Emziği bıraktıktan sonra uykuya geçiş

Sonami

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2023
737
835
25
Kızlar bi sorun var ama nasıl çözeceğini bilmiyorum. Oğlum şu an 1 haftaya 23 aylık olacak. Emzik kullanıyordu. Emzik ve sarıldığı müslin battaniyeyle kendi yatağında yalnız uyuyordu. Emziği bırakmamız gerekiyordu ön dişlerinin yapısı bozulmaya öne gelmeye başladı. Nasıl yapsam diye plan yaparken bi akşam uykuya yatırdığımda emziksiz uykuya geçmeye başladı. Beklemedi. Battaniyesi elindeydi. Bende vermedim, 10 gün öncesi. İlk bi kaç gün sorun yoktu hatta çok sevindim kurtulduk diye. Yalnız 1 haftadır çok zorlanıyoruz. Uykuya geçerken çok zor oluyor. Yani bi daha emzik aramadı, pazar günü yaşıt bi çocukta emzik gördü istemedi, ama uykuya geçişte çok zorlanıyor 2 saati buluyor, acba hata mı ettim diyorum bi yandan. Bi yandan da bırakmış olması gerekiyordu anlatarak bıraktıramazdım, hem dinlemez hem durumu anlamazdı. Bi daha verirsem geri dönüşü de zor olacak yerine koyacak rahat ettirecek başka herhangi bişey de gelmiyor aklıma. He bir de diş sorunumuz var en arka dişleri çıkıyor. Nolur geçecek diyin

selam , arada aklına geliyordur ama verseniz almaz artık. sadece rutini bozulduğu için rahat edemiyor. kitap okumayı denediniz mi anlamıyorlar ama resimlerine bakıyorlar, rahatlıyorlar. bide uyumadan önce yormayı deneyin. parka götürün, eviniz müsaitse hoplatın zıplatın sonra uyuyup kalıyorlar. bi kaç kereden sonra zaten rutin oluyor. arka dişlerden dolayı da huysuzdur. emzik bıraktırma için hata ettim diye düşünmeyin

selam , arada aklına geliyordur ama verseniz almaz artık. sadece rutini bozulduğu için rahat edemiyor. kitap okumayı denediniz mi anlamıyorlar ama resimlerine bakıyorlar, rahatlıyorlar. bide uyumadan önce yormayı deneyin. parka götürün, eviniz müsaitse hoplatın zıplatın sonra uyuyup kalıyorlar. bi kaç kereden sonra zaten rutin oluyor. arka dişlerden dolayı da huysuzdur. emzik bıraktırma için hata ettim diye düşünmeyin
Emziği bırakma konusuna değil de yöntem konusuna hata mı ettim diye düşündüm. Ne biliyim emmeyi, kendi odasında uyuması, mamayı bırakmayı, yalnız uyumayı hep kendi istediği zaman aramadığını gördüğümde kendiliğinden bıraktı normal geldi o yüzden öyle olması.

Yok yani nedense yanında istiyor beni artık. Kendi kendine uyuyodu şimdi beni yanında istiyo. Hem dokunmıyım istiyo hem yanında yatıyım. Daha yeni hamileyim o yüzden bunların bi anda olması işime gelmişti ama belki de fazla geldi çocuğa farketmedim. Kitap konusu da elimden alıp yırtıp duruyodu bende bıraktım ama şimdi algısı daha açık belki hoşuna gider. Deniyim teşekkür ederim ❤️

Emziği bırakma konusuna değil de yöntem konusuna hata mı ettim diye düşündüm. Ne biliyim emmeyi, kendi odasında uyuması, mamayı bırakmayı, yalnız uyumayı hep kendi istediği zaman aramadığını gördüğümde kendiliğinden bıraktı normal geldi o yüzden öyle olması.

Yok yani nedense yanında istiyor beni artık. Kendi kendine uyuyodu şimdi beni yanında istiyo. Hem dokunmıyım istiyo hem yanında yatıyım. Daha yeni hamileyim o yüzden bunların bi anda olması işime gelmişti ama belki de fazla geldi çocuğa farketmedim. Kitap konusu da elimden alıp yırtıp duruyodu bende bıraktım ama şimdi algısı daha açık belki hoşuna gider. Deniyim teşekkür ederim ❤️
benim kızımda 2 yaşına girdi. aynı dediğiniz gibi bi anda emmeyi bıraktı, çişe başladık filan ama hala yanında uyurken ben yatıyorum.bazen babası yatıyor. elimizi tutmak istiyor. daha çok küçükler. uyuyunca kalkıyoruz. dişlerden dolayı zorluyordur. geçer sıkmayın canınızı . kolay gelsin :)

benim kızımda 2 yaşına girdi. aynı dediğiniz gibi bi anda emmeyi bıraktı, çişe başladık filan ama hala yanında uyurken ben yatıyorum.bazen babası yatıyor. elimizi tutmak istiyor. daha çok küçükler. uyuyunca kalkıyoruz. dişlerden dolayı zorluyordur. geçer sıkmayın canınızı . kolay gelsin :)
Biz hiç öyle olmadık işte yanında yatarken uyuması uzun sürüyodu odada sandalyeye oturmaya başladım o da dikkatini dağıtınca yatırıp çıkıyorum uzun süredir böyleyiz şimdi bu tepkisi bana garip geldi haliyle 😊 bende dün gece öyle yanında yatarak uyuttum artık istiyorsa öyle uyuruz napalım. Teşekkür ederiz size de kolay gelsin

X