emziren anneler mamada veriyormusunuz?

ecenaz07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
95
0
Kızlar sanki sütüm doyurmuyor gibi tam emin deilim dr gittiğimizde soracam dr gerekli görürse mamaya başlarım. az emiyor birde uyku düzeni az ve ağlıyor uyutma zorluğu çekiyorum sizlerdede öle olan varmı acaba doymuyor mu? Emzikte tutmadı
diliyle itiyor emziği emzik damaklımı kullanıyorsunuz emzik nasıl alıştırdınız yardımcı olursanız fikir verirseniz sevinirim. kaydirigubbakcemile5

Ne kadar emzirirsen o kadar sütün olur.İlk 6 ay sadece anne sütü:lepi:

Son düzenleme:
emen bebeklere emzik verilmesi uygun görülmüyor. eğer almadıysa da hiç alıştırmayın bence. sütünüz de emzirdikçe artacaktır. hemen mamaya başlarsanız emmeyi bırakma riski var. zamanla düzelmezse o zaman mamayı düşünün derim ben.yerimseniben

canım bebekler normalde dogduktan sonra 1 hafta 10 güne kadar dogdukları kiloya ulaşmaları gerekiyomuş benim kızım 15 günlükken dogdugu kiloyu 20 gr geçmişti dr çok az kilo aldıgını söyledi kızım emerken uyuyodu dr o uyudugu zaman gögsümü pompa ile sağıp kaşıkla sütümü içirmemi söyledi ama ilk günler ben pomayı kullanmayı pek beceremedim. dogum yaptıgımda kızımı bazı nedenlerden dolayı yanıma geç getirmişlerdi o arada aç kalmasın die eşime mama aldırmışlar onu vermişler bende dr a kızım kilo almadıgı için bu mamadan günde 1 kere vereyimmi die sordum dr verebilirsin ama günde 1 kereyi geçmesin dedi yoksa anne sütünü istemeyebilir dedi ben şimdi günde 1 defa 1 ölçek mama veriyorum arada 1 gögsümü sagıp verirum bu cuma 1. ay kontrolumuz var bakalım kızıma kilo aldrabilmişmiyim belli olacak. emziğide kayınvaldem ilk başalrda zorla vermeye çalıştı ben izin vermedim zaten beni emerken yoruluyo bide emzikle yorulursa beni hiç emmez die ama son 1 haftadır bende emzik veriorum çünkü uyurken gögsüm hep agzında olsun istiyo bende uyudugu zaman emziği veriorum daha rahat uyuyo (emzik olarakda nuk un daamaklı silikon emziğini kullanıyoruz)

Düzgün emziremezsen ya da bebek tam emmezse göğüs uçlarında da sorunlar oluşur.Pompa da kullanabilirsin ama mutlaka öncelikle anne sütü.

slm ben 3 hafta erken doğum yaptım bebişim 2 850 doğdu sonra 2780 indi.benim bebeğim inanılmaz uyuyordu ben meme veriyordum iki çekişte bırakıyordu.ama uyuduğunda 6 saat hiç uyandıramıyorduk dr götürdüm 3 defa dr bile uyandıramadı tahliller de temiz çıktı.gününü tamamladı gözler kapanmıyor gündüz sürekli uyanık çok ilgi istiyor inanamıyorum kucakta veya ayakta sallamamız lazım yere koyduğumuz an uyanıyor her neyse çok korktum kilo almadı büyümedi diye fakat 1 aylık kontrolde çok şükür 1 480 kilo almış inanamadım çok mutluyum sütüm çok iyi yağlıymış yarıyor mama falan da verme bence....

