Aile Planlaması emzirirken doğum kontrol hapı kullanmak...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

feyza25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
916
5
merhaba.

şuan 4 aylık oğlum var doğumdan itibaren halen regl olmadım..spiral taktıramıyorum..şuan eşim korunuyor ama bunada güvenmiyorum..doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum..emzirirken hapın yan etkisi oluyormu ..kaçıncı ayda başlamak gerekiyor..hamilelikten önce myralon diye hap kullanmıştım bende 10 kilo fazlalık yaptı..yan etkisi olmayan hap hangisi önerebilir misiniz?...

canım hapların yan etkisi kişiden kişiye değişiyor,bazı bünyede yan etki yaptığı gibi(bunlardan biriside kilo almak) bazı bünyedede hiç yan etki yapmıyor,mesela ben yasmin kullanıyorum,hiç bir yan etkisini görmedim,,emzirirken hapın anne sütünü artırdığını arkadaşımdan biliyorum,eğer şu anda prezarvatif dışında bir korunma yapıyorsanız,geri çekme gibi dikkatli olmanı öneririm,,hapıda doktora sorarak başlamanı tavsiye ederim...

bende emziriyorum.6. aydan sonra dogum kontrol hapı kullanıalbılıyor.ayrıca dogum kontrol hapları sütü arttırmıyor aksine azaltıyor.içindeki hormonlardan dolayı..ben 2 ay kullandım ancak başka nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…