emzirirken mama kullanan var mı

monpetit

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
1.694
1
47
merhaba kızım 5. ayına girdi kilosu 6,650 gr boyu 63 cm doktorumuza göre herşey iyi gidiyor ama bize mama kullanabileceğimizi söyledi.
3 gün elma verdim şimdide muz vermeye başladık şimdiye kadar anne sütiü dışında bişey vermemiştik
Aranızda hem anne sütü hemde mama veren varmı
Ben mama vermek istemiyorum silerin deneyimlerinden yararlanmak istedim şimdiden teşekkürler...fisfisfis

niye mama vermek istemiyorsun ki ?eğer bebeğin yiyorsa mama ver canım korkma biberonla beslemediğin sürece memeyi bırakmaz şimdiden başlarsan ilerde çok faydası olur..benmi kızım hiç istemedi 10 ayına kadar şimdi 18 aylık daha doğru dürüst çiğneyemiyor eğer 6 aylıkken falan yedirebilseydim şimdi öğrenmiş olurdu ..

Selam benim oğlum daha 1.5 aylık hem meme hemde mama veriyorum sütümün yetmediğini düşündüğüm için dr muz sütün yeterli dedi ama çok ağlıyo ve aranıyor memeden sonra bende mama veriyorum mecburen.

benim kızım 2 aylık olduktan sonra yeterli kiloyu alamadığından mamaya başladım.. şuan hala mama yiyor ve emiyor. yoğurt yiyebilir bazı çorbalar var bebek için onlardan da yapabilirsiniz 6 ay sonrası başlanıyor ama bazı bebekler 4 ay sonrasıda başlıyor.

bende mama kulanıyorum canım 2 ay emzıre bıldıım kızımı sımdık 6 sına gırecek ama ole hazır mama almıorum alsamda yemıor zaten kızım evde sebze corbası falan yapıorum gunluk sabahları bebe bıskuvısıs nısasta sutlu muhalebı yapıorum unu kavurup sut ıle pısırıorum pırınc unu verıorum bırde kucuk bıberona ıhlamur kaynatıp verıorum ıkı gunde bırde taze meyve sıkıp verıorum elma ıle havuc bu kadar evde meyvekı yogurt yapıp verıorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…