Endise problemi yasiyorum

gxuxldestem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
27
0
55
sevgili doktorcuğum bende yıllardır endişe problemi vardı yakınlarımı kaybetme korkusu, çocuklarımın başına kötü bir şey geleceği korkusu, sürekli mutsuzluk vs. 1,5 yıl öncede aniden babamı kaybedince artık eve gelen telefonlara kötü bir habermidir acaba diye bakamaz hale gelmiştim gece yatarken telefonun fişini çekip yatmaya başlamıştım. en sonunda bir psikiyatrise başvurdum bana anksiyatiye bozukluğu teşhisi koydu ve paxil verdi yaklaşık 8 aydır günde 1 tane kullanıyorum ama sürekli yorgun, bitkin, halsiz ve herşeyden önemlisi devamlı uyku halindeyim sürekli uyuyorum özellikle sabahları bir türlü uyanamıyorum bu da benim günlük yaşantımı çok etkiliyor yakınlarım benim bu halimden çok şikayetçi doktoruma bunları anlattığımda ise bana ilaca birkaç ay daha devam etmem gerektiğini söylüyor sizce doğru yoldamıyım ilaca devam etmelimiyim yoksa bırakmalımıyım lütfen bana yardım edin şimdiden cevabınız için teşekkür ederim

Başınız sağolsun Güldestem. Anksiyete Bozuklukları salt ilaç ile tedavi olmaz. İlaç tedavinizin yanısıra mutlak bir psikologa da başvurarak düzenli terapi görmelisiniz bir süre. Farmakoterepi+psikoterapi kombinasyonu doğru tedaviyi oluşturur.
Sağlıkla,
Dr. Meltem KAvcar Sırmalı

X