En net gluten hassasiyeti belirtiniz neydi

nimbus2bin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
668
246
Merhabalar konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum. Gluten hassasiyetim olduğundan şüpeleniyorum. Daha önce doktora gittim endoskopiydi galiba istediği tam hatırlamıyorum korktum yaptıramadım. Karnımda müthiş bir şişlik oluşuyo nerden baksan 4 5 aylık hamile gibi görünüyorum. Özellikle yemeklerden sonra çok şişlik yaşıyorum. Diyetini yapmayı denedim ama bir teşhis olmadığı için motivasyon sağlayamadım bıraktım. Sürekli doktorada gitmek istemiyorum. Çok net belirtileri nelerdir eğer gerçekten olduğunu düşünürsem mecburen bu sefer gidip testleri yaptırıcam. Şimdiden teşekkür ederim

Bende de aşırı göbek oluyor, yani bazen 3 aylık hamile olabileceğimi düşünecek kadar..
Bir de cildimde özellikle bel ve kol kısmımda pütür pütür sivilce gibi ama sivilce de değil, isilik gibi şeyler çıkmaya başlamıştı. Makarna ve ekmek tüketimini azalttım, zamanla geçmişti

O çıkan şeylerde yanma batma hissi yaşadınız mı. Benim bacaklarımın üst kısımlarında kırmızı benekler oluştu batma hissi var acaba gluten yüzünden olabilir mi diye düşünüyorum

Ishal. En ciddi belirtisi ishal.

Gluten hassasiyeti, colyak ve crohn testini devlet hastanelerinde gastroenteroloji bolumu yapıyor.

O çıkan şeylerde yanma batma hissi yaşadınız mı. Benim bacaklarımın üst kısımlarında kırmızı benekler oluştu batma hissi var acaba gluten yüzünden olabilir mi diye düşünüyorum
Yok hayır olmuyor.
Bahsettiğiniz gibi yanma batma veya kaşıntı varsa herhangi birşeye alerjiniz olabilir belki.
Benim kardeşimin de sivilcelenmesi oluyordu, ondada gluten hassasiyeti var ve biz sivilce sebebini gluten zannediyorduk ama güneş alerjisi çıktı mesela, sivilcelenme sebebi gluten değilmiş..

Şişlik seninkisi gibi canım mercimek bulgur ondan sonra yulaf bunlar yapıyor ekmek hele mayalı şeyler aman Allahım anlatamam sana bide ben yoğurtlu ayran aşı çok seviyorum çorba hep yer yer şişerdim meğersem buğday felan da yapıyormuş tabi ki diyetisyenimle beslenme hazırlarken şişlik olmadığını anladım çünkü tamamen yeme alışkanlığı değiştirdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…