canım benim bebeğim ufak doğduğu için dr. mama verin dedi ama bizde sütü bırakır diye vermedik ama yenidoğan biberonu aldım onunla çay veriyordum fakat şu son zamanlarda geceleri arada mama da veriyorum emziği de kullanıyorum çok şükür mama versem bile genede beni emmeden uyumuyor yani her bebek için farklı benim göğsümde uyuyor sonra yatırıyorum rahat rahat uyuyor

ben anne sütü zaten allah nasip edeceği kadar devam edecem hani eğer doymassa mama günde 1 kere olabilir diye düşünmüştüm tabi dr gerekli bulursa yoksa mama başlamam. ben annesütü veriyorum
birde milüpanın gece çayı bitkisel ondan akşamları 5 yada 6 çaykaşığı veriyorum sanki sancısı diniyo gibi gaz varya ah şu gazlarrr bebişlerimizi rahat bırakmıyorki gaz içinde dedidiğim çaydan veriyorum.

cnm hepinizin bebişleri hayırlı olsunn allah herkese kolaylık versinn bebişlerimizi inş rahat sorunsuz büyütürüz tüm annişler

ecenazcım benim kızımda ilk başlarda iki emip uyuyodu.ilk 20 gün kendi sütümle beslemeye çalıştım ancak doymadığı için ağlıyordu dra gittik mama verdi takviye için. ben de sadece sütümle beslemek isterdim ama olmadı şimdi ise sütüm damla damla geliyo çok canım sıkkın.ailede biraz üzüntü ve sıkıntı var sanırım ondan daha da azaldı sütüm.pompa aldım ben de bakalım elif arttırır demiş boşta olsa pompa ile sağıcam bakalım artacak mı?
dediğin gibi gazlarda kötü yapıyor miniklerimizi,benim denemediğim şey kalmadı.son gidişimizde drumuz NURSE HARVEY diye bitkisel bir şurup verdi. 1 haftadır kullanıyoruz.biraz iyi geldi gibi ama gaz sancıları geçmedi tabii.bi de elvin en ağırını geçiriyormuş. dr zor zamanlar senin için ama dayanacaksın dedi..hepimiz dayanacağız kızlar!!

Elvincim bu gaz sorunları bebişlerimizin yakasını bırakacağa benzemiyor senin bebişide gecmiş olsun cnm. Ne denesek aynı şaşırdık kaldık. bencede sütünü pompayla sağ yada bebişin boşta olsa emsin emdikçe süt oluşur ne kadar oluşsa iydir anne sütü bir damlası bile faydalı canım. kafana bir şey takma moralman iyi olki süttünde bollaşsın cnm allah hepimize bebişler konusunda yardımcı olsun..

bizim dün aylık kontrolümüz vardı. dr. bu bebek aç kalmış aç bırakmışsın diye beni azarladı. süt yetmiyormuş yeterli kilo alamamış ve takviye mamaya başlattı. 4 saatte bir 90 cc. emzik konusunda da kızdı. tüm enerjisini memeye harcıyor dedi. dünden beri ağlaya ağlaya bir hal oldum. annelik çoooooooooook zor ya(( vicdan azabı kendimi eksik hissediyorum mamayı her verdikçe ciğerim paralanıyor arkadaşlar.
emzikle ilgili geçen nette okudum silikon emzikleri tercih edin diyordu. kauçuk olanlar tükürükle birleştiğinde kanserojen maddeler salgılıyormuş. bilmem doğru yanlış bilginiz olsun

ben ikisini beraber veriyorum çünkü sütüm yetersiz kalıyor. Hastanede hiç sütüm yoktu bu yüzden biberon ile mama verildi,kızımda bir güzel biberonun rahatlığına alıştı artık göğsümü almıyor bende sağarak veriyorum,sağdığım içinde günde ortalama ne kadar verdiğimi biliyorum,kızım 9 günlük ,günde ortalama 150 ml süt,440 ml mama içiyor. İlk kontrolümüzde kilosu iyi çıktı. Sağmak sütü arttırıyor,her geçen gün biraz daha fazla süt verebiliyorum,inşallah böyle artmaya devam eder.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…