Emzik Silikonmu Yoksa Kauçukmu Olmalı?

s_eker

ŞükürlerOlsunAllah'ımSana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
407
3
arkadaşlar aslında emzik vermeyi hiç düşünmüyordum ama kızım sürekli emmek istediği için uykusundada sıkıntı yaşıyoruz kısa süreli vermeyi düşünüyorum ama bir kaç marka denedik almadı şimdi anne memesine enyakın emziği olan bir marka varmış onu alıp deneyeceğiz ama emziklerinde çeşitleri var silikon yada kauçuk hangisi olmalı?birde damaklımı yokda damaksızmı veriyorsunuz?

biz nuk marka kaucuk damaklı olanı kullanıyoruz oldukça yumuşak tutması kolay oldu. ayrıca anne memesine en yakın ve damak yapısını bozmayanlar kaucuk olanlarmış.

benim bebeğim de sürekli emmek istiyor fakat hiç bir emziği kabul etmedi.ne yapsak diye çok sıkıntı ettik çünkü emmediği zaman kıyametler kopuyo evde.ve bir gün teyzem dedi eski bakkal emzikleri olurdu ya şişman bazı bebek çok severmiş uzun aramalar sonucu bulduk allah o emziği çıkartanlardan razı olsun şimdi uslu bi oğlum var tabii emziğini emdiği sürece:ecrin_bebek:

Merhaba

Ben aralık annesiyim.Bilgilenmek amacıyla arada sizi de takip ediyorum.Tüm bilgiler için teşekkürler. ALLAH(CC) evlatlarınızı hayırlısıyla bağışlasın,ömürleri hayırlı ve bereketli,sevdikleriyle ve sevenleriyle dopdolu geçsin inşallah(amin).

Ben,yeni doğan, damaklı ve silikon emzik kullanıyorum.Damaklı emzik damak şeklini bozmuyor ve kauçuk olanın rengi emdikçe açılıyor dendiği için bu özellikleri tercih ettim.Kolay gelsin.Sevgiler.

bizde damaklı wee marka silikon emzık kullanıyoruz.her ay degıstırıyoruz hıjyen acısından

Arkadaşlar bende s-eker kardeşim gibi tereddütlerde kaldım ama hangi doktora sorduysam slikon ve damaklı diyor..kızım henüz 2,5 aylık ama şimdiden 4 tane emziği oldu.kızım devamlı emmek istediğinden bizde emzik almaya karar verdik eşimle..ve eşim wee nin 0-6 ay damaklı slikon emziğini almış.ilk emziği o oldu ve çok sevdi.fakat bi dönem sonra ağzından düşürmeye başlayınca ben de bebedorun siper emziklerinden aldım yiine damaklı ve silikon.o daha sert ve daha kısa olduğundan kızım onu ememedi.gıcır gıcır :ecrin_bebek: sonra ben chicco nun kauçuk emziğini aldım fakat başka bulamadığımdan damla şekilli almış bulundum.ağzıma aldım ama bi tuhaf kokuyo hiç hoşlanmadım..ve yine en başa döndük wee nin emziğine..bu arada sevgi84 kardeşim bende birçok bebek tanıyorum hiçbirini emmeyipde fatoş bakkal emziklerini emen..ama ne kadar sağlıklı bilemem..

X