Bebek Beslenmesi Emziren anneler bi akil verin lutfen ya

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Toprak Hayal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
7
1
30
Merhabalar benim hep aklıma takilan bi konu var bebegim 2aylıkken göğsüm iltihaplandı mastit ve o güne kadarda göğüslerimde hep yaralarım vardı artık mantara cevirmisti artık ağlaya ağlaya emziriyodum ve mastit olduğunda kullandığım ilaclardanmidir nedir sanki sutum azaldi biberon mamasıyla takviyeye basladim 4. Ayın sonuna kadar yani 2 ay hem mama hem meme olarak ilerledk 4. Ayın sonunda baktım meme reddine basladi bi telaşa kapıldım ve bırakır diye korktum ve araştır araştır süt artiricilar şunlar bunlar içerek biberon mamasını bırakmaya karar verdim okuduğum yazılarda göğüsleriniz yumuşasada uretiminden endişe etmeyin yazıyordu evet vardı ama yeterlimiydi bilmiyorum ve nihayetinde biberon mamasını bıraktım bir süre sonra kaşık mamasına başladım ama bu süreçte kilo alımı çok düştü 4 ay 7 kilo olan bebegim mamayi bıraktıktan sonra 6. Ayın sonunda yani 3 ay sonra kilosu 8300 ve bu zamana kadar hep ayda 1 1bucuk kilo aliyodu dokuzuncu ayında tekrar mamaya başladım ama sanırım iş işten geçmişti bir yaşında 10 kiloydu ve mamayi bıraktığım dönemde hergun kakasini yapan çocuk 4 5 gün yapmadığı oldu demem oki çok iştahlı bir bebekti hep kafamda soru işaretleri kaliyo acaba ac mi kaldı diye vicdan azabı duyuyorum

X