Aile Planlaması Emzirirken nasl bi korunma yntemi izlediniz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mertcik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
42
0
43
merhaba arkadaşlar benim 17 aylık oğlum var ve ben onu emziriyorum sorum emzirirken doğum kontrol yöntemi olarak hap kullanan var mı acaba ben kullanıyorum ama hep şüpheliyim :ecrin_bebek:

benim doktorumda bana kullan demıstı ama ben kullanmıyorum.emzırırken sadece progestron ıceren dogum kontrol haplarının kullanılacagı soylenıyo ama oda turkıyede yokmus.

merhaba arkadaşlar benim 17 aylık oğlum var ve ben onu emziriyorum sorum emzirirken doğum kontrol yöntemi olarak hap kullanan var mı acaba ben kullanıyorum ama hep şüpheliyim :ecrin_bebek:

sen ordaki dr lara bakma bırak hemen... hormon salgılıyo biliyosun bebişine ileride büyük zararlar verir...
sadece progesteron içeren haplar kullnılıyor onlarda türkiyede yok...:1no2:ben implant kullanıyorum şu anda...

bu arada burdurun neresindensin... ben de yarı burdurlu sayılırım...tanış çıkmayalım...

Son düzenleyen: Moderatör:

burdur tefenni ilçesindeyim canım kafam karmakarşık olduya offff

ben hap kullanmıştım 6 aydan sonra sütü azaltıyor başka bişi yapmaz dedi doktorum ama nasıl bir olumsuz etki yapar bilmiyorum diane 35 kullanıyorum ben. sütüm zaten azdı hapa başlayıncada iyice gitti 7 ay emzirebildim ben kızımı. zaten 2 yaşına yaklaşmış oğlun emzirmeden kesince tekrar başlarsın hapa kafan karıştıysa bırak için rahat olsun. nede olsa bir çok korunma yöntemi var. allah bebişine hayırlı ömür versin güzel günlerini göresin inş. (amin cümleyle beraber tabi ) 6 aydan sonra kullanılabiliyormuş doktorum 6 ay beklememi sölemişti bana

teşekkürler canım benim oğlum 17 aylık başlayalı 1 ay oldu sakıncası yoksa devam edeyim o zaman normal yemek yiyo zaten genelde gece emiyo

Arkadaşlar nasıl Türkiye de yok progesteron hapları yaaa ? eminmisiniz ? Geçen sene ben 2009 temmun anne adaylarındandım ve iğneler biraz acıttığı için bir süre için progesteron haplardan kullanmıştım..Dışardan falan da getirtmedim..Normal bir yurdum eczanesinden almıştım progesteron haplarını...

Doktorum doğum kontrol hapını tavsiye etmediklerini söylediği için deri altı implant yaptırdım ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…