Emziririken adet düzensizliği

tatlifincan

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2023
117
56
29
Merhaba arkadaslar. İyi geceler. 6 aylık bebeğim var. İkinci ayında adet oldum. Ama adet olmaya başlamış başlayalı düzensizlik geçmedi. Süresi de uzadı. 28 günde bir döngü devam ederken şimdi 35 bazen 40 bazen daha fazla da olabiliyor. Emzirmeden kaynaklı mı? Emzirmeyi bıraktığımda düzeliyor mu? Ya da kadın doğum uzmanına gitmeli miyim? Normal mi bu?

Merhaba. Ben iki yil emzirdim oglumu ve emzirdigim sure boyunca adetim hic gelmedi. Dr kimi kadinda gelmez kimi kadinda normal devam eder kimi kadinda ise duzensiz gelir tedirgin olmayin, emzirmeyi kesince ve bir sure sonra hormonlariniz normal seviyeye gelince duzelicek demisti. Oyle de oldu. Emzrmeyi biraktiktan sonra yanls hatrlamiyorsam ikinci ayda gelmeye basladi duzenli bir sekilde. Ve 3 yildir da duzenli devam ediyor..

Teşekkür ederim canım. Doğumdan sonraki 2. Ayında oldum ama hiç düzensizlik yaşamamıştım doğuma kadar. O yüzden biraz tedirgin olmuştum.

Reactions: FyL
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…