabını verir.
Gizli kapaklı iş çevirmeyin konu ne olursa olsun

teşekkür ederim arkadaşlar,fikirleriniz için,evet haklisiniz,bencede eşimle konuşmaliyim,ama beni anlayacagini düşünmüyorum,doktor ameliyat oncesi çoçuk isteyib-istemediğimizi sordu,biz de evet dedik,yinede doktorun kendisiyle konuşmak en iyisi,doğru

Canim oncelikle gecmis olsun.doktora danismadan hap kullanma.zaten ameliyatta rezervin etkilenmistir.hapla iyice bozma rezervini

Bide hangi doktora oldun ameliyatini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…