En Sevdiğiniz Rock / Metal şarkısı nedir?

Moonspell Everything invaded tavsiye ederim, süperdir, biraz inişli çıkışlı bir şarkı ama tam istediğiniz tarz mı bilemiyorum?

Moonspell Everything invaded tavsiye ederim, süperdir, biraz inişli çıkışlı bir şarkı ama tam istediğiniz tarz mı bilemiyorum?
Teşekkür ederim cevap için :) Şarkıyı dinledim güzel ama adam çok boğazdan böğürüyor bilmiyorumkismile Ben bukadar bağarmayı sevmiyorum,böyle çığlık sesleri olunca arada ama bayılıyorum Judgement'teki gibi.

evet biraz death gothic metal' e giriyor da kendileri :) bende bu tarz vokallere bayılııyorum :)
hmmm dur bakiim düşüneyim biraz Judgement tarzında bulursam haber veririm cnm...

Empyrium - Die Schwäne im Schilf

öneririm, aradığın bu tarz mı bilmiyorum ama o sakinlik/ sukunetin içinde şarkının devamındaki çıldırış değildir de nedir Yalnız biraz fazla derin, melankolik, sert ve depresiftir baştan uyarayım.

Almanca istemem, hele ki doom metal hiç olmasın dersen;

Dream Theater - Space-Dye Vest ( sadece giriş melodisi için bile dinlemeye değer)

tabiki BON JOVİ-ITS MY LİFE ..telimin de melodisi zaten :))

şebnem ferahın bütün şarkılarını seviyorum ...

Çok fazla var aslında ama birini yazmak gerekirse..Şu an için..

Darkthrone-Under A Funeral Moon ve
Darkthrone-The Dance Of Eternal shadow diyorum. kötükedihüso

Satyricon -- The Pentagram Burns
Satyricon -- K.I.N.G
In Flames -- The Chosen Pessimist
Take This Life
Alias
Come Clarity
Dahaa uzar giderr... Çookkk var sevdiğim ve dinlemeye doyamadığım...

Atlantis önerdiğin şarkılar çok güzelmiş...tşk.ler ben yeni gruplar keşfetmeyi seviyorum, dream theather'ı bilirdim gerçi ama empyrim u ilk kez duydum hoşuma gitti , almancayı çok şarkılara yakıştırmam ...ona rağmen beğendim

Ben birde melankolik death metal ve death vokal çok seviyorum...
Rapture "Songs for the withering" albümündeki şarkıların tamamına bayılırım, tek tek isimlerini yazmayayım şarkıların şimdi.... :)

dream theater zaten müzigin babalaridir bence..nesli tükenmis müzisyenler

ama empyriumuda oldum olasi yani onlar olduolasi sevdim..zaman zaman melekoliye bogsada beni depresiv hallerime iyi gelmesede ..seviyorum ben bu utangac iclerine kapanik adamlari

Almanca bana göre de kulağa çok hoş gelmemekte, buna rağmen empyrium tüm olumsuzlukları bertaraf edecek güzellikte parçalar yapmakta.

Pia senin de bu grupları sevmen hiç şaşırtmadı beni:) Varsa pek bilinmedik bu tarzda gruplar önerini isterim, yeni gruplar keşfedelim.

ben cok degiskenim atlantis, tek sucum haziran dogumlu olmam

bazen en baba meyhanecilere tas cikarir fasillar yaparim
bazen hindistanin bir köyünden etnik bi sarkiciyi aylarca dinlerim
vangelisle entellektüel kiliklara girerim
ama tabi dersen ki seninkini söyle metal rock derim

sayabilicegim cok isim var
ama bu tarzin mihenk taslari bana göre sunlardir

Beatles
Deep Purple
Jimi Hendrix
Led Zeppelin
Bob Dylan (özellikle joan beaz ile birlikteyken)
Queen
Rolling Stones

arada cIzIttigim oluyor
Amon Amarth
Amorphis
Depeche Mode
Iced Earth
Iron Maiden
Manowar
Marduk
Megadeth
Opeth
Nightwish
Sepultura
Pearl Jam
Red Hot Chili Peppers
Guns N' Roses

son yenilerde
Muse (arada)
Radiohead
Deftones
Drowning pool
Fear Factory
Breaking Benjamin

eminim bi cogunu biliyosundur..aklima ilk gelenleri yazmak istedim..

Teşekkürler Pia, hepsi severek dinlediğim gruplar, uzun zamandır Deftones dinlemiyordum, iyi müzik yapıyorlar nedense unutmuşum dinlemeyi:) Hatırlattığın için ayrıca teşekkürler:)

Etnik müzik özellikle son yıllarda benim de tercih ettiğim hatta önceliği verdiğim bir tür oldu, İrlanda müziklerine bayılırım bir de, adı duyulmamış enfes müzik yapan grupları keşfetmek o müziği sanki sadece sana yaptığını sanmak çok keyifli oluyor:)

Senfonik metal sevenler için Alman grup Haggard'ı da öneririm.

Stratovarius - Eternity

Tool- Schism / Reflection

Nick Cave - Oh My Lord / Henry Lee / Loverman

ve kesinlikle Morphine'den Rope On Fire parçasını dinlemenizi tavsiye ederim. Hüznün parçasıdır, doğu ezgileri ile mest eder.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…