EMZİRİRKEN KORKUYORUM, TECRÜBELİ ANNE ADAYLARI DESTEK LÜTFEN ..

tubikomo

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
240
87
31
Merhaba hanımlar
36. Haftama girdiğimde suyum geldi ve sezeryan ile doğum yaptım. Bebeğim şuan 10 günlük. Herşeyi normal diyor doktorlar küvöze falan girmedi çok şükür. Yalnız bir sorunum var bebeğimi emzirirken genzine sürekli süt kaçıyor aşırı korkuyorum hemen yan çeviriyorum ama sakin kalmayı başaramıyorum. Bu süreçte annemde kalıyorum çok destek oluyor ama korkum bi türlü gitmiyor. Korkudan sütüm kesilecek diye endişe ediyorum. sürekli ağlamak geliyor içimden ağlayınca da tansiyonum 15/16 lardan aşağı inmiyor. Ağlamalarıma , korkularıma asla engel olamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz,

Merak etme o kadar kolay süt kesilmiyor, lohusayken hangimiz delirmedik korkmadık ki, ben ilk 5 gün hiç uyumadım bebeğim kusar boğazına kaçar diye halüsinasyon görmeye başlamıştım, sütün çok mu tazyikli acaba? Öyleyse emzirmeden önce biraz sağıp sütü sakinleştirebilirsin

Bebeği emzirirken dik pozisyonda tutun. Arada bıraktırıp nefes aldırın sonra devam etsin. Korkmayın bebekler çok güçlü

Yavaş yavaş alisacaksin. Sütün tazyikli geliyordur, bebiş de emişi kuvvetliyse kaciyordur.

Ay bu benim de kabusumdu. Emzirirken korkuyordum. Zaman geçtikçe süt de azalıyor bebeğin emme kapasitesi de artıyor ama şu an için makas gibi meme ucunu tutabilirsiniz. Süt akışı azalır.

Henüz ikinizde alışık değilsiniz sen vermeye o almaya. Zamanla emmeyi kendine göre ayarlamayı öğrenecektir. Korkacak bişey yok sağlıkla büyütün

Biz de ilk günler böyleydik. "Nasıl büyüyecek bebeğim?" derdim. Hep diken üstündeydim ilk çocuk böyle oluyormuş. Oğlum iki yaşında şimdi bir bebeğim daha olsa her şey çok kolay gelir. Bu sorunu çoğu anne yaşıyor öncelikle sakin olun. Sütünüz tazyikli geliyor ki bu iyi bir şey sütünüzün çok olduğunu gösterir. Bebeği emzirmeden önce ilk hızlı çıkan sütü sağmanızı öneririm. Çok değil bir 10 ml kadar sağsanız yeterli.ardından gelen süt daha yavaş gelecektir. Zaten büyüdükçe sütünüzün akış hızına alışacaktır bebeğiniz. Korkmayın; siz emzirmeyi, o da emmeyi ilk defa öğreniyor.

Çok teşekkürler, inanın emzireceğim zaman annemi yanıma çağırıyorum. Daha çok küçük zaman nasıl geçicek nasıl büyüyecek bilmiyorum.. mememi vermeden evvel hatim indiriyorum resmen çaresizlikten. Allah yardımcım olsun benim ve benim gibilerin ..

Ay bu benim de kabusumdu. Emzirirken korkuyordum. Zaman geçtikçe süt de azalıyor bebeğin emme kapasitesi de artıyor ama şu an için makas gibi meme ucunu tutabilirsiniz. Süt akışı azalır.
Bir kaç video izledim daha dik tutmaya çalışıyorum bebeğimi .. sanki az önceki emzirmemde biraz işe yaradı gibi .. umarım gördüklerim son olur bir daha yaşamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…