Emzik reddi/ emzik verme/ emzik tavsiye

Pisipatisii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2023
472
458
28
Kızlar 3 buçuk aylık bebeğim. Önceki ay verdiğimde yine biraz da olsa 5 10 dk alıyordu emzik. Şimdi ağzına emziği verdiğim an yüzünü ekşitiyor ve midesi bulanır gibi öğürüyor. Emdiği sütü kusmaması için panik yapıp çıkarıyorum ısrar etmiyorum.
Ben istiyorum ki Emzirdikten sonra memede uyumasın emziği vereyim kendini oyalaya oyalaya uyusun.
Halen yanından ayrıldığım an ağlıyor ve halen emzirme yastığının üzerinde kucağımda emzirirken uyuyor. Geceleri yanıma bıraktığım an uyanıyor illa kucağımda ve emzirme yastığında uyumak istiyor. Hal böyle olunca o uyusun diye gündüz de yerimden kalkamıyorum yemek bile zar zor yapıyorum. Emzik verirsem biraz da olsa rahat ederim diye düşünüyorum. Ama yok. Fikri olan ya da emzik tavsiyesi olan var mı avent kullanıyorum bir tane de kiraz uçlu olan var onu denedim ama sevmedi.

Verebileceğim tek tavsiye işi gücü bırak onunla ilgilen kokunu istiyor emzikle uğraşma kaç tane denedim almadı bu aydan sonra zor Akşam eşin gelince yemek yap yada ertesi günün yemeğini yap ben öyle yapıyorum 20 aydır. park uyku saati kitap saati oyuncak saati derken akşam oluveriyor... Bir evi supurebiliyorum onu da süpürgeyle oynamasını sevdiğinden

Kızım ilk doğduğu gün verdik emzik eşimin akrabaları geldi aman ağız yapısı bozulur aman iyi değil vs vs bisuru şey söyledi bende tmm dedim dokturuma sorarım o ne derse yaparım tşkler dedim doktoruma sorduğumda verin sorun değil hiç birşey olmaz tutmayan çocuk kırkı çıktıktan sonra tutmaz öylede oldu kızım kırkı çıktıktan sonra bıraktı demem o ki tutmayan çocuğu zorlamayın bence

Benim oglumda ilk doğumca biraz emdi emmedi bir tane farkli aldım almadı sonra denemedim. İstemiyorsa istemiyordur

Merhaba nasil uyutuyorsunuz bebisi? Disarda aglarsa nasil zaptediyorsunuz
Merhaba benim bebis smdi 18 aylik ama ilk doğduğunda emzirip yatağa koyuyordum kendi uyuyordu.5-6 ay böyle uyudu sonda ben yatağı sallamaya başladım, bir ara sportfy ya da YouTubedan ninni perisinin ninnleri açtım öyle uyudu. Büyük oğlumda da öyle yapmıştım ama büyük oğlum ninniyi 7 yaşına kadar uyurken istedi o yüzden kestim küçükte. Dün öğlen yatırdım kalkti birden ninni açmak aklıma geldi açınca direkt yatti . Kalkmadi bir daha, salladim yatağı belki hic sallamasaydim böyle devam ederdi. Dışarda çok büyük kriz olmadı ama emzirince sakinlesiyor.
Sabah cok erken kalkiyor 5.30- 6 gibi yanima yatırıp memeyi verince mesela 45 dk öyle ağzında emiyor uyuyor o ara belki emzik kullansa buna ihtiyaç duymayackti

Canı isterse emer istemezse emmez ara ara dene zorlama çocuk tiksinmesin.

Birebir benim durumum. Emzik tutmuyor bebisim ve yerine koyunca uyaniyor
Emzirdikten sonra yerine koyunca kendi kendine uyusa mutluluktan gobek atardim

Birebir benim durumum. Emzik tutmuyor bebisim ve yerine koyunca uyaniyor

Emzirdikten sonra yerine koyunca kendi kendine uyusa mutluluktan gobek atardim
Kimi bebek böyle oluyor kuzenimde çocuğu öyle benim iki oğlumda böyleydi yatağa Koyuncu uyuyordu desteksiz

Oğluma doğduğu 3. Gün verdim çok rahat ettim şimdi 1 aylık kizimada denedim ne yaparsam yapayım tutmuyor öğurtuyor kendini akşam 8 den beri ben memeyi cikariyom yerine koyuyom daha pozisyon değişmeden uyaniyor memeyi ağzına alana kadar bir yeri çatlayana kadar ağlıyor ne yapacam bende bilmiyorum takipte kalayım yorgunluktan çıldırmak üzereyim

Oğlum hiç emzik almadı, hatta ben alır diye ay bazında 3 4 tane almıştım.
Ben emzirip yanıma yatırıyordum sadece poposuna hafif vurup uyu, uyku saati deyip konuşuyordum hiç sallamadım hep kendi kendine uyumasını bekledim bazen 30 dk bazen 45 dk el ele tutup yatıyorduk.

Alışkanlık oldu şimdi sürekli el ele tutuşuyoruz uyuyunca bırakıyor kendi.

Resmen bizi yazmışsınız. Biz 6 çeşit emzik denedik olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…