Emziremiyorum😭

Nurarat

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2022
14
7
33
Kızlar merhaba 48 gunluk bebeğim var ve ne yazık ki hiç emziremedim sütüm gelmedi ve önce hastanede sonrada evde biberonla mama verdik sonrasında da bebeğim memeyi almadı bu süreç içerisinde de bebeğim emmediği için sütüm yoktu evimiz kalabalıktı psikolojik olarak iyi değildim ve süreci sağlıklı bir şekilde yönetemedim. Herkes gittikten sonra bebeğimi memeye alıştırmak ve sütümün gelmesi için girişimlerim oldu ancak sol mememde 8 senedir yaşadığım rahatsızlığım olan granülomatöz mastitim çıktı daha o iyileşmeden sağ mememde de çıktı iki memede şu an sıkıntılı bir şekilde iyileşmesini bekliyorum. Ancak sütüm bu saatten sonra gelirmi bilmiyorum. Bu süreç içerisinde bebeğim biberondan uzaklaşın diye kaşık biberonla beslemeye çalıştım eşim ve ben dayanamadığımız için pes ettim eds sistemini mememde silikon uç varken bebeğim alıyor ancak direkt memeye yapıştırdığımda bant midesini bulandırıyo ve çığlığı basıyo almıyo bu arada ne yazık ki meme ucumda yok sağım makinesiyle çıkartıyorum. Bilgisi olan benimle paylaşabilir mi artık sütüm gelir mi kızımı nasıl memeye döndürebilirim kızımı hiç emzirmek nasip olmadı ağzına bir damla sütüm gitmedi bu durum beni çok üzüyor. Lütfen bilgiye ve desteğe çok ihtiyacım var

Çok haklısınız insan yine de herşey olması gerektiği gibi olsun istiyor bir kez daha daha sakin ve illa olacak kafasına girmeden deneyeceğim olmazsa kızımın canı sağolsun teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için bebeğinizi sağlıklı mutlu bir şekilde emzirerek büyütmek nasip olsun❤

Vallahi hadi senin sağlık sıkıntın varmış benim bebeğim direk memeyi tutmadı memeyi bırak biberonla bile zor veriyorum mamayı biberonu dahi tutmak istemeyen bir bebek boş emzik dışında emme isteği gram yok çocukta ve insanlar bana bilerek emzirmemişim gibi bakkyor bebeğim 2 aylık sağ ver diyorlar sanki ben yapmamışım gibi ilk ay onu yaptım sonra bebekle temas olmadığı için ve yaşadığım stres yüzünden sütüm resmen kesildi hala bile zorlasaydın alırdı diyenler var biberonu zor tutturduğum bebeğe memeyi nasıl tutturcam anlatamıyorum insanlara yakın çevrem gördükleri için hak vermeye başladı ama mama verdiğimi gören çocuğa zehir veriyormuşum gibi bakıyor inan psikolojim bozuldu.

Sütüm hiç yoktu gelmedi de zaten..kızımı mamayla besledim..evet anne sütü çok değerli ama gelmeyince de stres yapmamak gerekiyor..hemşirem öyle demişti doktorum da..anne sütüne en yakın hipp mamadır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…